Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Bezpieczeństwo grzejników elektrycznych

 

Czas czytania: ~2 min


TSBBHohD27wdwyeFTs2VKAkX7JCbJxah7WqrlI4p4orsRFAwEamfzIPCQnGm_grzejnik.jpg

Grzejniki elektryczne są coraz chętniej stosowanym sposobem ogrzewania domów. Nowoczesne grzejniki elektryczne są bezpieczne, energooszczędne i nie wymagają dużych nakładów na instalacje. Najczęściej jest to świadomy wybór użytkowników, jako alternatywa dla ogrzewania zasilanego ze źródła ciepła na paliwa płynne lub gazowe, których ceny rosną w błyskawicznym tempie.

Jedną z bardzo ważnych cech grzejników elektrycznych jest łatwość ich zamontowania w każdym budynku. Koszt przyłączenia do miejskiej sieci cieplnej lub gazowej jest zwykle bardzo wysoki i nie zawsze możliwy. Dodatkowo w grę wchodzą drogie inwestycje w węzeł lub całą instalację grzewczą (kocioł, komin odprowadzający spaliny, rury centralnego ogrzewania, pompy, zawory, termostaty i ewentualne zbiorniki na paliwo). Tymczasem prąd jest powszechnie dostępny, a praktycznie każda spełniająca normy instalacja elektryczna nadaje się do podłączenia grzejników elektrycznych.

Energooszczędna regulacja
Grzejniki elektryczne są zaawansowanymi technologicznie, energooszczędnymi urządzeniami. Bezpieczeństwo użytkowania gwarantują zintegrowane systemy zabezpieczające przed przegrzaniem. Każdy grzejnik elektryczny to samodzielna jednostka wyposażona w termostat, który reguluje pracę grzejnika na podstawie pomiarów temperatury w pomieszczeniu. Kiedy temperatura wzrasta do ustalonej wartości, grzejnik automatycznie przestaje grzać i nie pobiera niepotrzebnie energii z sieci. Dzięki temu jego praca jest maksymalnie wydajna i jednocześnie energooszczędna.

PbmehiwkkKWVui7mUofH1S9Abwg6LIKehWgIonD6kO93aUcxFfsJaa7y16sl_grzejnik1.jpg

Zaawansowane modele termostatów grzejników elektrycznych obsługują również bardziej złożone funkcje jak: nocne obniżenie temperatury, tryb czasowego działania, redukcję mocy lub redukcję temperatury na powierzchni grzejnika. Regulacja za pomocą termostatów sprawia, ze grzejniki są bardzo ekonomiczne w użytkowaniu i zużywają niewiele prądu. Czasowa regulacja temperatury pozwala na automatyczne wyłączenie grzejnika, w porach w których nie korzystamy z danego pomieszczenia. Wszystkie grzejniki elektryczne mają zabezpieczenie przeciw zamarzaniu, które uruchamia ogrzewanie gdy temperatura w pomieszczeniu spada poniżej wartości granicznej. System umożliwia także podłączenie zewnętrznego sterownika umożliwiającego zdalne załączanie i wyłączanie pojedynczych grzejników, a także całych ich grup.

Pełna niezależność
Instalacja grzejników elektrycznych zapewnia pełną niezależność od paliw ciekłych, gazowych lub stałych. Umożliwia korzystanie z ciepła w dowolnym momencie, nawet poza sezonem grzewczym. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie chcemy inwestować w tradycyjną instalację grzewczą lub gdzie podłączenie do innych niż prąd źródeł ciepła jest technicznie niemożliwe. Ogrzewanie elektryczne to wygodne rozwiązanie w starych kamienicach pozbawionych instalacji grzewczej, obiektach położonych z dala od miejskiej sieci cieplnej oraz w domach wykorzystywanych sezonowo (np. pensjonaty, domki letniskowe).

Źródło: Purmo
Więcej na: www.sztuka-wnetrza.pl

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Piramida odnowiona
Piramida odnowiona

25 marca 2024 roku w sanatorium Narcyz zameldowali się pierwsi kuracjusze. Obiekt, razem z kilkunast ...

Konferencja Kolor w architekturze
Konferencja Kolor w architekturze

W ostatnich latach kolor stał się bardziej popularny. Po inspirowanej modernizmem modzie na biel i m ...

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera