Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Elewacja nawiącująca do natury

 

Czas czytania: ~2 min


Wszystko co naturalne jest klimatyczne i ponadczasowe, mimo upływu lat i zmieniających się trendów. Tak też jest w przypadku domów, których elewacja nawiązuje do natury. Nowa kolekcja okładzin elewacyjnych Modern Wood, bardzo dobrze odzwierciedla drewno, a do tego jest trwała, odporna i umożliwia szybką oraz prostą metamorfozę budynku.

 

zwYsTOOzwo8rU362IjeMCAfcyn6haa9q3PwB3eQv4c1NcNOoFJCm1CIhaCYQ_vox-kerrafront-modern-wood-2jpg.jpg

Domy z drewna cieszą się  dużą popularnością i stale wzbudzają zachwyt. Faktycznie, drewno to szlachetny materiał, który na fali powrotu do natury jest chętnie wykorzystywany zarówno we wnętrzach, jak i na elewacjach budynków. Drewno integruje dom z otaczającą go przyrodą, a dzięki swojemu urokowi każdemu budynkowi dodaje elegancji i klasy. Wszyscy jednak wiedzą, jak wiele uwagi trzeba poświęcić na jego pielęgnację i ochronę. Nie mówiąc już o związanych z tym kosztach i czasie. Okładziny elewacyjne to praktyczna alternatywa dla tradycyjnych materiałów wykończeniowych, która gwarantuje szybką i efektowną metamorfozę lub wykończenie budynku. Panele są zdecydowanie łatwiejsze w instalacji, a przy tym wyjątkowo atrakcyjne wizualnie.

bEfGlvAaFphlvq9g2RsBSKqwusvktaYLFn9hAYV5GdAm5yCbKInyqwxzRyFf_vox-kerrafront-modern-wood-4jpg.jpg

Panele wyróżniają się matowym wykończeniem oraz tłoczeniem idealnie imitującym strukturę drewna. Występują w aż siedmiu kolorach – od naturalnych, ciepłych tonacji po różne odcienie szarości. Można nimi wykończyć nowy budynek lub za ich pomocą przeprowadzić szybką renowację zniszczonej elewacji. Ta okładzina – w zależności od założeń projektowych – może stanowić jedyną formę wykończenia zewnętrznych ścian lub można ją łączyć z innymi materiałami, jak kamień, szkło czy beton.  Oprócz wysokiej estetyki, wyróżnia się funkcjonalnością i praktycznością. Materiał został wykonany w technologii spienianej, co oznacza, że jest odporny na wilgoć, uderzenia oraz nie wymaga konserwacji. Jego dodatkowe zalety to możliwość uzyskania płaskiej powierzchni elewacji oraz estetycznego i niewidocznego zespolenia paneli bez użycia dodatkowych akcesoriów. Panele można montować zarówno w poziomie, jak i w pionie, dzięki czemu można optycznie zmienić proporcje budynku. Obniżyć go lub wysmuklić. Wedle potrzeb i upodobań.

HyZ3NNLWAdP5DykH9KNMGxlmtviR1Enk97tl4n82hHPt4u3sSUUuab0meAZQ_vox-kerrafront-modern-wood-7jpg.jpg

Okładzina elewacyjna jest też szybka i prosta w montażu, a w dłuższej perspektywie również oszczędna – chroni wnętrze budynku i zapobiega utracie ciepła. Zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, uniemożliwiając w ten sposób powstawaniu pleśni i grzybów. Instalacja jest tym wygodniejsza i szybsza, że panele mają wbudowane zamki i fabrycznie wykonane otwory na wkręty. Jest to materiał łatwy w obróbce, o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne czy na zmiany temperatur. Co ważne, są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i w 100% nadają się do ponownego przetworzenia.

 

Źródło: VOX


Podepnij swój artykuł

tagi

Elewacja, Okładziny Elewacyjne

Webinarium: VELUX Archi-Vizje: Światło w architekturze 21.06.2018
Webinarium: VELUX Archi-Vizje: Światło w architekturze 21.06.2018

Zapraszamy 21 czerwca 2018 na bezpłatne szkolenie dla architektów, którego tematem będzie: „VELUX Ar ...

Mundial 2018 – gdzie grają piłkarze
Mundial 2018 – gdzie grają piłkarze

Mundial 2018 wzbudza sporo kontrowersji, krytykowana jest lokalizacja mistrzostw (choćby to, że Rosj ...

SLAS zwyciężają w konkursie w Rybniku
SLAS zwyciężają w konkursie w Rybniku

Pracownia SLAS Architekci zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie, którego celem było znalezienie najle ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera