Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Usprawnienia koordynacji i zmian w projekcie przy użyciu usług chmurowych BIM

 

Czas czytania: ~3 min


Usługi chmurowe BIM umożliwiają kompleksowe planowanie, zarządzanie i współdzielenie procesów między wszystkimi stronami zaangażowanymi w realizację projektu. Dzięki wdrożeniu usług chmurowych możliwe staje się znaczne usprawnienie koordynacji oraz zarządzania zmianami w projektach. W artykule zostały zaprezentowane kluczowe usługi i narzędzia chmurowe, które pozwolą efektywniej i sprawniej koordynować współdzielenie modeli.

 

pfoOHQTR43lnfIRrioOTERuVjImXa3Pk3jTIKuNxewNWrM3r5wvILiJmPwJV_bimjpg.jpg

Collaboration for Revit (C4R)

Collaboration for Revit jest zaawansowaną usługą chmurową dostarczaną użytkownikom środowiska Revit. Usługa ta umożliwia kompleksowe zarządzanie i współtworzenie modeli BIM. Porównując alternatywne rozwiązania spośród usług i narzędzi chmurowych, C4R gwarantuje znaczną poprawę w przepływie pracy między zespołami i pracownikami, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności i łatwości zarządzania – zwłaszcza podczas współpracy z firmami zewnętrznymi. Collaboration for Revit zapewnia prosty dostęp do modelu – wystarczy, że użytkownicy zachowają stabilne łącze internetowe i aktualną licencję programu.

 

Wśród kluczowych zalet usługi można wymienić aktywną synchronizację z BIM 360 Team, pełne przetwarzanie w chmurze i komunikację w czasie rzeczywistym. C4R nie obciąża stacji roboczych użytkowników, a także zapewnia znaczne przyśpieszenie koordynacji prac podczas współtworzenia i wdrażania zmian w projektach. Jedną ze znacznych zalet C4R są niewielkie wymagania dotyczące infrastruktury informatycznej, które nie wykraczają poza standardową konfigurację IT większości biur.

 

Podczas wdrażania rozwiązania Collaboration for Revit należy uwzględnić pewne niedogodności związane z przerwą w realizacji zadań i związanym z nią przestojem w pracy – dotyczy to zwłaszcza zespołu projektowego. C4R może mieć również problem ze skojarzeniem innych plików niż rozszerzenia dedykowane środowisku Revit. Przy wdrażaniu usługi Collaboration For Revit zgłaszane są również problemy dotyczące pamięci podręcznej komputerów. Niemniej jednak te oraz wszelkie inne problemy wynikłe podczas wdrażania nowych narzędzi i usług chmurowych kosztem starszych i mniej wydajnych rozwiązań można znacząco ograniczyć poprzez odpowiednią edukację zespołów pracowników i przeprowadzanie profesjonalnych szkoleń wdrożeniowych.

 

BIM 360 Team/Docs

BIM 360 Team to kolejna platforma oparta na rozwiązaniach chmurowych, która zapewnia zdecentralizowany dostęp do danych projektowych. Usługa oferuje użytkownikom pełen dostęp online (również z poziomu urządzeń mobilnych) do modeli BIM. Dzięki BIM 360 Team możliwe jest śledzenie historii wersji projektów, a także nanoszenie komentarzy, poprawek i podgląd modelu w czasie rzeczywistym.

Po otrzymaniu dostępu do usługi C4R użytkownik automatycznie uzyskuje licencję do platformy BIM 360 Team. Niemniej jednak użytkownicy niekorzystający z oprogramowania Revit również mogą zdobyć dostęp do BIM 360 Team.

BIM 360 Team może być z powodzeniem wykorzystywany do dość sprawnego i uproszczonego przechwytywania zmian pojawiających się w projektach. Platforma zapewnia kilka różnych opcji śledzenia i zarządzania zmianami. Do podstawowych z nich należą: znaczniki i porównywanie wersji.

Znaczniki są prostym narzędziem pozwalającym na skuteczne śledzenie zmian w konkretnych sekcjach i obszarach projektu. Opcja porównywania wersji pozwala na porównywanie między sobą różnych wersji określonych arkuszy, widoków, modeli, a także w sposób graficzny przedstawiać różniące się elementy.

 

Usługa BIM 360 Docs to kolejne narzędzie chmurowe znajdujące się w ofercie AEC Design, które pozwala na kompleksowe zarządzanie, porównywanie i współdzielenie dokumentacji projektu. Usługa w całości może być zarządzana z poziomu przeglądarki internetowej lub urządzeń mobilnych i pozwala na zdecentralizowaną koordynację dokumentacji między użytkownikami. BIM 360 Docs doskonale sprawdza się do współpracy międzybranżowej na każdym etapie realizowanej inwestycji.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Komputer

Nowoczesna nadbudowa
Nowoczesna nadbudowa

Nadbudowa kamienicy przy ulicy Kościuszki 22 w Krakowie ma połączyć w sobie „dwa odmienne charaktery ...

Wieża ciśnień w Zabrzu zmodernizowana
Wieża ciśnień w Zabrzu zmodernizowana

Wieża ciśnień w Zabrzu zmodernizowana i rozbudowana w oparciu o projekt pracowni Team s.c. została p ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera