Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rusza X edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL - zgłoś projekt

 

Czas czytania: ~2 min


Rusza dziesiąta już edycja plebiscytu Polska Architektura XXL. Grupa Sztuka Architektury zaprasza do wspólnego architektonicznego podsumowania minionego roku! Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: kubatura, wnętrza i krajobraz.

 

PNqT5rDSUp4kxJznyav5yCVXeiBe1e1lELhA6P394F2EdnTbxnnb1WrgAAkQ_szapng.png

Redakcje wortali sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl i sztuka-krajobrazu.pl do 20 stycznia 2018 roku będą zbierały informacje o najciekawszych projektach publicznych i prywatnych w polskiej architekturze 2017 roku. W tej edycji Plebiscytu można również zgłaszać obiekty, które nie wzięły udziału w Polskiej Architekturze 2016 a zostały oddane do użytku w 2016 roku.

 

1 lutego 2018 roku wystartuje oficjalne głosowanie internautów oraz profesjonalnego jury. Wyniki głosowania zostaną zaprezentowane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa prac nagrodzonych oraz nominowanych do udziału w plebiscycie. Jak co roku wystawa objedzie później całą Polskę w trakcie road show połączonego z wykładami na temat wyróżnionych projektów. Prace będzie można zobaczyć w Krakowie, Szczecinie, Łodzi i Białymstoku.

 

Plebiscyt już od lat jest najbardziej otwartym i rozbudowanym, dorocznym podsumowaniem stanu polskiej architektury. Zapraszamy po raz kolejny do zaprezentowania swoich dokonań w mijającym roku - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury.

 

Jak zgłosić realizację?
Żeby zgłosić projekt wystarczy założyć, w dziale Społeczność na jednym z trzech wortali wizytówkę pracowni lub dodać do już istniejącej galerię (zdjęcia oraz rysunki) proponowanej realizacji z dopiskiem „Polska Architektura XXL 2017 + nazwa województwa”. Najciekawsze propozycje zostaną przez redakcję uwzględnione przy konstrukcji listy poddanej pod głosowanie.

Eksperci plebiscytu Polska Architektura XXL
Tradycyjnie już laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za pośrednictwem internetu oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury wyłonione spośród zwycięzców poprzednich edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. Skład jury zostanie ogłoszony na początku 2018 r.

Czekamy na Państwa propozycje!

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Hot, Polska Architektura, Polska Architektura 2017, Polska Architektura Xxl

Dom jednorodzinny JRV2 z drewna i betonu ze studia de.materia
Dom jednorodzinny JRV2 z drewna i betonu ze studia de.materia

Projekt architektoniczny tego domu jednorodzinnego zdeterminowało jego położenie: na stoku skarpy, n ...

Budynek jako pomnik
Budynek jako pomnik

Budynek – pomnik, miejsce pamięci połączone z dziełem architektonicznym – to pomysł, który nie jest ...

Mies van der Rohe Award: polskie nominacje
Mies van der Rohe Award: polskie nominacje

EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award – to najważniejsza nagroda architek ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera