Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rekordowa dostępność

 

Czas czytania: ~2 min


pNCkOIHGESAd3cDjof006D4xXKKZSdKHBI5QlsGSSvSMkApkaYA6jU3Q63Ih_schindler.jpg
Rekordowa liczba studentów wydziałów architektury zgłosiła swój akces do trzeciej już edycji konkursu Schindler Award for Architecture 2007/2008, organizowanego pod hasłem "Access for All" czyli dostępność dla wszystkich. Do dnia zamknięcia tj do 25 kwietnia 2008, złożono 957 aplikacji (w edycji Schindler Award 2005/2006 - 504) przyjętych do współzawodnictwa w dążeniu do unowocześniania Europejskich zasobów architektury, tak by stały się dostępne dla wszystkich. Zgłoszenia napłynęły z 22 krajów Europy z Wydziałów Architektury 95 Wyższych Szkół. Z Polski złożyło swój akces 46 studentów z 8 Wyższych Uczelni.

Uczestnicy konkursu mają teraz czas do 1 sierpnia 2008 na złożenie swojego projektu.Muszą przedstawić realny, architektoniczny projekt rewitalizujący przestrzeń wytypowaną tym razem w stolicy Austrii, Wiedniu. Kluczem jest umożliwienie dostania się do tego obszaru i bezproblemowego poruszania się w nim również przez osoby niepełnosprawne. Zwycięski projekt poznamy na ceremonii ogłoszenia wyników w Lucernie, w Szwajcarii, 14 listopada 2008.

Konkursowe zadanie Schindler Award 2007/2008 stawia wielkie wymagania zarówno przed architekturą, jak i planowaniem przestrzennym. Uczestnicy konkursu muszą zamienić nieatrakcyjny, zaniedbany rejon Wiednia w zachęcającą i tętniącą życiem przestrzeń miejską w harmonii z budynkami mieszkalnymi, obszarem publicznym i nadrzecznym parkiem z obiektami sportowymi. Końcowy rezultat musi uwzględniać jakość życia i być wiarygodnym realizacyjnie i ekonomicznie.

Cykliczny konkurs Schindler Award odbywa się po raz trzeci i jest organizowany przez Grupę Schindler, największego dostawcę schodów i chodników ruchomych oraz drugiego największego dostawcę dźwigów na świecie. Obecny w 130 krajach Schindler zatrudnia 45 000 pracowników . Projektuje, instaluje, konserwuje i modernizuje systemy transportu pionowego dla wszystkich typów budynków.
Zobacz informację o laureatach poprzedniej edycji konkursu

Podepnij swój artykuł

tagi

Heinle, Wisher und Partner Architekci projektują w Krakowie
Heinle, Wisher und Partner Architekci projektują w Krakowie

Dziś każde miasto chce mieć swoje centrum nauki – placówki takie są bowiem niezwykle atrakcyjnymi ob ...

Projekt zielonej biblioteki
Projekt zielonej biblioteki

Projekt zielonej biblioteki sami architekci nazwali „Zielonym statkiem kosmicznym” - co od razu suge ...

Dom jednorodzinny w nowym wydaniu
Dom jednorodzinny w nowym wydaniu

Polskie miasta i wsie pełne są domów jednorodzinnych sprzed 30, 40, 50 lat. Zwykle nie są to wysokie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera