Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Dom+ z pracowni 81.waw.pl

 

Czas czytania: ~2 min


Dom+ z pracowni 81.waw.pl – to biała bryła w czterech częściach. Wbrew jednak temu, co widać na pierwszy rzut oka – to dom – bliźniak. Podział na cztery strefy ma związek – jak to określili projektanci – z czterema głównymi właściwościami użytkowymi budynku.

 

Hdtw1vxVIQznhjuItv0Xoof86ZpxNRRcU7FeuX6HDYpElsFqA0dDbVs4CyRp_dom-81wawpl-02lsjpg.jpg

Dom+ z pracowni 81.waw.pl – to kolejny projekt tych architektów, mający odpowiadać potrzebom inwestorów, będący odpowiedzią na konkretne i szczególne oczekiwania przyszłych mieszkańców. Wcześniej z takich samych pobudek powstał m.in. dom trapez, dom leśny czy dom pawilon.

3gDMIKKnc2E3sdb4K1OvTOYf8RYTjtulFkJW0jeArfXm39gSmhJjvinloOvp_dom-81wawpl-01lsjpg.jpg

Dom+ - to dwa całkiem różne budynki, scalone w jedną, zaskakująco spójną bryłę. Kształt budynku jest odzwierciedleniem charakterów inwestorów, dwóch zupełnie różnych rodzin. Prawa strona domu ma gładkie, pozbawione uskoków elewacje oraz ekspresyjny dach. „Liczba trzech różnych dachów o stromym kształcie, odpowiada liczbie dzieci, które będą tutaj mieszkały. Od strony ogrodu, każdy „domek” to jeden pokój dziecięcy. Dzięki temu najmłodsi mieszkańcy będą mogli poczuć się, jakby każde z nich miało swoją chatkę” – tłumaczy Anna Paszkowska-Grudziąż z pracowni 81.waw.pl. Zupełnie inaczej wygląda lewa strona domu. Sprawia ona wrażenie nałożonych na siebie prostopadłościennych brył, przez co posiada wręcz brutalistyczny charakter. „Zmiękczać” go mają wbudowane w bryłę donice na rośliny.

KNtSHyhSJQeypoyfeUXfRupSLorLgl7mdR3LrNrJHHFb3IvmSr4UI1UMcP8s_dom-81wawpl-03lsjpg.jpg

Dom+ scalają elewacje z płyt z białego spieku kwarcowego oraz czarny „plus” dzielący bryłę, a złożony z wielkoformatowych, polerowanych, czarnych płyt. Tym samym budowlę skomponowano na zasadzie kontrastu: białe matowe powierzchnie ścian kontrastują z lśniącą czernią „plusa”. Wnętrza Domu+ także dopasowano do potrzeb mieszkańców – a podziały wnętrz bliższe są tradycyjnym, gdzie salon z kuchnią otwiera się na ogród, a piętro zarezerwowane jest na prywatne pokoje domowników. .

 

Źródło: 81.waw.pl/


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Domu

Znamy wyniki Konkursu Koło 2019
Znamy wyniki Konkursu Koło 2019

Konkurs architektoniczny, organizowany od kilkunastu lat przez firmę Geberit, zarządzającą marką Koł ...

.BIG – zielony biurowiec
.BIG – zielony biurowiec

.BIG – to nazwa nowego obiektu biurowego, który powstał w Krakowie przy ulicy Kapelanka, która w ost ...

Naked House – projekt domu pracowni MAZM
Naked House – projekt domu pracowni MAZM

Naked House – projekt domu jednorodzinnego pracowni MAZM powstał dla rodziny z dziećmi. Wydawać by s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera