Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Elewacja nawiącująca do natury

 

Czas czytania: ~2 min


Wszystko co naturalne jest klimatyczne i ponadczasowe, mimo upływu lat i zmieniających się trendów. Tak też jest w przypadku domów, których elewacja nawiązuje do natury. Nowa kolekcja okładzin elewacyjnych Modern Wood, bardzo dobrze odzwierciedla drewno, a do tego jest trwała, odporna i umożliwia szybką oraz prostą metamorfozę budynku.

 

zwYsTOOzwo8rU362IjeMCAfcyn6haa9q3PwB3eQv4c1NcNOoFJCm1CIhaCYQ_vox-kerrafront-modern-wood-2jpg.jpg

Domy z drewna cieszą się  dużą popularnością i stale wzbudzają zachwyt. Faktycznie, drewno to szlachetny materiał, który na fali powrotu do natury jest chętnie wykorzystywany zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach budynków. Drewno integruje dom z otaczającą go przyrodą, a dzięki swojemu urokowi każdemu budynkowi dodaje elegancji i klasy. Wszyscy jednak wiedzą, jak wiele uwagi trzeba poświęcić na jego pielęgnację i ochronę. Nie mówiąc już o związanych z tym kosztach i czasie. Okładziny elewacyjne to praktyczna alternatywa dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych, która gwarantuje szybką i efektowną metamorfozę lub wykończenie budynku. Panele są zdecydowanie łatwiejsze w instalacji, a przy tym wyjątkowo atrakcyjne wizualnie.

bEfGlvAaFphlvq9g2RsBSKqwusvktaYLFn9hAYV5GdAm5yCbKInyqwxzRyFf_vox-kerrafront-modern-wood-4jpg.jpg

Panele wyróżniają się matowym wykończeniem oraz tłoczeniem idealnie imitującym strukturę drewna. Występują w aż siedmiu kolorach – od naturalnych, ciepłych tonacji po różne odcienie szarości. Można nimi wykończyć nowy budynek lub za ich pomocą przeprowadzić szybką renowację zniszczonej elewacji. Ta okładzina – w zależności od założeń projektowych – może stanowić jedyną formę wykończenia zewnętrznych ścian lub można ją łączyć z innymi materiałami, jak kamień, szkło czy beton.  Oprócz wysokiej estetyki, wyróżnia się funkcjonalnością i praktycznością. Materiał został wykonany w technologii spienianej, co oznacza, że jest odporny na wilgoć, uderzenia oraz nie wymaga konserwacji. Jego dodatkowe zalety to możliwość uzyskania płaskiej powierzchni elewacji oraz estetycznego i niewidocznego zespolenia paneli bez użycia dodatkowych akcesoriów. Panele można montować zarówno w poziomie, jak i w pionie, dzięki czemu można optycznie zmienić proporcje budynku. Obniżyć go lub wysmuklić. Wedle potrzeb i upodobań.

HyZ3NNLWAdP5DykH9KNMGxlmtviR1Enk97tl4n82hHPt4u3sSUUuab0meAZQ_vox-kerrafront-modern-wood-7jpg.jpg

Okładzina elewacyjna jest też szybka i prosta w montażu, a w dłuższej perspektywie również oszczędna – chroni wnętrze budynku i zapobiega utracie ciepła. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, uniemożliwiając w ten sposób powstawaniu pleśni i grzybów. Instalacja jest tym wygodniejsza i szybsza, że panele mają wbudowane zamki i fabrycznie wykonane otwory na wkręty. Jest to materiał łatwy w obróbce, o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne czy na zmiany temperatur. Co ważne, są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% nadają się do ponownego przetworzenia.

 

Źródło: VOX


Podepnij swój artykuł

tagi

Elewacja, Okładziny Elewacyjne

Energooszczędna kostka
Energooszczędna kostka

Energooszczędna kostka powstała na działce wśród jednorodzinnej zabudowy, wśród której dominują pros ...

Wystawa Polska Architektura XXL 2017 na Politechnice Łódzkiej
Wystawa Polska Architektura XXL 2017 na Politechnice Łódzkiej

20 kwietnia 2018 r. na Politechnice Łódzkiej startuje wystawa najpiękniejszych realizacji architekto ...

Polacy zwycięzcami eVolo 2018 Skyscraper Competition
Polacy zwycięzcami eVolo 2018 Skyscraper Competition

eVolo Skyscraper Competition – to organizowany od 2006 roku konkurs na koncepcje wieżowców przyszłoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera