Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


5 lutego wieczorem czasu polskiego redakcja portalu ArchDaily ogłosiła zwycięzców znanego konkursu na budynek roku - ArchDaily Building of the Year. W czternastu kategoriach wybrano najlepsze, najciekawsze realizacje. Co ważne, laureatów ArchDaily Building of the Year wybierają setki tysięcy czytelników portalu z całego świata, a nie powołane jury. Oto kilka z wybranych przez miłośników architektury i jej użytkowników najlepszych budynków roku.

 

Cultura Bookstore, Brazylia, proj. Studio MK27 - Marcio Kogan + Diana Radomysler + Luciana Antunes + Marcio Tanaka + Mariana Ruzante

ArchDaily Building of the Year 2015 w kategorii obiektów komercyjnych otrzymała księgarnia, otwarta w Sao Paulo w Brazylii. Nie jest to jednak tylko miejsce, w którym kupuje się książki. To przede wszystkim miejsce spotkań. Regały z książkami architekci umieścili pod ścianami, ogromną przestrzeń pomiędzy aranżując tak, by klienci mieli ochotę tu usiąść, poczytać „na miejscu”, porozmawiać z innymi czytelnikami, posłuchać wywiadu. Te przestrzeń ukształtowano na wzór amfiteatru, ze schodkowym okładem podłogi, w formie otwartej przestrzeni. Nie ma tu narzuconych miejsc do siedzenia – można się nawet położyć! Chodziło o to, żeby goście czuli się swobodnie, nie musieli zajmować miejsc na krzesłach czy za stołami, ale mogli czytać tak, jak mają na to ochotę.

Tagi


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Dom z czterema tarasami
Dom z czterema tarasami

Kameleonlab jest odpowiedzialny za projekt architektoniczny domu jednorodzinnego, który stanąć ma na ...

Niezwykły projekt wśród biurowców
Niezwykły projekt wśród biurowców

Kilka tygodni temu została podpisana umowa na realizację projektu architektonicznego amfiteatru, któ ...

Nowa cegła klinkierowa w ofercie marki Röben
Nowa cegła klinkierowa w ofercie marki Röben

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania architektów i inwestorów, którzy poszukują do swoich projektów u ...

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera