Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


The British School – nowa szkoła w Warszawie

 

Czas czytania: ~2 min


The British School działa w Warszawie od 1992 roku. Przy ulicy Limanowskiego w dzielnicy Sadyba znajduje się główny kampus szkoły, w którym naukę pobierają dzieci i młodzież od 6 do 18 roku życia. Ze względu na rosnącą popularność szkoły i wzrost liczby uczniów kilka lat temu zdecydowano się kampus rozbudować.

The British School

The British School w 2016 roku zyskało nowy budynek, choć stojący do niej węższym bokiem, doskonale widoczny z ulicy. Za jego projekt odpowiada pracownia KAPS Architekci, która w swoim portfolio ma zarówno realizacje czysto użytkowe, np. nagrodzone osiedle w Olsztynie, ale i łączące funkcjonalność z treściami symbolicznymi, jak rozbudowa mauzoleum w Ostrołęce.

The British School

Nowy budynek kampusu The British School w Warszawie pomieścił  sale lekcyjne, strefy cichej nauki i wypoczynku, pomieszczenia do organizowania koncertów i wystaw oraz laboratoria. „W nowym budynku prowadzimy dwuletni program Matury Międzynarodowej (International Baccalaureate Diploma Programme IB DP), przeznaczony dla młodzieży w wieku 16-19 lat. Stąd też nazwa obiektu: IB College” – tłumaczy Agnieszka Kowalska, marketing manager z  The British School.

The British School

Budynek The British School ma 4 kondygnacje, na których znajduje się 13 sal lekcyjnych, pracownia komputerowa, dwa w pełni wyposażone laboratoria z zapleczem oraz pracownia artystyczna. Budynek zaprojektowano tak, aby był maksymalnie wygodny i przyjazny uczniom. Wnętrza skomponowano tak, aby światło słoneczne docierało nie tylko do klas, ale i na korytarze. „ W czasie przerwy doskonale sprzyja ono odpoczynkowi i komunikacji. Dodatkowo nisze z kanapami na kondygnacji +1 doświetlane są kominami świetlnymi przebijającymi ostatnią kondygnację” - tłumaczy  Maciej Parysek z pracowni KAPS Architekci.

The British School

Budynek The British School ma bryłę prostą i elegancką. Jego elewacje wykonano  z białych płyt fibrobetonowych, które zestawiono z dużymi taflami szkła. „Przyjęte założenia powodują, że budynek nie podda się upływowi czasu i będzie stanowił trwały symbol szkoły” - mówią architekci, tłumacząc powściągliwą formę bryły, nie przypominającą kolorowych gmachów szkolnych, jakie dominują w naszym krajobrazie.

IB College w kampusie The British School
Lokalizacja: Warszawa, ul. Limaowskiego
Inwestor:  The British School
Projektanci: KAPS Architekci
Wykonawca: Skanska

Powierzchnia całkowita: 3 589 m2

Powierzchnia użytkowa: 3080 m2

Kubatura brutto: 15162 m3
Projekt: 2014
Realizacja: 2016
Źródło: www.skanska.pl, www.kaps-architekci.pl


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Realizacje Architektoniczne

Szkoła Kirkmichael – lokalny klimat
Szkoła Kirkmichael – lokalny klimat

Szkoła Kirkmichael – to podstawówka, zbudowana w miejscowości Ayrshire w Szkocji. Jej projektanci, p ...

Agencja reklamy FUX – w industrialnym klimacie
Agencja reklamy FUX – w industrialnym klimacie

Agencja reklamy FUX swoją siedzibę ma na terenie strefy ekonomicznej Nowe Gliwice, utworzonej na ter ...

Webinarium Bauder 26.10.2017
Webinarium Bauder 26.10.2017

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów.

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera