Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


System parkingowy na Stadionie Narodowym

 

Czas czytania: ~2 min


pTYRIf2Y0NJaWaHnpEtWzgMNALELvPFrESsnq9Iet3XcajajitfDaXWE6EFs_stadion-narodowy-parking.jpg

Na Stadionie Narodowym w Warszawie piłkarska trwa gorączka. Niewiele osób wie, że na tym najwspanialszym polskim obiekcie sportowym czynne są nie tylko dwie bramki na murawie ale i 36 bramek parkingowych pod nią.

Parking Stadionu Narodowego w Warszawie został zbudowany pod murawą, na dwóch poziomach (-3 i -4). Jego łączna powierzchnia wynosi prawie 15 tys m2. Znajduje się tutaj 1 765 miejsc parkingowych. Podczas trwających mistrzostw piłkarskich na trybunach stadionu zasiada wielokrotnie więcej, bo aż ponad 58 tysięcy osób. Dlatego podczas rozgrywek parking jest zastrzeżony raczej dla gości VIP i dla sztabów drużyn niż dla kibiców piłki. W ten sposób, ukryty przed blaskiem fleszy parking na Stadionie Narodowym staje się miejscem ekskluzywnym, wyposażonym między innymi w nowoczesny, zautomatyzowany, modularny system parkingowy AD Park Solution.

„W takim miejscu jak Stadion Narodowy nie może być żadnej luki w zapewnieniu bezpieczeństwa przebywającym tu osobom. W tej kwestii, współpracując z innymi wykonawcami, zrobiliśmy wszystko co możliwe. Cały teren jest dokładnie monitorowany, a nasz system AD Park Solution został zintegrowany z systemem bezpieczeństwa obiektu i z centralną bazą danych. Dlatego też dostaną się tutaj jedynie osoby, które zostaną do tego uprawnione” – komentuje Piotr Pociecha, prezes firmy AD Engineering z Krakowa, będącej dostawcą systemu.

W ramach tego projektu krakowska firma zainstalowała 36 terminali wjazdowo-wyjazdowych LTD/LTC z wbudowanymi wideodomofonami, dystrybutorami i czytnikami biletów oraz czytnikiem kart zbliżeniowych. Dostęp pojazdów do wyznaczonych stref parkingowych zabezpieczony został przy pomocy 18 automatycznych, bardzo szybkich barier o długości ramienia od 3,5 do 4 m. Za kierowanie ruchem odpowiada tutaj 36 sygnalizatorów świetlnych. W skład zintegrowanego systemu wchodzą również hydraulicznie podnoszone słupki drogowe, które w razie potrzeby skutecznie blokują wjazd. Cały system działa w nowatorskim w tej dziedzinie systemie IP.

Od początku czerwca dla sportowców i fanów sportu, którzy już wkrótce na stadion przyjeżdżają samochodami lub autokarami, właśnie tutaj rozpoczynają się wspaniałe sportowe emocje na Stadionie Narodowym.

Źródło: AD Engineering


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom z czterema tarasami
Dom z czterema tarasami

Kameleonlab jest odpowiedzialny za projekt architektoniczny domu jednorodzinnego, który stanąć ma na ...

Niezwykły projekt wśród biurowców
Niezwykły projekt wśród biurowców

Kilka tygodni temu została podpisana umowa na realizację projektu architektonicznego amfiteatru, któ ...

Nowa cegła klinkierowa w ofercie marki Röben
Nowa cegła klinkierowa w ofercie marki Röben

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektów u ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera