Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wyniki konkursu architektonicznego na Stadion Opolski

 

Czas czytania: ~2 min


Wyniki konkursu architektonicznego na Stadion Opolski ogłoszone zostały ogłoszone 14 sierpnia 2018 roku. Na konkurs nadesłano 11 prac, wszystkie oceniało jury pod przewodnictwem Kazimierza Łataka. Co ważne, w pracach nad konkursem i jego rozstrzygnięciem udział brał nie tylko SARP i miejscy urzędnicy, ale i przedstawiciele kibiców.

 

Projekt Stadionu w Opolu

Poznaj zwycięski projekt Stadionu w Opolu

 

Konkurs architektoniczny na projekt Stadionu Opolskiego miał na celu wyłonienie najciekawszej koncepcji areny sportowej, która ma zostać zbudowana w okolicy ulicy Północnej. Stadion ma pomieścić ok. 10-12 tysięcy osób, a koszt jego budowy szacowany jest na ok. 100 milionów złotych. Zakończona niedawno przebudowa znacznie większego Stadionu Śląskiego w Chorzowie kosztowała ponad sześć razy tyle. Zobacz więcej tutaj

 

Decyzją jury konkursu architektonicznego Stadion Opole zaprojektuje pracownia 90 Architekci we współpracy z biurem GMT. To im zdecydowano się przyznać pierwszą nagrodę. Uczestnicy konkursu mieli zaprojektować nowoczesny obiekt piłkarski, spełniający wymogi areny III kategorii UEFA, a jednocześnie nawiązujący formą do znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego. Wśród kryteriów oceny nadesłanych projektów w regulaminie wymieniono: walory kompozycyjne, innowacyjność i oryginalność rozwiązań architektonicznych; optymalne rozwiązanie funkcji obiektu ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązania komunikacji wewnętrznej i ewakuacji obiektu; ekonomika przyjętych rozwiązań i ich wpływ na koszt budowy i eksploatacji obiektu.

Projekt Stadionu w Opolu

90 Architekci i GMT zbudują Stadion Opolski

 

Konkurs architektoniczny na projekt Stadionu Opolskiego zakończył się wręczeniem nagród i wyróżnień. Pierwszą nagrodę otrzymał wspólny projekt biura 90 Architekci i spółki GMT (zespół autorski: Piotr Czarnecki, Jędrzej Przyłuski, Jarosław Jachna, Bartłomiej Tarnas, Tomasz Pilch (administracja). Jak można przeczytać w uzasadnieniu werdyktu, ich projekt architektoniczny otrzymał nagrodę za: „wyjątkową formę, znak w przestrzeni związany z miejscem. Prawidłową, porządkującą otoczenie urbanistykę, racjonalną konstrukcję, właściwą komunikację zewnętrzną oraz wewnętrzną, co w efekcie daję spójną, jednoznaczną formę. Doceniono możliwość efektownej iluminacji oraz rozwiązania oszczędzające energię”.

 

Drugą nagrodę w tym konkursie architektonicznym przyznano wspólnej koncepcji pracowni: Ferma Kresek sp. z o.o. sp. k, R&P Architekten - Mirko Riede i Heinz Holscher (skład zespołu autorskiego: Grzegorz Tackiewicz (pełnomocnik), Anastazja Gronowska-Kiełb, Dawid Leopold, Adrian Lipowski, Mirko Riede, Heinz Holscher). Trzecią nagrodę otrzymali JSK Architekci. W konkursie wręczono też dwa wyróżnienia. Trafiły one do pracowni: Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp z o.o. i JW-A sp. z o.o. sp. k. oraz DEDECO.

 

Źródło: http://sarp.opole.pl, www.facebook.com/90architekci

 

Zobacz galerię zdjęć projektu architektonicznego


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Hot

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera