Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Droga do idealnego sufitu

 

Czas czytania: ~2 min


WJburzFPbfw9OaSZRo77d2BXz8BcXRcyo3TpyfcWPlhIdnr98hpk4B7FOVyF_armstrong.jpg


Sufity podwieszane pozwalają sprawnie rozwiązać wiele problemów współczesnego budownictwa. Montuje się je szybko i w niekłopotliwy sposób. Ukrywają za sobą rury, przewody, czujniki dymu, zraszacze systemów przeciwpożarowych, kompletne systemy klimatyzacji, oświetlenia, a nawet nagłaśniające. Jednocześnie zawsze gwarantują do nich swobodny dostęp. Ponadto różnorodne właściwości płyt w rękach architektów, pozwalają np. wykorzystać sufit podwieszany do kształtowania akustyki pomieszczeń.

Ciężar właściwego wyboru spoczywa na architekcie. To on podejmuje decyzję o rodzaju użytego materiału, jego formie i sposobie realizacji projektu. Sufit musi spełniać założone kryteria techniczne, powinien podobać się inwestorowi, a informacje zapisane dla wykonawców muszą być na tyle jasne i precyzyjne, żeby umożliwić wykonanie bezbłędnej specyfikacji materiałów oraz sprawny montaż
sufitu.

W pogodzeniu wszystkich wymienionych stron bardzo pomocne może okazać się nowe narzędzie. System Solutions zawiera 50 różnych systemowych sufitów podwieszanych. Są one oparte na typowych produktach, ale również na rozwiązaniach niestandardowych, tworzonych na specjalne życzenie klienta. W komplet wchodzi segregator oraz płyta CD. Opis wszystkich systemów został podzielony na dwie grupy – systemy do dużych pomieszczeń (R - room) i systemy korytarzowe (C – corridor). Ze względu na rodzaj użytych płyt otrzymały one dodatkowe oznaczenia: H – systemy z płyt mineralnych, M - systemy z płyt metalowych, X - systemy z wykorzystaniem różnych typów płyt.

Wersja na płycie CD zawiera ponad 700 rysunków zapisanych w formacie dwg, przeznaczonych do komputerowych programów projektowych typu CAD. Architekt może je łatwo otwierać i importować do tworzonego projektu. Opis każdego z pięćdziesięciu systemów zawiera wizualizacje sufitu (w wersji elektronicznej nie mniej niż 3 różne każdy). Jest to niezwykle istotne i pomocne podczas rozmów z inwestorem. Dzięki temu zyskuje on właściwe pojęcie o wyglądzie projektowanego rozwiązania. Widoki aksonometryczne, przekroje i rysunki techniczne detali, informacje na temat elementów systemu zawieszenia i wzorcowych specyfikacji są z kolei bardzo przydatne dla wykonawców. Korzystanie z tego samego źródła powoduje, że informacje wpisane do projektu przez architekta są dla wykonawców jasne, czytelne i jednoznaczne.

Kompletny opis systemów sufitowych jest przede wszystkim doskonałym narzędziem dla architektów, ale również dla wykonawców (szczegóły techniczne wykonania sufitu, tworzenie specyfikacji) i sprzedawców produktu, jakim są sufity podwieszane. Dzięki wizualizacjom jest jednocześnie skutecznym argumentem do rozmów z inwestorem.

Źródło: Armstrong


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Piramida odnowiona
Piramida odnowiona

25 marca 2024 roku w sanatorium Narcyz zameldowali się pierwsi kuracjusze. Obiekt, razem z kilkunast ...

Konferencja Kolor w architekturze
Konferencja Kolor w architekturze

W ostatnich latach kolor stał się bardziej popularny. Po inspirowanej modernizmem modzie na biel i m ...

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera