Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Idealna drukarka do biura architektonicznego – jak ją wybrać?

 

Czas czytania: ~3 min


Drukarka A3 należy do najważniejszych sprzętów, które muszą znaleźć się w profesjonalnym biurze architektonicznym. Jak wybrać urządzenie, które sprawdzi się najlepiej, zapewni niezbędną wysoką jakość wydruku, a do tego będzie ekonomiczne?

 

9T3tHrRk7R1x4Z6er54Kpk2nFAGLFq3yg8NplmkFKx96UHlG2iQYsTzIotjB_g8398002022008-jpghighresjpg.jpg

Choć komputery już od dawna są powszechne w naszych domach, klienci biur architektonicznych oczekują zazwyczaj dokumentacji i projektów w formie papierowej. Należy mieć na uwadze, że drukarka dla architekta musi być urządzeniem obsługującym duży format oraz cechować się wysoką jakością i dokładnością. Jak wybrać właściwą drukarkę?

 

Atramentowa czy laserowa?

Jeszcze nie tak dawno drukarki laserowe potrafiły pozostawić daleko w tyle urządzenia atramentowe – przynajmniej jeśli chodzi o jakość wydruku. Oczywiście dla architekta drukarka laserowa jest nadal świetnym wyborem: Jest wydajna, cechuje ją duża szybkość wydruku oraz jego wysoka jakość i trwałość. Do jej zalet należą także niskie koszty eksploatacji. Architekt poszukujący dobrej drukarki laserowej może zdecydować się np. na urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet MFP M436, umożliwiające zarówno drukowanie, jak i skanowanie w formacie A3. Drukarki te mogą obsługiwać wiele komputerów w lokalnej sieci. Drukarka laserowa ma też wadę – musimy od razu zdecydować się, czy kupujemy wersję monochromatyczną, czy kolorową.

 

Na szczęście jednak, obecnie technologie wykorzystywane w drukarkach atramentowych rozwinęły się na tyle, że wysokiej klasy urządzenia nie ustępują drukarkom laserowym. Możemy otrzymać doskonałej jakości wydruki zarówno w czerni, jak i w kolorze. Urządzenie wielofunkcyjne HP PageWide Pro P77740 umożliwia drukowanie w formacie A3 w wysokiej jakości. Na tym urządzeniu wydrukujemy nie tylko dokumenty czy rysunki CAD, ale i wymagające wysokiej jakości odwzorowania barw wizualizacje architektoniczne. Drukarki atramentowe są w firmach coraz popularniejsze – szacuje się, że do 2019 r. przejmą one nawet 34% całości rynku drukarek dla biznesu.

 

Szybka, ale dokładna

W przypadku, gdy w danym biurze drukowana jest duża ilość dokumentów oraz innych wydruków czarno-białych, warto pomyśleć o zakupie drukarki laserowej monochromatycznej, która pozwoli na szybkie wydrukowanie całego pliku papierów. Przy takim zastosowaniu jest tańsza w eksploatacji. Jednak już do wizualizacji i innych wydruków kolorowych potrzebna jest wysokiej jakości drukarka kolorowa. Drukarki atramentowe są stale udoskonalane. Przykładem może być technologia stałej głowicy drukującej – podczas drukowania przesuwa się papier, a nie głowica. Technologia ta skutkuje niższą awaryjnością urządzeń (mniej ruchomych części podatnych na uszkodzenia) oraz podwyższoną jakością wydruku. Urządzenie z nieruchomą głowicą pobiera ponadto mniej mocy niż inne drukarki.

Optymalna prędkość druku w małych i średnich firmach to od 10 do 30 stron/min. Oczywiście należy pamiętać, że druk A3 czy druk precyzyjnych rysunków w wysokiej jakości obniży prędkość drukowania.

 

Wygodna i bezpieczna

Nowoczesna drukarka powinna nie tylko zapewniać wysoką jakość wydruku, ale także odpierać ataki hakerów. Warto pamiętać, że wielu cyberprzestępców dostaje się do komputerów – i znajdujących się na nich cennych danych – poprzez „najsłabsze ogniwo” systemu, którym często jest właśnie drukarka. Wymienione wyżej modele drukarek HP potrafią wykrywać takie ataki, a nawet im zapobiegać.

 

Rozpoczęcie procesu drukowania spoza biura dziś nie jest już problemem – w końcu wiele drukarek może być obsługiwanych za pomocą smartfonu. Nie zapomnijmy o takim elemencie, decydując się na zakup drukarki do naszego biura. Rozpoczęcie wydruku przed dotarciem na miejsce pracy pozwoli nam oszczędzić mnóstwo cennego czasu.

 

Nowoczesna drukarka A3 zajmuje bardzo ważne miejsce w biurze architektonicznym. Ważne jest, aby wybrać model zapewniający najwyższą jakość i dokładność w odwzorowywaniu zarówno precyzyjnych rysunków, jak i barwnych wizualizacji. Nie zapomnimy także o wydajności, kosztach eksploatacji i bezpieczeństwie sprzętu.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Komputer

Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.
Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.

Warszawa z roku na rok wzbogaca się o nowe kwartały zabudowy. Choć stolica jest dziś już dość gęsto ...

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków

„Budowa kampusu Akademii Muzycznej jest ważna nie tylko dla tego regionu i Polski, ale też szerzej – ...

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera