Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowa usługa - analiza cieplno-wilgotnościowa przegrody

 

Czas czytania: ~2 min


klLjzJKYf8dnyoUgkKYx8frArfz7VFlcUZ83biwbBjdpmyYbtj8qJR3jTF7y_analiza-budowa-przegrody-1.jpg

Analiza cieplno-wilgotnościową przegrody to kolejna usługa okołobudowlana jaką ma do zaproponowania firma Xella Polska. Oferta skierowana jest do branżowych profesjonalistów oraz inwestorów indywidualnych, planujących termomodernizację budynków lub mieszkań.

Analiza cieplno-wilgotnościowa uzupełnia portfolio rozwiązań dedykowanych ocieplaniu od wewnątrz przy zastosowaniu płyt izolacyjnych Multipor. Analiza prezentuje zmiany parametrów i reakcje ściany pod względem cieplnym i wilgotnościowym po zastosowaniu ocieplenia od wewnątrz z izolacyjnych mineralnych płyt.

Usługa zaprezentowana przez firmę pozwala z bardzo dużym prawdopodobieństwem ocenić, na ile zastosowanie systemu Multipor spełni oczekiwania inwestora oraz ułatwia wybór grubości materiału do zastosowania przy określonej przegrodzie.

Raport z analizy powstaje w oparciu o algorytm programu WUFI PRO. Program charakteryzuje zastosowanie niestacjonarnego modelu przepływu ciepła i wilgoci. Analizując precyzyjnie bilans cieplny przegrody, WUFI PRO szczegółowo uwzględnia również wilgotność oddziałującą na przegrodę i determinującą nie tylko na warunki wewnątrz pomieszczeń, ale także jej wpływ na ściany budynku. Bowiem oba analizowane czynniki - cieplny i wilgotnościowy - są ze sobą ściśle powiązane. Zwiększona wilgotność ułatwia stratę ciepła, a temperatura ma wpływ na utrzymywanie się określonego poziomu wilgotności ścian. Tematyka ta będzie omawiana podczas rozpoczynającego się cyklu konferencji „Poprawa parametrów energetycznych budynków” organizowanych w 18 miastach w całej Polsce (więcej informacji o konferencjach na stronie kalendarz-wydarzen.budowane.pl/).

sj23dKvxfJxc7X74U1S7fO2dK7MtqH2iZcRGkqDdjIQqmrcOeZshGxm7q2Zl_analiza-wykresy.jpg

Podstawę analizy WUFI PRO stanowią podane przez inwestora szczegółowe dane parametrów związanych z konstrukcją ściany, temperaturą, wilgotnością, warunkami użytkowania, lokalizacją, warunkami klimatycznymi.

Ocieplenie od wewnątrz wiąże się z koniecznością zwrócenia uwagi na inne właściwości materiałów, niż klasycznie uwzględniane w wypadku ocieplenia od zewnątrz. Wprowadzenie do oferty usługi wykonania analizy cieplno-wilgotnościowej jest przykładem połączenia praktycznej z punktu widzenia termomodernizacji analizy z działaniami edukacyjnymi firmy.

Ocieplenie od wewnątrz rozwiązuje problem szeregu budynków wymagających wprowadzenia izolacji, a nie mogących jej uzyskać na fasadach budynków. Dotyczy to m.in. obiektów zabytkowych - wykonywania ich adaptacji i zmianę przeznaczenia.

Źródło: Xella Polska


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom Wpisany
Dom Wpisany

Dom Wpisany – to projekt architektoniczny pracowni Modula Architekci. Autorzy szukali bryły, która z ...

VELUX Archi-Vizje: Renowacje i adaptacje, czyli nowe życie budynków
VELUX Archi-Vizje: Renowacje i adaptacje, czyli nowe życie budynków

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

Webinarium H+H:  Narzędzia do projektowania. Kalkulator doboru rozwiązań ściennych H+H
Webinarium H+H: Narzędzia do projektowania. Kalkulator doboru rozwiązań ściennych H+H

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera