Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Fotel biurowy EGO - siódma ikona SITAG

 

Czas czytania: ~3 min


SITAGEGO to prestiżowy fotel biurowy i gabinetowy charakteryzujący się niezwykłą ergonomią dzięki konstrukcji przypominającej strukturę buta sportowego.

 

G21ddc7oEpeXvqQPrRUYcx1RcvcIQ5IXfFsiyVWhnsibjIAptxW8D4JcB8Pp_sitagego-grafika-sitag-7.jpg

Stylowy i elegancki, a jednocześnie industrialny, prestiżowy i skomplikowany technicznie dzięki zastosowaniu technologii membranowego oparcia zawieszonego na konstrukcji z tworzywowych żeber opartych na specjalnej ramie. Poznajcie SITAGEGO - siódmą ikonę SITAG.

Czasy kobiet typu femme fatale, ludzi wplątanych przypadkowo w świat zbrodni, prywatnych detektywów ze zgryźliwym poczuciem humoru, w prochowcu i z papierosem w ręku. Kapelusze, dwurzędowe garnitury, stylowe limuzyny, naszyjniki z diamentów, długie lufki i złote papierośnice, zadymione biura i bary. Niezapomniany Humphrey Bogart, Raymond Chandler, niejednoznaczna historia filmu Chinatown.

Wszystkie te powyższe cechy oznaczają w kinie styl noir. Bohaterowie filmów tego okresu są niejednoznaczni moralnie, owładnięci sprzecznymi emocjami oraz motywacjami, pogrążeni w rozterkach rozgrywanych na tle eleganckich scenografii, dylematach jakby prosto wyjętych z kart książek Zygmunta Freuda.

 

 

 


1HJnvo4F8LBivX3eCRkVlnAYEMZFG6Fi9d0jpXuZH79nQmKixC2d0Fyj6pf4_fotel-sitagego-ikona-sitag.jpg

To także industrialna aura obrazów Pittsburgha uwiecznionych na fotografiach autorstwa Eugene Smitha, wydarzenia rozgrywające się na tle wielkich konstrukcji stalowych wieżowców, w jaskrawym blasku iskier aparatów spawalniczych.

Taki właśnie jest fotel SITAGEGO. Stylowo elegancki, a jednocześnie z ducha industrialny, prestiżowy, a przy tym wyrafinowany technicznie dzięki zastosowaniu technologii membranowego oparcia, dla którego inspiracją była struktura nowoczesnego buta sportowego. Czerpie nie tylko z przemysłu sprzętu sportowego, ale także z ducha architektury współczesnej. Toyo Ito, laureat nagrody Pritzkera, w swoich realizacjach łączy w taki sam sposób konstrukcję i powłokę, wykorzystując najnowsze osiągnięcia materiałoznawstwa.

Grafika SITAGEGO: projekt Andrzej Dobosz (2015), format: 70x70cm

Kolaż Andrzeja Dobosza pokazuje inspiracje, które leżały u podstaw projektu Volkera Eysinga. Grafika jest zdominowana przez industrialne elementy przypominające żurawie budowlane oraz elementy konstrukcji stalowej. Widać też spiralę żarówki, elegancki melonik oraz stylową marynarkę. W tle majaczy głowa femme fatale z lat 30 tych oraz freudowsko-teatralna maska.

Fotel SITAGEGO, producent SITAG Formy Siedzenia

SITAGEGO to prestiżowy fotel biurowy i gabinetowy charakteryzujący się niezwykłą ergonomią dzięki konstrukcji przypominającej strukturę buta sportowego. Fotel gwarantuje równomierne podparcie kręgosłupa przy zachowaniu swobody ruchów i przepływ powietrza. Sportowa budowa siedziska pozwala na utrzymanie miednicy w odpowiedniej pozycji oraz zminimalizowanie nacisku na uda. Dzięki ekspresyjnej sylwetce, różnorodnym wariantom kolorystycznym oraz możliwości personalizacji Ergo zostawia we wnętrzu znaczący ślad. Jego autorem jest Volker Eysing - designer mający w swoim portfolio projekty wyróżniane w najważniejszych konkursach wzornictwa przemysłowego na świecie. Fotel SITAGEGO jeszcze przed wdrożeniem do produkcji został nagrodzony RED DOT Design Award.

Fotel biurowy Reality - pierwsza ikona Sitag
Fotel biurowy EL 100 - druga ikona Sitag
Fotel biurowy G02 - trzecia ikona Sitag
Ażurowy fotel biurowy - czwarta ikona SITAG
Fotel biurowy WOODI - piąta ikona SITAG
Fotel biurowy SITI - szósta ikona SITAG

O projekcie "Forma to diagram sił. Ikony SITAG":
Projekt „Ikony SITAG” to cykl dziewięciu grafik Andrzeja Dobosza, inspirowanych najbardziej charakterystycznymi i znanymi modelami foteli marki SITAG. Pretekstem do jego powstania jest obchodzony w tym roku jubileusz 20-lecia naszej firmy. To dobry moment, aby podsumować dotychczasową działalność w dość przewrotny sposób, opracowując coś w rodzaju biografii naszej marki w kontekście emocjonalnym. Chcemy tym samym rozpocząć dyskusję o designie, o jego istocie, znaczeniu, o przyszłości, sile biznesowej oraz o innowacyjności - mówi Anna Vonhausen, Dyrektor Kreatywny SITAG Formy Siedzenia


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt dla nauki o drewnie
Projekt dla nauki o drewnie

Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis – to jedna z nowych inwestycji planowanych przez władze W ...

Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami
Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami

Dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza edycja konferencji na temat Evidence Based Design i wyk ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publicznoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera