Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Magazyn Inspired By You - wyższy poziom designu

 

Czas czytania: ~2 min


przegląd światowych trendów w architekturze

 

8RxVG0pTm18d6WbYNIruaQeH1G42iGakAR8yNPcv66EyF0FFXLc6cxcmGBHb_rockfon-nowy-magazyn-inspiredbyyou-2014.jpg

To już drugie wydanie magazynu Inspired By You, które podobnie jak poprzednie, zawiera przegląd światowych trendów w architekturze. Na kilkudziesięciu stronach zamieszczono dużą dawkę wiedzy, inspiracji fotograficznych i wypowiedzi ekspertów. Przedstawiono przykłady inwestycji, w których architekci przełamują dotychczasowy schemat myślenia o sufitach podwieszanych.

Jednym z narzędzi wsparcia dla architektów i deweloperów obiektów komercyjnych jest magazyn Inspired By You. Magazyn przedstawia nowe podejście do sposobu wykorzystania rozwiązań akustycznych we wnętrzach. Projekty prezentowane w wydaniu zachęcają do porzucenia schematycznego myślenia na temat sufitów podwieszanych. Przekraczają one bariery w zakresie kształtowania akustyki w budynkach i wykorzystują nowe rozwiązania sufitów i ścian akustycznych wpisując się w najnowsze trendy w architekturze i projektowaniu wnętrz.

rcxLHijAgeJy2tVaxVlwyQROh19kRy6WeXiBa3AIORUaQwErTGogk0RUM6SP_rockfon-cinemes-centre-splau-747.jpg

Zobacz jak robią to inni
Magazyn łączy inspirujące ilustracje z treściami merytorycznymi. Wszystkie prezentowane inwestycje wyróżnia nowatorskie podejście do rozwiązań akustycznych. Zobaczyć można jak klasyczne rozwiązania sufitowe kojarzone z siatką modułową ewaluują w nowe formy.

Wykorzystując najciekawsze obiekty z Europy, artykuły przedstawiają m.in. architekturę monolityczną na przykładzie muzeum sztuki nowoczesnej z Oslo, a także wykorzystanie linii krzywych w projektowaniu wnętrz, pokazując falujący sufit w największym centrum handlowym w Europie – Puerto Venecia w hiszpańskiej Saragossie. Część publikacji opisuje także ściany, jako powierzchnie, którą także można wykorzystać do kształtowania wymaganych parametrów akustycznych, jak choćby w multipleksie Cinemes Centre Splau w Llobregat w Hiszpanii.

W numerze nie zabrakło też polskich akcentów. Wśród obiektów, jako przykład zastosowania minimalistycznych sufitów, dyskretnie współgrających z przestrzenią, znalazły się Hotel Narvil i siedziba katowickiego Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej. W wydaniu dystrybuowanym w skali międzynarodowej opublikowano także rozmowę z polskim architektem, Rafałem Degutisem, który zrealizował gdański biurowiec Opera Office.

Magazyn zabiera czytelnika na wycieczkę po fascynujących obiektach budowlanych. I to niemal dosłownie, gdyż uzupełnieniem treści i fotografii drukowanych są filmy, m.in. wywiady z architektami prezentowanych projektów.

Źródło: Rockfon


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Szkoła z betonu od Zbigniewa Maćkowa
Szkoła z betonu od Zbigniewa Maćkowa

V Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu – to realizacja architektoniczna warta uwagi z wielu powodów. ...

Dom jednorodzinny JRV2 z drewna i betonu ze studia de.materia
Dom jednorodzinny JRV2 z drewna i betonu ze studia de.materia

Projekt architektoniczny tego domu jednorodzinnego zdeterminowało jego położenie: na stoku skarpy, n ...

Budynek jako pomnik
Budynek jako pomnik

Budynek – pomnik, miejsce pamięci połączone z dziełem architektonicznym – to pomysł, który nie jest ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera