Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Praktyczne i sprawne wietrzenie

 

Czas czytania: ~2 min


ifzVg53QKRULrHubChqEoPOuBzMhIXscTS4NuIuCoqMOPBLNbYRyjtkIMyX5_patio-ps-rc1.jpg

Gwarancją oszczędności miejsca, bezpieczeństwa domu i wygody użytkowania jest nowy system równolegle-przesuwny Patio PS. Zasada działania tego rozwiązania jest następująca: skrzydło drzwi tarasowych odstawiane jest równolegle, a następnie przesuwane na bok (bez uchylenia).

Patio PS to system okuć równolegle-przesuwnych przeznaczony do okien i drzwitarasowych o wysokości skrzydła do 2,35 m i masie 160 kg. Może być montowany w profilach drewnianych, drewniano-aluminiowych oraz z PVC.Dzięki swoim właściwościom znajduje zastosowanie jako wyjście na taras lub balkon, w ogrodach zimowych, jako tradycyjne okna, a także w pomieszczeniach, w których brakuje miejsca, a przestrzeń pod oknem jest mocno zagospodarowana np. w biurach, pracowniach czy w kuchni.

Wygodne drzwi tarasowe
Choć okucia przeznaczone są dla dużych skrzydeł okiennych i drzwiowych, to ich obsługa jest bardzo wygodna. Jest to możliwe dzięki temu, że drzwi przesuwają się na nowatorskim wózku z amortyzatorem. Element amortyzujący umieszczony w tylnej części wózka akumuluje energię podczas otwarcia skrzydła i wykorzystuje ją do „wciągnięcia” skrzydła do ościeżnicy podczas zamykania. Dzięki temu nie ma potrzeby jego dociskania podczas zamykania.

Co daje równoległeodstawienie skrzydła?
Skrzydło okna lub drzwi może być równolegle odstawione od ramy na odległość 6 mm. Umożliwia to dużą wymianę powietrza z każdej strony skrzydła podczas wietrzenia, a szczelina wentylacyjna jest praktycznie niedostrzegalna od zewnątrz. Jednocześnie zabezpieczenie antywyważeniowe, będące częścią tego systemu, zachowuje swoje walory ochronne w położeniu mikrowentylacji. Drzwi zaopatrzone w system Patio PS w wariancie z 4 zaczepami mikrowentylacjiumożliwiają rozszczelnienie dzięki odstawieniu skrzydła i są dostępne w klasie odporności antywyważeniowej RC1. Dodatkowo, wyposażając wszystkie punkty ryglowania w zaczepy mikrowentylacji można uzyskać klasę RC2, zarówno dla zaryglowanego, jak i rozszczelnionego skrzydła.

Inne korzyści płynące z montażu systemu Patio PS:
• pozwalają zachować dużą szczelność dzięki okuciom obwiedniowym Roto NT i uszczelce umieszczonej na obwodzie skrzydła,
• montaż skrzydła równolegle-przesuwnego zamiast rozwiernego pozwala zaoszczędzić dużo miejsca w pomieszczeniu. Podczas otwierania okno „nie wchodzi” do wnętrza – pozostaje na sąsiadującym skrzydle lub ścianie,
• możliwość odstawienia skrzydła na odległość 125 mm pozwala na zastosowanie systemu nawet w grubych profilach niskoemisyjnych, stosowanych w oknach energooszczędnych z pakietami trzyszybowymi. Jest to jedyne na rynku rozwiązanie o największym odstawieniu skrzydła, które może być stosowane w 98% wszystkich grubości profili.

Źródło: Roto


Podepnij swój artykuł

tagi

Filharmonia w Jekaterynburgu nowy projekt architektoniczny od Zahy Hadid
Filharmonia w Jekaterynburgu nowy projekt architektoniczny od Zahy Hadid

Filharmonia w Jekaterynburgu – to jeden z nowszych projektów architektonicznych pracowni Zahy Hadid, ...

Webinarium SSAB: Tworzenie innowacyjnych dachów i fasad zaczyna się od szwedzkiego oleju rzepakowego
Webinarium SSAB: Tworzenie innowacyjnych dachów i fasad zaczyna się od szwedzkiego oleju rzepakowego

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

Respite Pavilion – niezwykły obiekt architektoniczny
Respite Pavilion – niezwykły obiekt architektoniczny

Respite Pavilion powstał w Irvine w Wielkiej Brytanii. Projekt architektoniczny tego niezwykłego obi ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera