Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Efekty wdrożenia BIM w oparciu o Autodesk Revit

 

Czas czytania: ~3 min


tUb2PVKeKy4MCgWqOWoVtMGZjtk0OSNoScwEPYKW9JDwddG6TjiJwTij9Wx2_01.jpg
Konstruktorska Business Center - Budynek Biurowy w Warszawie. Deweloper HB Reavis.

Krótszy czas realizacji projektów, efektywniejsza współpraca pomiędzy branżami – to główne benefity zmiany.

22 lutego podczas spotkania prasowego Epstein Sp. z o.o. podsumował wdrożenie koncepcji BIM w oparciu o platformę Autodesk Revit. Firma zdecydowała się na zmianę sposobu projektowania w 2008 roku. „Okres niższego wzrostu branży wykorzystaliśmy na zmianę podejścia do realizowania projektów. Dzięki temu teraz możemy szybciej dostarczać wyższej jakości dokumentację, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rosnącego rynku.” – ocenia Janusz Lichocki, prezes zarządu Epstein Sp. z o.o.

Epstein jest jedną z większych firm projektowych. Na jego liście referencyjnej są najbardziej znane i najtrudniejsze wśród ostatnio zrealizowanych obiektów w Polsce, w tym: Rondo 1, Złote Tarasy, Ambasada Wielkiej Brytanii, Warszawskie Centrum Finansowe. Polski oddział zatrudnia ponad 70 osób. Realizuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych uczestnicząc w sukcesie swoich klientów. „W pełni utożsamiamy się z interesami naszych klientów, planując przedsięwzięcie od A do Z ze wskazaniem zarówno atutów, jak i słabych punktów” – mówi Janusz Lichocki, Prezes Zarządu Epstein Sp. z o.o.

YxXMVPnfIxsj4j59UovzgBHM1LKxtjGXe3vpF99hyFI8XoyZWCG3dRC93Nvz_03.jpg
Konstruktorska Business Center - Budynek Biurowy w Warszawie. Deweloper HB Reavis.

Wdrożenie Autodesk Revit we wszystkich branżach oznacza dla biura nową jakość w zakresie dostępu do danych o projekcie – symulacja budynku, zanim powstanie on w rzeczywistości, daje ogromne możliwości przeprowadzania analiz, np. obliczania kosztów materiałów potrzebnych do budowy, czy zapotrzebowania na energię, a co za tym idzie optymalizacji parametrów budynku. Jednocześnie w znaczący sposób usprawnia koordynację międzybranżową. Stały dostęp do aktualnego stanu projektu pozwala na lepszą komunikację pomiędzy poszczególnymi zespołami, a także wyeliminowanie kolizji. Projektowanie we wszystkich branżach może odbywać się równolegle, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza w kontekście obecnych wymogów rynkowych, narzucających bardzo krótkie terminy realizacji.

„Możliwość stworzenia wirtualnego modelu budynku, jaką daje Autodesk Revit, umożliwi nam dalsze podwyższanie jakości dokumentacji, a także podniesienie efektywności pracy – nawet o 50%” - szacuje Janusz Lichocki. „Rynek oczekuje od nas lepszych projektów realizowanych w krótkim czasie. Zastosowanie Autodesk Revit pozwala nam wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.” – podsumowuje.

Perspektywa branżowa
W styczniu br. odbyło się spotkanie biznesowe mające na celu popularyzację koncepcji BIM wśród inwestorów i firm wykonawczych. Epstein wraz z Autodesk byli gospodarzami spotkania. W trakcie dyskusji wskazano konkretne atuty i korzyści, jakie implementacja BIM przynosi wszystkim uczestnikom procesu budowlanego. „Oceniam, że jesteśmy na początku zmian rynkowych – projektowanie zgodne z koncepcją BIM będzie stawało się coraz popularniejsze we wszystkich stadiach procesu projektowo-budowlanego, znacząco usprawniając pracę i zwiększając efektywność całej branży budowlanej.” – ocenia J. Lichocki

Źródło: materiały prasowe

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Prima Aprilis na spacer
Prima Aprilis na spacer

Wielkanoc – to ważne święta, ale i czas odpoczynku, rodzinnych spacerów i wycieczek. W tym roku drug ...

Konferencja Kolor w architekturze
Konferencja Kolor w architekturze

W ostatnich latach kolor stał się bardziej popularny. Po inspirowanej modernizmem modzie na biel i m ...

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera