Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zaczyna się X Biennale Architektury

 

Czas czytania: ~4 min


Program X Biennale Architektury w Krakowie

 

Program Tegorocznego Biennale PROGRAM X MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE ARCHITEKTURY 15-17 X Wtorek.12.10.2004 19. 00 Otwarcie wystawy „Projekt Roku Realizacja Roku”, ogłoszenie wyników, Galeria Architektury SARP Czwartek 14.10.2004 9.30 – 19.00 Warsztaty Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury (organizator - OSSA), WA PK 16.00 Otwarcie wystawy “Sinsen Panorama", biuro architektoniczne Pride Architects AS, Oslo – Norwegia, Politechnika Krakowska, ul. Kanonicza 1 17.00 Otwarcie wystawy „Architektura Boliwii”, (współorganizator - fundacja Centro de Educacion Internacional para la Ciencia y Cultura oraz Fundacja Centrum Edukacji Międzynarodowej el Kondor), Muzeum Archeologiczne 18.00 Otwarcie wystawy „Wokół idei Muzeum Teatru Cricot 2 Tadeusza Kantora”, (organizator – Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”), Galeria Krzysztofory 19.00 Gala otwarcia 2 Małopolskich Dni Architekta (MDA), wręczenie nagrody Województwa Małopolskiego im. S. Witkiewicza, kwesta charytatywna, koncert Jarosława Śmietany, bankiet, (organizator – Małopolska Okręgowa Izba Architektów), Filharmonia im. Karola Szymanowskiego (wstęp za zaproszeniami) Piątek 15.10.2004 10.00 – 15.00 Prezentacje multimedialne oraz wystawa prac architektów Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów – 2 MDA (organizator – MPOIA), Centrum Sztuki Japońskiej Manggha 9.00 – 15.00 Warsztaty OSSA, WA PK 10.30 Otwarcie wystawy „Architektura Krakowa około 2000” – UMK 11.30 Otwarcie wystawy Marka Nester Piotrowskiego – „Epizody”, Sala Wystawowa Kotłownia 12.30 Otwarcie wystawy „Słowacka architektura okresu międzywojennego” (współorganizator – Konsulat Generalny Republiki Słowackiej), Muzeum Narodowe Sukiennice 13.30 Otwarcie wystawy Warsztatów Młodej Architektury „Projekt rozbudowy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie”, Hotel Amadeus 14.00 Artysta, filozof, polityk, psycholog? Kim jest, kim powinien być architekt? Spotkanie promocyjne książki Ludwika Koniora „Homo Architectonicus”, Sala Mehofferowska Wydawnictwo Literackie 16.00 Wykład inauguracyjny X MBA: prof. Luciano Semerani „Widzialne i niewidzialne”, Bunkier Sztuki 16.45 – 19.00 Uroczyste otwarcie X MBA, ogłoszenie wyników konkursów architektonicznych, konkursu fotograficznego, wręczenie nagród, otwarcie wystaw głównych, Bunkier Sztuki 21.00 Wieczór Architekta, Spotkanie architektów przy muzyce granej na żywo, 2 MDA (organizator – MPOIA), Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna „Faust” (wstęp za zaproszeniami) 23.00 Specjalny spektakl „Piwnicy pod Baranami”, zaproszenia do nabycia w Galerii SARP) Sobota 16.10.2004 Otwarcie cyklu wykładów jurorów X MBA, Bunkier Sztuki 9.45 Cezary Bednarski „Mosty: flamenco czy break-dance” 11.00 Craig Dykers „Part 1 Memories of Cracow, Part 2 Snohetta works” 11.45 Ewa P. Porębska „Architektura - sztuka życia. Uwagi na marginesie Biennale Weneckiego 2004." 12.30 Prezentacja Firmy CENO TEC, wykład: Klaus Gipperich „Changing the face of architecture: Tensile Fabric Structures and ETFE-Foils. Applications, Projects and Design Principles" 14.00 Uroczyste otwarcie Dnia Sponsora, wręczenie dyplomów i medali, prezentacje firm, Bunkier Sztuki 16.00 Uroczyste wręczenie nagród X MBA: Grand Prix, Nagrody Dziekana WA PK, Nagrody Głównego Architekta Miasta Krakowa, nagród pozaregulaminowych oraz Dorocznej Nagrody SARP „Projekt Roku Realizacja Roku”, Bunkier Sztuki 18.00 – 20.00 Prezentacja wyników warsztatów OSSA, uroczyste zamknięcie warsztatów, WA PK 20.30 Uroczysty Bankiet w Urzędzie Miasta Krakowa, „Dwóch chasydów z deską ostatniego ratunku, Wielki wędrowiec”, Żywe pomniki - Wacław i Lesław Janiccy, Jan Książek Niedziela 17.10.2004 Kontynuacja cyklu wykładów jurorów X MBA, Bunkier Sztuki 10.00 Andrzej Duda „Śląski racjonalizm” 10.45 Andrzej Bulanda „Architektura miejsca – odkrywanie przeszłości dla przyszłości” 11.30 Raimund Fein „On my work” 12.15 Maciej Miłobędzki „Czy architektura stała się samowystarczalna? Miejsce sztuk plastycznych w architekturze” 13.00 „Architektura – sztuka przyszłości” - dyskusja panelowa 14.0 Uroczyste zamknięcie X MBA, wręczenie Nagrody Publiczności Wystawy towarzyszące: - “Snohetta – projekty" wystawa biura architektonicznego Snohetta AS, Oslo, Norwegia, „Bunkier Sztuki” – Pl. Szczepański 3a (15 –17.10.2004) - Wystawa projektów Cezarego Bednarskiego, „Bunkier Sztuki” – Pl. Szczepański 3a (15 –17.10.2004) - Raimund Fein, „Prace wybrane 1981-2004”, „Bunkier Sztuki” – Pl. Szczepański 3a (15 –17.10.2004) - Wystawa o pracy nad spektaklem Tadeusza Kantora „Dziś są moje urodziny” (organizator –„Cricoteka”) Galeria Archiwum Cricoteki, ul. Kanonicza 5 (15 –17.10.2004, w godz. 12.00-16.00) - Spotkanie w ostatniej pracowni Tadeusza Kantora, ul. Sienna 7/5, (organizator – „Cricoteka”) (15-17.10.2004 w godz.12.00-16.00) - „Mediateka – konkurs studentów WA PK”, Wydział Architektury PK (15 – 24.10.04) - „Przedmieścia (w) centrum” – warsztaty OSSA, WA PK (15 – 24.10.04) Miejsca i czas imprez/wystaw głównych: - Galeria SARP, Pl. Szczepański 6 (12.10 – 05.11.04, pon. śr. piątek: 9.00 – 14.00, wt. czw.: 13.00 – 18.00) - Galeria Sztuki Współczesnej “Bunkier Sztuki” – Pl. Szczepański 3a (15 – 24.10.04, wt. – nd. 11.00 – 18.00) - Galeria Krzysztofory, ul. Szczepańska 2 (15 –17.10.04, w godz. 12.00-16.00) - Urząd Miasta Krakowa, Pl. Wszystkich Świętych 3/4 (15 – 17.10.04) - Muzeum Narodowe, Sukiennice, Sala Michałowskiego, Rynek Główny 1-3 (15 – 24.10.04) - (WA PK) Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, ul. Warszawska 24 (15 – 24.10.04) - Hotel Amadeus, ul. Mikołajska 20 (15 – 17.10.04) - Centrum Sztuki Japońskiej Manggha – ul. Konopnickiej 26 (15 – 17.10.04) - Wydawnictwo Literackie, ul. Długa 1, Sala Mehofferowska (15.10.04) - Filharmonia im. Karola Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1 (15.10.04) - Muzeum Archeologiczne, ul. Senacka 3 (15 – 28.10.04) - Sala Wystawowa Kotłownia, Ośrodek Konferencyjno-Wystawowy PK, Galeria Gil, Politechnika Krakowska, ul. Warszawska 24 (15 – 22.10.04, pon. wt.: 9.00-17.00, śr.-piątek:8.00-15.00) - Krakowska Piwnica Artystyczno-Muzyczna „Faust”, Rynek Główny 6 (15.10.04) - „Piwnica pod Baranami”, Rynek Główny 25 (15.10.04) INFORMACJE: X MBA - www.sarp.krakow.pl II MDA - www.malopolska.iarp.pl Warsztaty OSSA - www.ossa.org.pl Warsztaty Młodej Architektury - www.sarp.krakow.pl

Podepnij swój artykuł

tagi

Nowy obiekt architektoniczny od Art-Projekt
Nowy obiekt architektoniczny od Art-Projekt

Szkoła i przedszkole przy ul. Twardowskiego w Stargardzie – to pierwszy obiekt architektoniczny, pow ...

Rusza XI edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL - czekamy na zgłoszenia realizacji
Rusza XI edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL - czekamy na zgłoszenia realizacji

Zapraszamy do udziału w jedenastej edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wsp ...

Wieża ciśnień w Ciechanowie jak nowa
Wieża ciśnień w Ciechanowie jak nowa

Wieża ciśnień w Ciechanowie – to jeden z najbardziej znanych obiektów architektonicznych w tym mieśc ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera