Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Duże przeszklenia w domach pasywnych?

 

Czas czytania: ~2 min


FOb3a9g8F5gPR6kyXqnkK6Oml5HfFiFsdCbfzquYP5eAHPviAkrJMh1AGqqD_reynaers-cs104-outside-open.jpg

Wysoka izolacyjność termiczna budynku to coś więcej niż tylko komfort jego użytkowania. To także konkretne oszczędności finansowe. Dzięki nowemu systemowi okienno-drzwiowemu CS 104, nawet budynki z dużymi przeszkleniami mogą spełniać restrykcyjne normy energooszczędności.

KGKPuqdJlz4Ur0aj3qXAeTeuFPSoDMdA57ZisMDrGD02GvkTaFlZ7Vy4vAjd_reynaers-cs104-detail.jpg

System okienno-drzwiowy CS 104 to nowoczesny system aluminiowy o wysokiej izolacji termicznej, skonstruowany m.in na potrzeby budownictwa pasywnego. Solidne, szerokie profile umożliwiają architektom projektowanie dużych konstrukcji z użyciem wielokomorowych przeszkleń. Niespotykany u innych producentów dużych przeszkleń, wysoki poziom izolacji termicznej − współczynnik Uf na poziomie 0,88W/m2K. Co ważne, zastosowane wypełnienia są integralną częścią profilu aluminiowego i nie mają wpływu na przebieg procesu montażowego ani na estetykę konstrukcji.

Dodatkowo, w celu uzyskania wysokiej szczelności, która poza izolacją termiczną ma decydujący wpływ na efektywność energetyczną okien i drzwi, system CS 104 został wyposażony w nowoczesny i wydajny system uszczelek, zapewniający wiatro- i wodoszczelność. Dzięki temu, rozwiązanie to umożliwia eksploatację konstrukcji w warunkach ekstremalnych, m.in. na terenach przybrzeżnych czy w narażonych na silne podmuchy wiatru wysokościowcach.

Zwiększona głębokość profili (głębokość skrzydła 104mm) zapewnia dużą stabilność konstrukcji i umożliwia stosowanie dużych tafli szklanych. System może być uzbrojony w wielokomorowe, ciężkie przeszklenia o powierzchni ponad 3m2. Pozwala to architektom i projektantom maksymalnie wykorzystać światło słoneczne przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej.


Zrób to sam czyli projekt E-cube

System CS 104 zastosowano jako jedno z rozwiązań w energooszczędnym budynku E-cube, opracowanym przez młodych architektów z Uniwersytetu Gandawskiego w Belgii. Projekt bierze udział w tegorocznym, prestiżowym konkursie Solar Decathlon, organizowanym co dwa lata przez Ministerstwo Energii Stanów Zjednoczonych. Do udziału w konkursie zostaje wytypowanych 20 zespołów z uczelni z całego świata, które rywalizują ze sobą w projektowaniu i budowie efektywnych kosztowo, prostych w obsłudze i estetycznych domów zasilanych energią słoneczną.

Źródło: Reynaers

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera