Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Pierwszy w Polsce Miejski Budynek Jutra 2030

 

Czas czytania: ~2 min


Kzm6CpR6iD8FEzHETU8gaeIKtKa2ouyfILJcl4xaSIQhXnfvKb9NY0QqCEvt_k41-wizualizacja-2-r.jpg

W Warszawie powstaje pierwszy w Polsce obiekt mieszkalny, w pełni wykorzystujący najnowsze możliwości związane z ekologicznym budownictwem. Inwestycja została wybrana budynkiem demonstracyjnym projektu Miejski Budynek Jutra 2030. Dzięki zastosowanym przy jego realizacji nowoczesnym technikom, znacznie zredukowany zostanie wpływ codziennego życia jego mieszkańców na środowisko oraz koszty eksploatacji mieszkań.

Inwestycja Krasińskiego 41 została wybrana budynkiem demonstracyjnym projektu Miejski Budynek Jutra 2030 (MBJ2030), realizowanego przez Mostostal Warszawa oraz jednostki naukowe: Instytut Techniki Budowlanej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej. Projekt wyznacza nowy kierunek miejskiego budownictwa mieszkaniowego.

Realizacja Krasińskiego 41 wypełnia założenia koncepcji MBJ2030. Dotyczą one upowszechnienia zasad zrównoważonego budownictwa. W tym celu powstaje obiekt demonstracyjny, prezentujący nowy standard miejskich budynków wielorodzinnych.

„Cieszymy się, że to właśnie inwestycja realizowana przez FORT Development została wybrana obiektem pokazowym projektu Miejski Budynek Jutra 2030. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest popularyzacja nowoczesnych rozwiązań związanych z budownictwem mieszkalnym i jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do realizacji tego celu” – mówi Tomasz Jankowski, prezes zarządu FORT Development.

Pięciokondygnacyjny budynek przy ul. Krasińskiego 41 wyróżniają nowoczesne standardy realizacji, związane m.in. z ekologią i energooszczędnością. Wśród zastosowanych rozwiązań znalazły się m.in.: energooszczędna wentylacja oraz solary pozyskujące energię promieniowania słonecznego do ogrzewania ciepłej wody użytkowej. W budynku zostanie zainstalowany zbiornik wody deszczowej, służący do spłukiwania toalet oraz zraszania trawników. W inwestycji wykorzystano również rozwiązania ograniczające przenikanie i rozprzestrzenianie się dźwięków z otoczenia oraz wewnątrz budynku.

„Na zakup mieszkania przy Krasińskiego 41 decydują się osoby świadome ekologicznie, postępujące zgodnie z zasadami ochrony środowiska. Jesteśmy przekonani, że realizując w budynku założenia projektu MBJ2030 nie zawiedziemy ich oczekiwań.”- dodaje Tomasz Jankowski.

Mieszkańcy budynku w krótkim czasie przekonają się, że dzięki zastosowanym nowoczesnym technikom, koszty eksploatacji lokali zmniejszą się nawet o 25% w skali roku, w stosunku do tradycyjnego budownictwa.

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie południowego Żoliborza. Zakończenie budowy planowane jest na sierpień 2014 roku.Budynek powstaje wyłącznie z wykorzystaniem sprawdzonych wcześniej technologii. Skuteczność każdego z zastosowanych rozwiązań została potwierdzona podczas realizacji innych inwestycji, dzięki czemu nabywcy mieszkań mogą być pewni ich niezawodności.

Źródło: FORT Development


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura dla kultury ludowej
Architektura dla kultury ludowej

Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego w Sieradzu – to nowa placówka kultury, powołana przez samorzą ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera