Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


5 lutego wieczorem czasu polskiego redakcja portalu ArchDaily ogłosiła zwycięzców znanego konkursu na budynek roku - ArchDaily Building of the Year. W czternastu kategoriach wybrano najlepsze, najciekawsze realizacje. Co ważne, laureatów ArchDaily Building of the Year wybierają setki tysięcy czytelników portalu z całego świata, a nie powołane jury. Oto kilka z wybranych przez miłośników architektury i jej użytkowników najlepszych budynków roku.

 

Cultura Bookstore, Brazylia, proj. Studio MK27 - Marcio Kogan + Diana Radomysler + Luciana Antunes + Marcio Tanaka + Mariana Ruzante

ArchDaily Building of the Year 2015 w kategorii obiektów komercyjnych otrzymała księgarnia, otwarta w Sao Paulo w Brazylii. Nie jest to jednak tylko miejsce, w którym kupuje się książki. To przede wszystkim miejsce spotkań. Regały z książkami architekci umieścili pod ścianami, ogromną przestrzeń pomiędzy aranżując tak, by klienci mieli ochotę tu usiąść, poczytać „na miejscu”, porozmawiać z innymi czytelnikami, posłuchać wywiadu. Te przestrzeń ukształtowano na wzór amfiteatru, ze schodkowym okładem podłogi, w formie otwartej przestrzeni. Nie ma tu narzuconych miejsc do siedzenia – można się nawet położyć! Chodziło o to, żeby goście czuli się swobodnie, nie musieli zajmować miejsc na krzesłach czy za stołami, ale mogli czytać tak, jak mają na to ochotę.

Tagi


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Najlepsze realizacje architektoniczne Gdańska lat 2016 – 2017
Najlepsze realizacje architektoniczne Gdańska lat 2016 – 2017

Najlepsze realizacje architektoniczne Gdańska lat 2016 – 2017 zostały właśnie docenione. Po raz drug ...

Niezwykły dom dla gości
Niezwykły dom dla gości

Dom dla gości, jaki pracownia Studio 512 zaprojektowała w Teksasie sami autorzy projektu architekton ...

Skra – wyniki konkursu architektonicznego
Skra – wyniki konkursu architektonicznego

Konkurs architektoniczny na projekt nowego zagospodarowania terenu sportowego Skra w Warszawie władz ...

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera