Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Dom z dwoma salonami

 

Czas czytania: ~2 min


Dom z dwoma salonami – to dzieło pracowni dd Architekci. Autorzy projektu otrzymali niełatwe zadanie. Z jednej strony musieli połączyć w jednej bryle przestrzenie dla przedstawicieli różnych pokoleń, z drugiej – opracować taki kształt domu, który maksymalnie wykorzystywałby warunki działki, na której ma stanąć.

 

Dom z dwoma salonami – to dzieło pracowni  dd Architekci. Autorzy projektu otrzymali niełatwe zadanie. Z jednej strony musieli połączyć w jednej bryle przestrzenie dla przedstawicieli różnych pokoleń, z drugiej – opracować taki kształt domu, który maksymalnie wykorzystywałby warunki działki, na której ma stanąć.

Dom jednorodzinny

Dom z dwoma salonami – to dowód na to, że projekty domostw warto zlecać architektom. Wtedy ma się bowiem pewność, że gmach zostanie skrojony na miarę, maksymalnie dopasowany do potrzeb i wymagań mającej w nim mieszkać rodziny. Tylko w ten sposób mogą powstać budowle odważne i wyraziste, tradycyjne z rysem nowoczesnym, konsekwentne pod względem stylistyki, czy odpowiadające nietypowym potrzebom.

Dom jednorodzinny

Dom z dwoma salonami projektu biura dd Architekci również jest nietypowy, bo przewiduje współżycie pod jednym dachem wielopokoleniowej rodziny, godzi ich potrzebę integracji z zachowaniem miejsc prywatnych. Dom ma stanąć na dość niewielkiej działce, która jednak przez drogę sąsiaduje z terenami leśnymi, stoi też w niezbyt gęsto zabudowanej okolicy. Wszystkie te elementy uwzględnili architekci, opracowując kształt bryły.

Dom jednorodzinny

Dom z dwoma salonami – jak sama nazwa wskazuje – mieści dwie osobne przestrzenie dzienne. Dzięki dogodnemu ulokowaniu domu można było owe salony posadowić na dwóch kondygnacjach, jeden nad drugim. W ten sposób udało się też rozbić bryłę, uczynić ją kilkupoziomową, co korzystanie wpłynęło na jej kształt. Dynamiczna, pozbawiona monotonii bryła ma poprzesuwane względem siebie półpiętra i piętra, pomiędzy którymi udało się łatwo wygospodarować wygodne obszary wypoczynkowe: „Przez utworzenie różnic poziomów i chęć wydzielenia dla każdego z nich części ogrodu konsekwentnie zaprojektowaliśmy zielone tarasy rekreacyjne połączone komunikacją pionową” - tłumaczą architekci.

Dom jednorodzinny

Dom z dwoma salonami został od drogi osłonięty murem oporowym, który umożliwił wydzielenie przed wejściem także specyficznego dziedzińca: „Zaplanowaliśmy stworzenie zamykanego placu wejściowego niczym w średniowiecznej fortecy, który byłby przestrzenią zapraszającą i dającą bryle oddech, ale dzięki zamykanym wrotom gwarantującą bezpieczeństwo i dyskrecję mieszkańcom” - opowiadają o tym sami projektanci. Dom i mur dzięki wspólnej kolorystyce utworzyły spójną całość, tworząc zwartą i konsekwentnie zaplanowaną kompozycję. Proste bryły, jasna kolorystyka i zieleń uczyniły z domostwa miejsce przyjazne do życia.

Dom jednorodzinny
Lokalizacja: Orzesze
Inwestor: prywatny
Projektanci: dd Architekci
Projekt: 2017
Powierzchnia: 380m2

http://ddarchitekci.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekty Architektoniczne, Hot

Dom jak kostka
Dom jak kostka

Dom projektu biura Ktura Architekci ma 150 m2 powierzchni i bardzo kompaktową formę. Prosta, wręcz m ...

Forrest House – dom w parku
Forrest House – dom w parku

Forrest House – to projekt biura Jabraarchitects. Na formę budynku wpływ miało jego otoczenie – zaby ...

Płocka Galeria Sztuki z nową siedzibą
Płocka Galeria Sztuki z nową siedzibą

Płocka Galeria Sztuki ma znaleźć swoją siedzibę przy ulicy Sienkiewicza 51. Do tej pory placówka dzi ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera