Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Posadzki żywiczne na parkingu biurowca ARGON w Gdańsku

 

Czas czytania: ~2 min


Czteropoziomowy parking o powierzchni 25 tys. m kw znajdujący się w budynku ARGON w Gdańsku został wyposażony w specjalistyczne posadzki żywiczne Deckshield.

 

h66PQUKem3ShacR2vpHJwxYyYFq1VrB1SZooLYxKrxbxbD4GeJC5xjL0ndQT_argon-deckshield-5jpg.jpg

ARGON to jeden z największych wolno stojących biurowców w północnej Polsce, wybudowany w prestiżowej lokalizacji przy skrzyżowaniu al. Grunwaldzkiej – głównej arterii Trójmiasta, z ul. Kołobrzeską. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia to blisko 38 tys. m kw., a całkowita powierzchnia typowej kondygnacji biurowej to 3 tys. m kw. Obiekt ma 14 kondygnacji nadziemnych, część biurowa zbudowana jest na planie litery „H”, co pozwala na optymalne doświetlenie i najbardziej efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

A0P60USq86cOWtGFl6vmrifPjBVOW63ZmUF31Dh1QdGeHin6cqezY9j045pR_argon-deckshield-1jpg.jpg

Parking budynku jest zlokalizowany na dwóch poziomach podziemnych i dwóch nadziemnych: -2, -1,+1 i +2. Na całej jego powierzchni (łącznie z rampami) wykonano poliuretanowe posadzki żywiczne Deckshield w wersji z wodoszczelną membraną o wysokiej zdolności mostkowania rys w podłożu. Posadzki realizowane w tej technologii są niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie elastyczne, dzięki czemu skutecznie zabezpieczają konstrukcję parkingu przed wnikaniem wody, zwłaszcza solanki, i związaną z nią korozją betonu. Dodatek piasku zwiększa ich odporność na ścieranie i nadaje im przeciwpoślizgową fakturę. Ponadto, są odporne na działanie paliw, olejów, płynów samochodowych czy chlorków zawartych w środkach odladzających.

haktmtUtIXT3fSa5lSg9Ii59JtnXez40kTheeNA3gZEHVcmW4MzpoaJ5w3uM_argon-deckshield-3jpg.jpg

Zastosowany na parkingu budynku ARGON system posadzkowy został opracowany specjalnie dla tej inwestycji. Zaprojektowano w nim m.in. dodatkową hydroizolację z żywicy bezpośrednio na stropie, a odwodnienia na rampach wykonano z wykorzystaniem innowacyjnego materiału do uszczelniania dylatacji – EUCO QWIKjoint UVR, który łączy doskonałe właściwości użytkowe i bardzo krótki czas wiązania.

0kvCG8e23CibpfW2ZeNbI8hQ2w9GHIq76dn5SIvV18PNVhKPwO1F3htgWW50_argon-deckshield-4jpg.jpg

Budynek ARGON uzyskał certyfikat LEED na najwyższym poziomie, Platinum. Zastosowanie posadzek Deckshield pozwala uzyskać punkty w tej certyfikacji, ponieważ mają one niską zawartość lotnych związków organicznych (< 100 g/l), a ze względu na to, że są produkowane w Warszawie, stanowią materiał regionalny.

5kwIURqoP5vkamFCctvHBEWquU4thorDrYlAaschWohG70v2KNf4HIB98l30_argon-deckshield-2jpg.jpg

Inwestorem kompleksu Alchemia jest Torus, projektantem – pracownia APA Wojciechowski, a konsultantem ds. LEED – VvS | Architects & Consultants.

 

Zobacz wizytówkę firmy Flowcrete Polska

Źródło: materiał prasowy


Podepnij swój artykuł

tagi

Posadzki, Chemia Budowlana

Webinarium: VELUX Archi-Vizje: Światło w architekturze 21.06.2018
Webinarium: VELUX Archi-Vizje: Światło w architekturze 21.06.2018

Zapraszamy 21 czerwca 2018 na bezpłatne szkolenie dla architektów, którego tematem będzie: „VELUX Ar ...

Mundial 2018 – gdzie grają piłkarze
Mundial 2018 – gdzie grają piłkarze

Mundial 2018 wzbudza sporo kontrowersji, krytykowana jest lokalizacja mistrzostw (choćby to, że Rosj ...

SLAS zwyciężają w konkursie w Rybniku
SLAS zwyciężają w konkursie w Rybniku

Pracownia SLAS Architekci zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie, którego celem było znalezienie najle ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera