Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


„Krytyka Architektury” znowu dofinansowana

 

Czas czytania: ~2 min


lwvicLIOwFS6Hqkr5EVRioztuHqnXzkwfqL0cFfFySeJl6pljPKlpvrowS0C_fot-okladka-krytyki-architektury-1-6-2012.jpg

Kwartalnik „Krytyka Architektury” już po raz drugi znalazł się na liście czasopism finansowanych z grantów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ukazujący się od października 2010 roku kwartalnik „Krytyka Architektury” znalazł uznanie w oczach komisji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i po raz drugi uzyskał prestiżowe dofinansowanie. Jest to tym bardziej cenne osiągnięcie, że „Krytyka Architektury” ma bardzo nowoczesną formułę bezpłatnego e-magazynu pobieranego za darmo w formie PDF-a ze specjalnego podserwisu wortalu Sztuka-Architektury.pl.

Docenienie przez komisję MKiDN to nie koniec ostatnich sukcesów e-kwartalnika „Krytyka Architektury". Pismo otrzymało również specjalne wyróżnienie Kapituły Konkursu Polski Internet 2011. Zostało docenione za „innowacyjną formułę wydawniczą i wysokiej jakości treści podawane w atrakcyjnej oprawie graficznej". Zdobyło też bardzo dobre wyniki w głosowaniu internetowym przeprowadzonym w ramach Konkursu Polski Internet 2011.

Każdy numer kwartalnika „Krytyka Architektury” zawiera prezentacje tematycznie dobranych realizacji, wywiady z architektami, krótkie informacje i tłumaczenia klasycznych tekstów. Tematem przewodnim najnowszego numeru „Krytyki Architektury” są prezentacje stadionów na Euro 2012. Kwartalnik można bezpłatnie pobrać pod adresem: www.krytyka-architektury.info.

Wydawcą kwartalnika „Krytyka Architektury” jest wortal Sztuka-Architektury.pl. Jest on jednym z największych, fachowych, sieciowych mediów architektonicznych w Polsce. Powstał w 2001 roku jako rozwinięcie strony internetowej towarzyszącej polskiej prezentacji wystawy laureatów nagrody Pritzkera - architektonicznego Nobla. Oprócz informacji o aktualnościach z polskiej i światowej architektury serwis Sztuka-Architektury.pl jest organizatorem szeregu wydarzeń architektonicznych, jak: „ArchFilmFest - Festiwal Filmów o Architekturze", „Akcja-Kreacja. Projektowanie na żywo", program szkoleń "Bottom-up design" czy „Polska Architektura XXL" - doroczny plebiscyt będący podsumowaniem największych wydarzeń architektonicznych w kraju. Wortal ma także własny program wydawniczy oraz bazę danych najlepszych, młodych pracowni projektowych.


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom jednorodzinny JRV2 z drewna i betonu ze studia de.materia
Dom jednorodzinny JRV2 z drewna i betonu ze studia de.materia

Projekt architektoniczny tego domu jednorodzinnego zdeterminowało jego położenie: na stoku skarpy, n ...

Budynek jako pomnik
Budynek jako pomnik

Budynek – pomnik, miejsce pamięci połączone z dziełem architektonicznym – to pomysł, który nie jest ...

Mies van der Rohe Award: polskie nominacje
Mies van der Rohe Award: polskie nominacje

EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award – to najważniejsza nagroda architek ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera