Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ciemny styropian

 

Czas czytania: ~2 min


Nowy typ styropianu na rynku

 

Płyty TERMO-LAMBDA zostały wprowadzone na polski rynek w 2003 roku. Początkowo budziły zainteresowanie z powodu niecodziennego wyglądu. W przeciwieństwie do tradycyjnego styropianu mają ciemnoszary kolor spowodowany dodatkiem grafitu. Praktyka potwierdziła ich wyjątkowe właściwości izolacyjne. Spółdzielnie mieszkaniowe, które zdecydowały się na termoizolację z użyciem płyt styropianowych Termo Organiki teraz odnoszą z tego znaczne korzyści.

- Płyt TERMO-LAMBDA użyliśmy do ocieplenia 10-piętrowego budynku. Rezultaty, jakie obserwujemy po roku eksploatacji budynku przerosły nasze oczekiwania. – mówi Stanisław Sierant, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Kurdwanów Nowy w Krakowie. – Dzięki izolacji budynku z zastosowaniem styropianu produkowanego przez Termo Organikę udało się zaoszczędzić prawie jedną trzecią ciepła jakie zużywaliśmy do tej pory. W skali spółdzielni mieszkaniowej to są bardzo duże oszczędności.

Grafit zawarty w płytach styropianowych nowej generacji znacznie podnosi ich właściwości izolacyjne poprzez dodatkową absorpcję promieniowania cieplnego. Lepsza izolacyjność sprawia z kolei, że dodatkowe koszty związane z zakupem płyt TERMO-LAMBDA już po 3 - 4 latach przynoszą wymierne korzyści finansowe.

Dzięki lepszym parametrom izolacyjnym do ocieplenia budynku wystarcza cieńsza warstwa styropianu TERMO-LAMBDA. Ma to duże znaczenie przy ocieplaniu budynków, gdzie znaczne pogrubienie ścian nie wchodzi w rachubę ze względów technologicznych (np. budynki zabytkowe lub szkoły i budynki użyteczności publicznej, gdzie zbyt gruba warstwa izolacji może zmniejszyć ilość docierającego światła zewnętrznego).

Z powodu mniejszej grubości, styropian znakomicie nadają się do ocieplania loggi balkonowych. Większość osób rzadko je ocieplała, bo tradycyjny materiał izolacyjny znacznie zmniejszyłby wymiary pomieszczenia. Teraz ich ocieplenie jest łatwiejsze.

Płyty TERMO-LAMBDA mają także zastosowanie przy izolacji tzw. mostków cieplnych. Poprzez betonowe nadproża okienne wypływ ciepła jest znacznie większy niż w innych miejscach. Podobnie jest w przypadku ościeży okiennych. W takich miejscach trudno uzyskać właściwą grubość materiału izolacyjnego, stosując wyroby tradycyjne. Użycie płyt z grafitem sprawia, że niezbędne parametry izolacyjne mogą zostać zachowane.


Podepnij swój artykuł

tagi

Znamy zwycięzców Konkursu Koło 2018
Znamy zwycięzców Konkursu Koło 2018

Konkurs Koło w tym roku obchodził swój jubileusz – odbyła się jego 20. edycja. Jego celem od początk ...

Face2Face Business Campus
Face2Face Business Campus

Face2Face Business Campus swoją nazwę zawdzięcza wzajemnemu ustawieniu dwóch budynków, z których zło ...

Ażurowy szpital
Ażurowy szpital

Na gmach szpitala, który powstać ma w mieście Tambacounda w południowej części Senegalu rozpisany by ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera