Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Front Architects projektują w Lesznie

 

Czas czytania: ~2 min


Front Architects zdobyli pierwszą nagrodę w konkursie, ogłoszonym przez Urząd Miasta w Lesznie. Jego celem było „uzyskanie spójnej i przemyślanej koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej obszaru fragmentu centrum miasta”. Ważnym elementem konkursu było opracowanie powiązań funkcjonalno – przestrzennych pomiędzy dwoma placami: Nowym Rynkiem i placem Jana Metziga.

 

Front Architects zdobyli pierwszą nagrodę w konkursie, ogłoszonym przez Urząd Miasta w Lesznie. Jego celem było „uzyskanie spójnej i przemyślanej koncepcji zagospodarowania przestrzeni publicznej obszaru fragmentu centrum miasta”. Ważnym elementem konkursu było opracowanie  powiązań funkcjonalno – przestrzennych pomiędzy dwoma placami: Nowym Rynkiem i placem Jana Metziga.

Front Architects

Front Architects – to poznańska pracownia, która ma na koncie wiele ciekawych realizacji. Rozgłos architektom przyniósł projekt domu studenckiego „Karolek”, przebudowa kolejowej nastawni na kawiarnię czy transformatorowni na biurowiec.

Front Architects

Jury konkursowe oceniało 22 nadesłane projekty. Zdecydowało się przyznać dwie nagrody i trzy wyróżnienia. Pierwszą nagrodę otrzymała koncepcja biura Front Architects, zespół autorski w składzie: Wojciech Krawczuk - projektant wiodący, Marcin Sakson, Paweł Kobryński, Kaia Korpa, Michał Gawron, Joanna Jasiewicz, Maja Dylewska, Agata Sobańska, Piotr Szymański. Zwycięstwo Front Architects przyniósł pomysł zadaszenia – skrzydła, które poza funkcją praktyczną będzie rozpoznawalnym i czytelnym znakiem – symbolem tej przestrzeni, jak napisali jurorzy: „odwołującym się do symboliki miasta, a mającym wysoki potencjał w kreowaniu tożsamości nie tylko dla przestrzeni Nowego Rynku, ale także w przyszłości dla całego miasta, co szczególnie wpisuje się w kontekst prowadzonych na terenie Leszna działań rewitalizacyjnych”.  

Front Architects

Drugą nagrodę w konkursie przyznano pracy zespołu w składzie: Aleksandra Kucka, Anna Pilawska, Aleksandra Midor, Mateusz Przybyłowski z Poznania. Trzeciej nagrody nie przyznano. Trzy równorzędne wyróżnienia powędrowały do Pracowni Architektury Monika Koncewicz z Lublina (zespół autorski: Monika Koncewicz, Agata Grzyb, Magdalena Boguszewska, Katarzyna Gromek), STUDIO A4 ze Szczecina (zespół autorski: Michał Bay, Anna Bay, Dominika Szerniewicz, Przemysław Lipczyński) i BASIS z Wrocławia (zespół autorski: Dariusz Sirojć, Krzysztof Szkółka, Weronika Graś).

Front Architects

Nagrodzony projekt Front Architects oraz wszystkie pozostałe nadesłane na konkurs prace można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w lokalu miejskim przy pl. Jana Metziga 1 (narożnik pl. Jana Metziga i ul. Słowiańskiej). Wystawa będzie czynna do dnia 29 października 2017 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.30.

Źródło:  www.leszno.pl, www.facebook.com/FrontArchitects


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursów Architektonicznych, Hot

Architektura Betonowa – wyniki konkursu architektonicznego
Architektura Betonowa – wyniki konkursu architektonicznego

Pełna nazwa konkursu Architektura Betonowa brzmi: „Akademicka nagroda za najlepszą pracę dyplomową r ...

Webinarium Bauder: Dachy zielone Bauder elementem zrównoważonego rozwoju
Webinarium Bauder: Dachy zielone Bauder elementem zrównoważonego rozwoju

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

VELUX Archi-Vizje: Renowacje i adaptacje, czyli nowe życie budynków
VELUX Archi-Vizje: Renowacje i adaptacje, czyli nowe życie budynków

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera