Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


JEMS Architekci projektują w Gdańsku

 

Czas czytania: ~2 min


JEMS Architekci opracowali projekt kompleksu czterech biurowców w Gdańsku

 

XoINcvR5YU7o0TwAiQjD3ug1Ma8oe5YpjF2srhpilW1p2ez17WgOlqjWN4Lg_jems-lpp01.jpg

JEMS Architekci opracowali projekt kompleksu czterech biurowców, które przy ulicy Łąkowej w Gdańsku chce na swoje potrzeby wznieść firma odzieżowa LPP. Projekt wyłoniono w drodze konkursu, zgłoszona przez JEMS Architekci wizja najlepiej łączyła w sobie wymogi, stawiane przez inwestora z zachowaniem klimatu i charakteru zabudowy Dolnego Miasta.

aF0igItDDl1viccj3kH6b0SAT9JcuDMuw3fzly6vb4IXd44OIJg4t00cnwN4_jems-lpp04.jpg

JEMS Architekci jeszcze kilka lat temu projektowali tylko w Warszawie i długo tylko ze stolicą byli kojarzeni. Z czasem jednak ta znana i ceniona pracownia zaczęła startować w konkursach, dotyczących także inwestycji w innych miastach. Tak powstał biurowiec Pixel w Poznaniu, nowe skrzydło Biblioteki Raczyńskich w tym samym mieście czy Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach. Teraz warszawska pracownia projektuje dla Gdańska.

Dla firmy LPP JEMS Architekci zaprojektowali kompleks czterech biurowców, ustawionych wokół otwartego na ulicę, zielonego dziedzińca. Na razie do realizacji przeznaczono pierwszy z budynków – jego budowa ma się zakończyć w 2016 roku. Najprawdopodobniej kolejne będą zrealizowane w następnych etapach.

uvWjfnm5eU8J7mDIdwLCdnRylMdJGnN9WOTG0xIST1AieERAQ9sme1TaA2Ne_jems-lpp03.jpg

Wszystkie zastosowane rozwiązania, formy i materiały, jakich chcą użyć JEMS Architekci konsultowano z konserwatorem zabytków, wiele z rozwiązań formalnych wymagał plan miejscowy, określający wygląd powstających tu kubatur. Bo dzielnica Dolne Miasto, choć dziś zaniedbana, leży w samym centrum Gdańska i jest jedną z jego historycznych dzielnic. Dlatego też nowe inwestycje muszą być tu starannie wkomponowane w istniejącą zabudowę i charakter okolicy.

UQn8y0LOR8ON2DfFJZDAnjpP9UL1urzYeCZD13qxlt5SiZYwHC7DRdYNiEl0_jems-lpp05.jpg

Na łamach lokalnej prasy Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS tłumaczył ideę architektów: „Dolne Miasto jest dziś zaniedbane społecznie, ale miasto się zmienia, w przyszłości ma szansę stać się fajnym kawałkiem śródmieścia Gdańska. Zaproponowaliśmy teren z zielenią, otwarty na ulicę. Znalazł się też rodzaj przestrzeni, gdzie można byłoby organizować różne imprezy - targi odzieży, pokazy mody. Ponadto parter pierwszego budynku jest tak zaprojektowany, żeby w przyszłości można było przekształcić go w parter usługowy”.

3W7n0nJDUvLaQdZAgidzn5iezWKKyTyJi87PXxHI5vubCkRwUt2ecD35eiSp_jems-lpp02.jpg

JEMS Architekci biurowce dla LPP zaprojektowali na terenie poprzemysłowym – wcześniej stały tu m.in. różne magazyny. To dlatego projektanci sięgnęli po formy, kojarzące się z architekturą przemysłową. Nie poprzestali jednak na samych kształtach budynków, po starali się wykreować przestrzeń przyjazną i pracownikom, i mieszkańcom okolicy. Szczególnie że w najbliższych latach gdańskie Dolne Miasto ma zostać poddane rewitalizacji – miasto przeznaczyło już fundusz na remonty i uporządkowanie terenu tej historycznej dzielnicy.

LPP Fashion LAB
Lokalizacja: Gdańsk, ul. Łąkowa
Inwestor: LPP
Projektanci: JEMS Architekci
Projekt: 2014
Realizacja (I etap):2016
Powierzchnia najmu (łącznie): 28 000 m2
Planowany koszt inwestycji: 60 mln zł
Źródło ilustracji: jems.pl, materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom z czterema tarasami
Dom z czterema tarasami

Kameleonlab jest odpowiedzialny za projekt architektoniczny domu jednorodzinnego, który stanąć ma na ...

Niezwykły projekt wśród biurowców
Niezwykły projekt wśród biurowców

Kilka tygodni temu została podpisana umowa na realizację projektu architektonicznego amfiteatru, któ ...

Nowa cegła klinkierowa w ofercie marki Röben
Nowa cegła klinkierowa w ofercie marki Röben

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektów u ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera