Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Podłoga sztuczna czy prawdziwa?

 

Czas czytania: ~2 min


wl5m76LPaDke3pqTQPm1PAwY8188KjDJI5lBXObJceYUSXf0Sh3srLguXCRb_elite-line-boutique.jpg

Wybierając wymarzoną podłogę, często zadajemy sobie pytanie: sztuczna czy prawdziwa? Nic w tym dziwnego. Podłogi laminowane posiadają szereg zalet wspólnych z naturalnym wyrobem. Bogate wzornictwo czy łatwość montażu to tylko niektóre z nich. Jednak jak mówią ci, którzy zdecydowali się na podłogę z prawdziwego drewna, produkt sztuczny nigdy nie zastąpi dzieła doskonałej natury…

HtuwI3GzkNipmp5y1wt1iMtuRNkRZ7w7Ef2DLXkORzCCLk8tbBvHb2dFz4hZ_elite-line.jpg

Różnica wyczuwalna w dotyku

Podłoga drewniana dzięki naturalnym właściwościom surowca oraz jego charakterystycznemu, nieszablonowemu wyglądowi pozwala stworzyć wnętrze przytulne, wyrafinowane, bezpieczne. W przeciwieństwie do chłodnego laminatu drewno, ciepłe i miłe w dotyku, zachęca do bosych wędrówek po zakamarkach domu. Odwrotnie też niż w przypadku syntetyków, drewno idealnie tłumi dźwięki i odgłosy kroków.

Antystatyczna powierzchnia podłóg z naturalnego surowca, wykończona wodorozcieńczalnymi lakierami i olejami niezawierającymi związków alergizujących, pozwala także na bezpieczną zabawę najmłodszych. Warto wiedzieć, że nie tylko podczas użytkowania, ale i utylizacji podłogi drewnianej nie wydzielają się żadne szkodliwe dla środowiska substancje. Dodatkowo podłogi z surowców naturalnych „oddychają”, utrzymując w mieszkaniu odpowiedni mikroklimat, m.in. stałą wilgotność powietrza.

xUAJBOriEh9T3zLp4nlyegW0xxTlQ182ZnLh1LiPkzfMlDH3odqyQU7aRoN2_elite.jpg

Inwestycja na lata

Zwolennicy podłóg z laminatu przekonują, że jedną z najważniejszych zalet tego typu produktu jest jego wytrzymałość i niska cena. To prawda, że materiały sztuczne są tańsze niż 100% drewno, jednak warto zauważyć, że mimo iż odporniejsze na zarysowania, nie nadają się do regeneracji, wymagając wymiany całej podłogi. Zazwyczaj więc podłogi laminowane musimy wymieniać co kilka lat.

Droższa podłoga drewniana jest nie tylko odporna na uszkodzenia (jej twardość jest określana przez tzw. współczynnik Brinella), ale także posiada gwarancję na kilkadziesiąt lat. Co więcej im starsze drewno, tym ma szlachetniejszy wygląd. Dodatkowo naturalny surowiec daje możliwość kilkukrotnej renowacji.

C8FYHJgsGi5bZven7Omp87mUUNzjmh9xHJomMogv7gZFtditvPHz0qoI2MKj_elite-line-boutique-collection.jpg

Feeria barw i wykończeń

Obecnie podłogi drewniane coraz mniej też ustępują laminowanym pod względem różnorodności. Klienci mogą wybrać wymarzony produkt wykonany z drewna europejskiego, amerykańskiego czy niezwykle barwnego drewna egzotycznego. Jasny lub ciemny, w najmodniejszym w tym sezonie wzorze pełnej deski lub popularnej i tańszej klepki.

Liczne wariacje dotyczą także powierzchni podłóg, które mogą być uszlachetnione bejcą (także kolorową), procesem szczotkowania, olejem (np. kolorowym lub ekologicznym) czy lakierem (matowym, półmatowym itp.). Wybrać możemy także spośród różnych dostępnych sortów prezentujących naturalne cechy drewna, takie jak: sęki, układ słoi, obecność twardzieli czy bielu.

Źródło: Baltic Wood

Podepnij swój artykuł

tagi

B3000 – projekt architektoniczny z koleją w tle
B3000 – projekt architektoniczny z koleją w tle

B3000 – tak nazwano projekt przebudowy i rozbudowy dawnego budynku wielopoziomowego parkingu, jaki o ...

Najlepsze realizacje architektoniczne Gdańska lat 2016 – 2017
Najlepsze realizacje architektoniczne Gdańska lat 2016 – 2017

Najlepsze realizacje architektoniczne Gdańska lat 2016 – 2017 zostały właśnie docenione. Po raz drug ...

Niezwykły dom dla gości
Niezwykły dom dla gości

Dom dla gości, jaki pracownia Studio 512 zaprojektowała w Teksasie sami autorzy projektu architekton ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera