Rekordowa dostępność - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rekordowa dostępność

 

Czas czytania: ~2 min


pNCkOIHGESAd3cDjof006D4xXKKZSdKHBI5QlsGSSvSMkApkaYA6jU3Q63Ih_schindler.jpg
Rekordowa liczba studentów wydziałów architektury zgłosiła swój akces do trzeciej już edycji konkursu Schindler Award for Architecture 2007/2008, organizowanego pod hasłem "Access for All" czyli dostępność dla wszystkich. Do dnia zamknięcia tj do 25 kwietnia 2008, złożono 957 aplikacji (w edycji Schindler Award 2005/2006 - 504) przyjętych do współzawodnictwa w dążeniu do unowocześniania Europejskich zasobów architektury, tak by stały się dostępne dla wszystkich. Zgłoszenia napłynęły z 22 krajów Europy z Wydziałów Architektury 95 Wyższych Szkół. Z Polski złożyło swój akces 46 studentów z 8 Wyższych Uczelni.

Uczestnicy konkursu mają teraz czas do 1 sierpnia 2008 na złożenie swojego projektu.Muszą przedstawić realny, architektoniczny projekt rewitalizujący przestrzeń wytypowaną tym razem w stolicy Austrii, Wiedniu. Kluczem jest umożliwienie dostania się do tego obszaru i bezproblemowego poruszania się w nim również przez osoby niepełnosprawne. Zwycięski projekt poznamy na ceremonii ogłoszenia wyników w Lucernie, w Szwajcarii, 14 listopada 2008.

Konkursowe zadanie Schindler Award 2007/2008 stawia wielkie wymagania zarówno przed architekturą, jak i planowaniem przestrzennym. Uczestnicy konkursu muszą zamienić nieatrakcyjny, zaniedbany rejon Wiednia w zachęcającą i tętniącą życiem przestrzeń miejską w harmonii z budynkami mieszkalnymi, obszarem publicznym i nadrzecznym parkiem z obiektami sportowymi. Końcowy rezultat musi uwzględniać jakość życia i być wiarygodnym realizacyjnie i ekonomicznie.

Cykliczny konkurs Schindler Award odbywa się po raz trzeci i jest organizowany przez Grupę Schindler, największego dostawcę schodów i chodników ruchomych oraz drugiego największego dostawcę dźwigów na świecie. Obecny w 130 krajach Schindler zatrudnia 45 000 pracowników . Projektuje, instaluje, konserwuje i modernizuje systemy transportu pionowego dla wszystkich typów budynków.
Zobacz informację o laureatach poprzedniej edycji konkursu

Podepnij swój artykuł

tagi

CWA House – nieregularna bryła architektoniczna od Beczak / Beczak Architekci
CWA House – nieregularna bryła architektoniczna od Beczak / Beczak Architekci

CWA House – realizacja architektoniczna z pracowni Beczak / Beczak Architekci – powstała niedaleko W ...

Dom Kota – niezwykła realizacja architektoniczna pod Szczecinem
Dom Kota – niezwykła realizacja architektoniczna pod Szczecinem

Dom Kota – to budynek dla zwierząt. Powstał na terenie schroniska w miejscowości Dobra pod Szczecine ...

Mieszkanie Plus w Krakowie 2018 - wyniki konkursu architektonicznego
Mieszkanie Plus w Krakowie 2018 - wyniki konkursu architektonicznego

Wyniki konkursu architektonicznego na projekt osiedla w programie Mieszkanie Plus w Krakowie ogłoszo ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera