Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Corbu na Mokotowie

 

Czas czytania: ~2 min


RzwZxl5lYtN9HfyxeY7WM58kmn8GlN1lJi6VgBGRnFyBcma5NNwipaRSKZ96_rezydencja-nelewm.jpg
Przy ulicy Naruszewicza w Warszawie ruszyła budowa eleganckiego apartamentowca, który sylwetą nawiązuje do klasycznych wzorców architektury modernistycznej. Wnętrza zaprojektował Maciej Zień – znany projektant mody Stary, warszawski Mokotów to żywe muzeum białej, polskiej architektury apartamentowej okresu międzywojennego. Ich ikonami są słynny Dom Wedla autorstwa Juliusza Żórawskiego czy luksusowe kamienice przy ulicy Narbutta: dom Broniewskiego pod numerem 22 czy "okrętowa" kamienica Wielopolskich pod numerem 2. Do tej tradycji polskiego i międzynarodowego modernizmu nawiązuje projekt luksusowego apartamentowca położonego przy ulicy Naruszewicza. Jego realizacja ruszyła w marcu 2011 roku. Inwestorem jest warszawska firma Platinum Properties Group S.A., wyspecjalizowana w budowie i zarządzaniu nieruchomościami luksusowymi. Kubiczna bryła budynku to, zdaniem współautora projektu Piotra Szaroszyka, daleka krewna słynnej jednostki marsylskiej Le Corbusiera – matki wszystkich, wielorodzinnych budynków modernizmu. Świadczą o tym chociażby klasyczne, przeszklone, poziome ciągi loggii na fasadzie, które dostarczają do wnętrz apartamentów światło. Bezpośrednie nawiązanie do klasycznych postulatów architektury nowoczesnej to nie tylko zabieg formalny. Dzięki dużym przeszkleniom z okien mieszkań roztacza się wspaniały widok na centrum Warszawy.
S4dKP3eI8qbtj2mDdX04APt2sq5QUXbdEGUvIifBCCXRxKDngqikz96uSSxl_rntaras-m.jpg
Klasyczny, słupowy układ konstrukcji zaakcentowano na fasadzie grafitowymi okładzinami ze szlachetnego materiału. Do kanonów modernizmu nawiązuje także płaski dach. Inwestor zdecydował się zaaranżować na nim zielony, przestronny taras.
McYvn117Y1qWClo3KQ27dcmqVBrnnb65mGKkIywDPYNZ7beIxbFVwNw88kJK_rn-lobbym.jpg
Czarno biała poprawka – debiut Macieja Zienia We wnętrzach powstającego apartamentowca deweloper postanowił odejść od industrialnego minimalizmu i ocieplić przestrzeń. Powierzył projekt części wspólnych (lobby, klatki schodowe, korytarze) znanemu projektantowi mody Maciejowi Zieniowi, który wykorzystał swoje doświadczenia nadając wnętrzu atmosferę luksusu oraz klimat wielkich, światowych wybiegów. Kontrastowe kolory, sztukaterie zdobiące ściany, mozaiki na podłogach, pieczołowicie dobrane meble są jednocześnie eleganckie i przytulne, klasyczne i pełne dynamiki. Czarno–białe kontrasty kolorystyczne tworzą przyjazną atmosferę wytchnienia oraz relaksu. Po wejściu do lobby powstaje wrażenie zanurzenia się w odrealnionym, eleganckim świecie. Wyłożone panelami ściany przypominają ekskluzywny klub, w którym szukamy oderwania od trudów codzienności. Mimo tego, że inwestycja dopiero ruszyła, deweloper uruchomił już dział sprzedaży. Inwestycja z racji lokalizacji, architektury oraz jakości przestrzeni zaliczana jest do klasy obiektów luksusowych. Apartamentowiec położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Wierzbno. Rezydencja Naruszewicza to apartamentowiec położony w zielonej, warszawskiej dzielnicy Mokotów. Kilkukondygnacyjna nieruchomość rezydencjalna z podziemnymi garażami składa się z 76 luksusowych mieszkań o zróżnicowanym metrażu i strukturze oraz lokali usługowych przeznaczonych do indywidualnej aranżacji. Oddanie obiektu do użytku przewidziane jest w czwartym kwartale 2012 roku. Źródło:Platinium Properties Group

Podepnij swój artykuł

tagi

Dom Symbiotyczny
Dom Symbiotyczny

Dom Symbiotyczny – to, mówiąc w skrócie, połączenie tradycji z nowoczesnością. „Dom Symbiotyczny na ...

Heinle, Wisher und Partner Architekci projektują w Krakowie
Heinle, Wisher und Partner Architekci projektują w Krakowie

Dziś każde miasto chce mieć swoje centrum nauki – placówki takie są bowiem niezwykle atrakcyjnymi ob ...

Projekt zielonej biblioteki
Projekt zielonej biblioteki

Projekt zielonej biblioteki sami architekci nazwali „Zielonym statkiem kosmicznym” - co od razu suge ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera