Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Typy rolet zewnętrznych

 

Czas czytania: ~2 min


J4PGgtwyjnKWnBaJekLa1N2vPqy1Hj2lyX4a1RqB4wNepyvFZsRe0RcvC1us_sza.jpg

Poszukując informacji na temat rolet zewnętrznych w prasie branżowej czy w internecie, można spotkać się z rozmaitym nazewnictwem. Jest to o tyle kłopotliwe, że trudno się zorientować, jakie są typy zewnętrznych osłon okiennych i czym się od siebie różnią. Aby ułatwić przyszłym użytkownikom podjęcie właściwej decyzji, przedstawiamy krótką klasyfikację poszczególnych rodzajów rolet zewnętrznych.

We współczesnym budownictwie rolety są bardzo często uwzględniane w projektach i ze względu na swoją funkcjonalność stanowią integralną część nowoczesnych technologii budowlanych. Osłony zewnętrzne skutecznie chronią budynki przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych oraz słońcem, deszczem, wiatrem, śniegiem i mrozem. Korzystnie wpływają również na bilans energetyczny domu czy mieszkania i stanowią przeszkodę dla potencjalnych włamywaczy. To tylko niektóre korzyści, płynące z ich zamontowania. Dlatego, o zainstalowaniu systemu rolet zewnętrznych warto pomyśleć już na etapie projektu. Wśród rolet zewnętrznych wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje.

Rolety zewnętrzne typu Standard – uniwersalne i praktyczne

Nazywane również natynkowymi, adaptacyjnymi lub elewacyjnymi. Produkowane z wyprofilowanego, wysokogatunkowego aluminium, rolety spełniają najwyższe normy wytrzymałościowe. - Jeśli chodzi o ten typ rolet, to skrzynka montowana jest na murze lub we wnęce okiennej, przez co są widoczne na elewacji, stąd często nazywane są właśnie elewacyjnymi. Rolety te występują w kilku kształtach skrzynek: prostokątnej, półokrągłej, ćwierćokrągłej oraz o klapie ściętej pod kątem 45 lub 20 stopni - mówi Marcin Miraś, dyrektor handlowy wiodącego producenta osłon okiennych. Pokrywa rewizyjna umieszczona jest z przodu skrzynki rolety. To typ osłon, który znajduje zastosowanie zarówno, w przypadku nowego budownictwa, jak i istniejących już budynków.

- W ofercie rynkowej dostępne są pancerze z pianką ocieplającą i bez pianki. Jednak najlepiej wybierać takie rolety natynkowe, których pancerz jest dodatkowo wypełniony pianką poliuretanową, ponieważ znacznie zwiększają izolację cieplną budynku. Produkt jest dostępny z napędem ręcznym lub z elektrycznym – tłumaczy Marcin Miraś.

Zobacz więcej

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Biura dla studentów
Biura dla studentów

Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie został wybudowany w 2009 roku przez firmę Ho ...

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera