Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowości Xelli

 

Czas czytania: ~2 min


Xella stawia na innowacyjne rozwiązania i wprowadza nowe produkty - tylko w 2009 roku pojawiły się w ofercie aż trzy: bloczki YTONG ENERGO oraz YTONG MULTIPOR, a także bloki SILKA E18A.
J4TsFBWzpqTVEg6xYqH3SAz9KmzzBxnG0J18f4514TjWGHymZf8bqeHhJxHQ_ytongenergo.jpg
YTONG ENERGO to najcieplejsza odmiana betonu komórkowego możliwa do zastosowań konstrukcyjnych. Bloczki YTONG ENERGO produkowane są z betonu komórkowego odmiany PP2/0,35 o współczynniku przewodzenia ciepła λ10,dry = 0,090 [W/mK]. To pozwala na wznoszenie ścian zewnętrznych jednowarstwowych o współczynniku U = 0,25 [W/m2K] przy grubości jedynie 36,5 cm. Bloczki YTONG ENERGO jako pierwszy element z betonu komórkowego produkowane są w grubości 48 cm. Ściana jednowarstwowa z nich wykonana uzyskuje współczynnik U = 0,19 [W/m2K] i dzięki temu jest najcieplejsza z dostępnych na polskim rynku.
gl5JIhRMLLZx7NG4BsniLLZlkCrtKC6oduLx80sR79BetB7ScwW7A8i2hykx_ytongmultipor.jpg
YTONG MULTIPOR to materiał produkowany z najlżejszej jak dotąd odmiany betonu komórkowego o gęstości 115 kg/m3. Ze względu na bardzo niską gęstość, materiał ten osiąga współczynnik przewodzenia ciepła λ10,dry = 0,043 [W/mK]. Najważniejsze zastosowanie to druga, izolacyjna warstwa ścian zewnętrznych, izolacja stropów piwnic i garaży oraz izolacja ścian zewnętrznych od wewnątrz. YTONG MULTIPOR to materiał paroprzepuszczalny, nie reagujący na działanie ognia oraz jednorodny. Dzięki temu doskonale sprawdza się jako izolacja przegród od wewnątrz. Wysoka jakość wykonania umożliwia jego zastosowanie jako izolacja stropów garaży podziemnych bez konieczności wyprawiania powierzchni tynkiem.YTONG MULTIPOR jest jednocześnie materiałem mineralnym, produkowanym z naturalnych surowców i nie zawierającym włókien.
RAjZx1qA58CAu9HZV24PxL5tHiinvUdP6i3UvmqViZkLVLR9BTpt8Wzm6tZ5_silka.jpg
SILKA E18A to bloki wapienno-piaskowe bez dodatkowych drążeń. Duża masa bloków E18A sprawia, że ściana z nich wykonana o grubości 18 cm osiąga współczynnik RA1 = 55 [dB]. Jednocześnie bloki SILKA E18A posiadają uchwyty montażowe oraz system łączenia na pióro i wpust, dzięki czemu wznoszenie ścian jest ergonomiczne przy niskim zużyciu zaprawy. Idealnie nadają się do obiektów, gdzie zaostrzone są wymogi izolacyjności akustycznej. Firma XELLA Polska Sp. z o.o. oferuje produkty marki YTONG, YTONG MULTIPOR, YTONG ENERGO i SILKA, stosowane w budownictwie mieszkaniowym. Produkcja materiałów odbywa się w 11 nowoczesnych zakładach na terenie całej Polski. Sprzedaż firma Xella prowadzi poprzez sieć dystrybucji na terenie całego kraju oraz w krajach takich jak: Litwa, Łotwa, Ukraina, obwód Kaliningradzki. W grupie zatrudnionych jest około 700 osób.

Podepnij swój artykuł

tagi

Znamy zwycięzców Konkursu Koło 2018
Znamy zwycięzców Konkursu Koło 2018

Konkurs Koło w tym roku obchodził swój jubileusz – odbyła się jego 20. edycja. Jego celem od początk ...

Face2Face Business Campus
Face2Face Business Campus

Face2Face Business Campus swoją nazwę zawdzięcza wzajemnemu ustawieniu dwóch budynków, z których zło ...

Ażurowy szpital
Ażurowy szpital

Na gmach szpitala, który powstać ma w mieście Tambacounda w południowej części Senegalu rozpisany by ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera