Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Browary Warszawskie - rusza budowa

 

Czas czytania: ~2 min


Browary Warszawskie położone są w kwartale ulic Grzybowska-Wronia-Chłodna-Krochmalna. To najbardziej dynamicznie rozwijająca się część Warszawy, teren od XIX wieku zajęty przez przemysł w ostatniej dekadzie zmienił się dzielnicę biznesową. Teraz na nie zajętych jeszcze przez biurowce terenach powstają obiekty mające wprowadzić na teren dzielnicy nowe funkcje.

 

browary warszawskie

Browary Warszawskie mają pełnić właśnie taką rolę – wielofunkcyjny teren ma tętnić życiem przez całą dobę, przyciągając bardzo różne grupy użytkowników. Inwestycja nie jest pierwszą tego typu w kraju – drugie życie otrzymały już poświęcone wcześnie produkcji piwa obszary w Gdańsku i Krakowie.

browary warszawskie

Browary Warszawskie – to miejsce, którego historia sięga drugiej połowy XIX wieku. To wtedy powstawać tu zaczęły pierwsze zabudowania. W jednych z nich rozpoczęto produkcję piwa, w innych zamieszkali właściciele fabryki oraz jej pracownicy. Dziś najbardziej wartościowe, najcenniejsze, zabytkowe budynki mają być poddane remontom, a obok nich wyrosnąć mają nowe obiekty. Wszystkie razem już w 2020 roku powinny zmienić się w nowoczesną i przyjazną miejską przestrzeń.

browary warszawskie

Browary Warszawskie składać się będą z kilkunastu budynków mieszkalnych i biurowych, pomiędzy którymi powstanie ogólnodostępna przestrzeń publiczna. O ile o jakość architektury możemy być chyba spokojni – adaptację zabytkowych obiektów oraz projekty nowych domów projektują JEMS Architekci – wiele zainteresowania wzbudza wizja tego, co będzie między budynkami. Warszawska Wola wypełniła się biurowcami w bardzo krótkim czasie – pod zabudowę przeznaczono ogromne tereny, niewiele przestrzeni pozostawiając wolnej. W okolicy brakuje więc zieleni, skwerów, miejsc do odpoczynku. Na razie dominują tu parkingi…

browary warszawskie

Browary Warszawskie mają tę sytuację nieco poprawić. „Ważną częścią Browarów Warszawskich będą przestrzenie wspólne – place, placyki, miejskie ogrody i dziedzińce” - zapewnia inwestor. Pod dostępne przez cała dobę dla każdego obszary przeznaczono 16 tys. m2. Ma się pojawić zieleń, mała architektura, infrastruktura przyjazna i sprzyjająca odpoczynkowi. Dodatkowym walorem, przyciągającym spacerowiczów będzie z pewnością możliwość obcowania z zabytkową architekturą poprzemysłową, zaadaptowaną d nowych celów. Na terenie Browarów Warszawskich mają pod usługi zostać przeznaczone także odrestaurowane zabytkowe wnętrza dawnych obiektów fabrycznych. Czy tak się stanie przekonamy się na pewno w 2010 roku, kiedy to inwestycja ma się zakończyć.

Browary Warszawskie
Lokalizacja: Warszawa, ul. Grzybowska – Wronia – Krochmalna
Inwestor: Echo Investment
Projektanci: JEMS Architekci
Realizacja: 2016-2020

Powierzchnia biurowa: 50000 m2

Powierzchnia handlowo-usługowa: 6000 m2

Powierzchnia zabudowy: 100000 m2
Źródło ilustracji: http://bw-echo.com.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekty Architektoniczne, Hot

Nowa siedziba spółki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna
Nowa siedziba spółki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna

Nowa siedziba spółki Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna została wybrana w drodze konku ...

Dom podmiejski – ład w chaosie
Dom podmiejski – ład w chaosie

Dom podmiejski projektu pracowni Z3Z Architekci stanął w 2017 roku w podwarszawskiej miejscowości Jó ...

Nowa Fabryczna – złoto w centrum
Nowa Fabryczna – złoto w centrum

Nowa Fabryczna – to budynek biurowy, który stanął w pobliżu nowego dworca kolejowego w centrum Łodzi ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera