Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Watykan na Biennale Architektury

 

Czas czytania: ~1 min


Watykan na Biennale Sztuki w Wenecji prezentował swój pawilon już dwukrotnie. Nietrudno się domyślić, jak wielkie emocje budził sam fakt pojawienia się tego dość przecież nietypowe państwa na międzynarodowej imprezie artystycznej. Obie pokazane przez Watykan wystawy cieszyły się ogromną popularnością. Być może zachęceni tym sukcesem przedstawiciele Watykanu zdecydowali o zaistnieniu go także na Biennale Architektury.

 

Andrew Berman

Andrew Berman

Watykan na Biennale Architektury w Wenecji w 2018 roku przedstawi nietypową wystawę. Na wyspie San Giorgio Maggiore ma powstać dziesięć kaplic – każda projektu innego architekta – które zaplanowane do zwiedzania w określonej kolejności mają się ułożyć w opowieść, którą o architekturze gościom Biennale chce przekazać Watykan.

Foster and Partners

Foster and Partners

Foster and Partners

Foster and Partners

Ekspozycja Watykanu na Biennale Architektury w Wenecji rozpocznie się w budynku o nazwie Asplund Chapel, zaprojektowanej przez pracownię MAP Studio. To drewniany pawilon, który ma być rekonstrukcją  kaplicy, w 1920 roku na cmentarzu w Sztokholmie zbudowanej wg projektu znanego szwedzkiego architekta, Gunnara Asplunda.

MAP Studio

MAP Studio

Dla Watykanu pracują architekci z Europy, Azji, Ameryki Łacińskiej, USA i Australii. Jak podkreślają pomysłodawcy wystawy, chodziło o oto, aby kolejne kaplice tworzyli projektanci wywodzący się z różnych kręgów kulturowych.

Sean Godsell

Sean Godsell

Wystawa Watykanu na Biennale Architektury ma mieć formę „pielgrzymki” - widzowie mają wędrować pomiędzy kolejnymi kaplicami, których wartością nie będą nie tylko prezentowane tam wystawy, nie tylko duchowe doznania, ale i sama w sobie architektura kolejnych kaplic – pawilonów. Wśród najbardziej znanych architektów, zaproszonych do współpracy przy kreowaniu tego przedsięwzięcia jest Norman Foster.

 

Watykan i inne kraje będą prezentować swoje wystawy na Biennale Architektury w Wenecji od 26 maja do 25 listopada 2018 roku.

 

Foto: dezeen.com

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Zaproszenie, Realizacje Zagraniczne, Architektura Zagraniczna

.BIG – zielony biurowiec
.BIG – zielony biurowiec

.BIG – to nazwa nowego obiektu biurowego, który powstał w Krakowie przy ulicy Kapelanka, która w ost ...

Naked House – projekt domu pracowni MAZM
Naked House – projekt domu pracowni MAZM

Naked House – projekt domu jednorodzinnego pracowni MAZM powstał dla rodziny z dziećmi. Wydawać by s ...

Unikato – lekarstwo dla miasta
Unikato – lekarstwo dla miasta

Unikato – to realizacja architektoniczna wyjątkowa z wielu powodów. Budżet tej inwestycji był ekstre ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera