Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


5 lutego wieczorem czasu polskiego redakcja portalu ArchDaily ogłosiła zwycięzców znanego konkursu na budynek roku - ArchDaily Building of the Year. W czternastu kategoriach wybrano najlepsze, najciekawsze realizacje. Co ważne, laureatów ArchDaily Building of the Year wybierają setki tysięcy czytelników portalu z całego świata, a nie powołane jury. Oto kilka z wybranych przez miłośników architektury i jej użytkowników najlepszych budynków roku.

 

Cultura Bookstore, Brazylia, proj. Studio MK27 - Marcio Kogan + Diana Radomysler + Luciana Antunes + Marcio Tanaka + Mariana Ruzante

ArchDaily Building of the Year 2015 w kategorii obiektów komercyjnych otrzymała księgarnia, otwarta w Sao Paulo w Brazylii. Nie jest to jednak tylko miejsce, w którym kupuje się książki. To przede wszystkim miejsce spotkań. Regały z książkami architekci umieścili pod ścianami, ogromną przestrzeń pomiędzy aranżując tak, by klienci mieli ochotę tu usiąść, poczytać „na miejscu”, porozmawiać z innymi czytelnikami, posłuchać wywiadu. Te przestrzeń ukształtowano na wzór amfiteatru, ze schodkowym okładem podłogi, w formie otwartej przestrzeni. Nie ma tu narzuconych miejsc do siedzenia – można się nawet położyć! Chodziło o to, żeby goście czuli się swobodnie, nie musieli zajmować miejsc na krzesłach czy za stołami, ale mogli czytać tak, jak mają na to ochotę.

Tagi


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Dom jednorodzinny JRV2 z drewna i betonu ze studia de.materia
Dom jednorodzinny JRV2 z drewna i betonu ze studia de.materia

Projekt architektoniczny tego domu jednorodzinnego zdeterminowało jego położenie: na stoku skarpy, n ...

Budynek jako pomnik
Budynek jako pomnik

Budynek – pomnik, miejsce pamięci połączone z dziełem architektonicznym – to pomysł, który nie jest ...

Mies van der Rohe Award: polskie nominacje
Mies van der Rohe Award: polskie nominacje

EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award – to najważniejsza nagroda architek ...

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera