Atramentowa czy laserowa? - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Idealna drukarka do biura architektonicznego – jak ją wybrać?

 

Czas czytania: ~3 min


Drukarka A3 należy do najważniejszych sprzętów, które muszą znaleźć się w profesjonalnym biurze architektonicznym. Jak wybrać urządzenie, które sprawdzi się najlepiej, zapewni niezbędną wysoką jakość wydruku, a do tego będzie ekonomiczne?

 

9T3tHrRk7R1x4Z6er54Kpk2nFAGLFq3yg8NplmkFKx96UHlG2iQYsTzIotjB_g8398002022008-jpghighresjpg.jpg

Choć komputery już od dawna są powszechne w naszych domach, klienci biur architektonicznych oczekują zazwyczaj dokumentacji i projektów w formie papierowej. Należy mieć na uwadze, że drukarka dla architekta musi być urządzeniem obsługującym duży format oraz cechować się wysoką jakością i dokładnością. Jak wybrać właściwą drukarkę?

 

Atramentowa czy laserowa?

Jeszcze nie tak dawno drukarki laserowe potrafiły pozostawić daleko w tyle urządzenia atramentowe – przynajmniej jeśli chodzi o jakość wydruku. Oczywiście dla architekta drukarka laserowa jest nadal świetnym wyborem: Jest wydajna, cechuje ją duża szybkość wydruku oraz jego wysoka jakość i trwałość. Do jej zalet należą także niskie koszty eksploatacji. Architekt poszukujący dobrej drukarki laserowej może zdecydować się np. na urządzenie wielofunkcyjne HP LaserJet MFP M436, umożliwiające zarówno drukowanie, jak i skanowanie w formacie A3. Drukarki te mogą obsługiwać wiele komputerów w lokalnej sieci. Drukarka laserowa ma też wadę – musimy od razu zdecydować się, czy kupujemy wersję monochromatyczną, czy kolorową.

 

Na szczęście jednak, obecnie technologie wykorzystywane w drukarkach atramentowych rozwinęły się na tyle, że wysokiej klasy urządzenia nie ustępują drukarkom laserowym. Możemy otrzymać doskonałej jakości wydruki zarówno w czerni, jak i w kolorze. Urządzenie wielofunkcyjne HP PageWide Pro P77740 umożliwia drukowanie w formacie A3 w wysokiej jakości. Na tym urządzeniu wydrukujemy nie tylko dokumenty czy rysunki CAD, ale i wymagające wysokiej jakości odwzorowania barw wizualizacje architektoniczne. Drukarki atramentowe są w firmach coraz popularniejsze – szacuje się, że do 2019 r. przejmą one nawet 34% całości rynku drukarek dla biznesu.

 

Szybka, ale dokładna

W przypadku, gdy w danym biurze drukowana jest duża ilość dokumentów oraz innych wydruków czarno-białych, warto pomyśleć o zakupie drukarki laserowej monochromatycznej, która pozwoli na szybkie wydrukowanie całego pliku papierów. Przy takim zastosowaniu jest tańsza w eksploatacji. Jednak już do wizualizacji i innych wydruków kolorowych potrzebna jest wysokiej jakości drukarka kolorowa. Drukarki atramentowe są stale udoskonalane. Przykładem może być technologia stałej głowicy drukującej – podczas drukowania przesuwa się papier, a nie głowica. Technologia ta skutkuje niższą awaryjnością urządzeń (mniej ruchomych części podatnych na uszkodzenia) oraz podwyższoną jakością wydruku. Urządzenie z nieruchomą głowicą pobiera ponadto mniej mocy niż inne drukarki.

Optymalna prędkość druku w małych i średnich firmach to od 10 do 30 stron/min. Oczywiście należy pamiętać, że druk A3 czy druk precyzyjnych rysunków w wysokiej jakości obniży prędkość drukowania.

 

Wygodna i bezpieczna

Nowoczesna drukarka powinna nie tylko zapewniać wysoką jakość wydruku, ale także odpierać ataki hakerów. Warto pamiętać, że wielu cyberprzestępców dostaje się do komputerów – i znajdujących się na nich cennych danych – poprzez „najsłabsze ogniwo” systemu, którym często jest właśnie drukarka. Wymienione wyżej modele drukarek HP potrafią wykrywać takie ataki, a nawet im zapobiegać.

 

Rozpoczęcie procesu drukowania spoza biura dziś nie jest już problemem – w końcu wiele drukarek może być obsługiwanych za pomocą smartfonu. Nie zapomnijmy o takim elemencie, decydując się na zakup drukarki do naszego biura. Rozpoczęcie wydruku przed dotarciem na miejsce pracy pozwoli nam oszczędzić mnóstwo cennego czasu.

 

Nowoczesna drukarka A3 zajmuje bardzo ważne miejsce w biurze architektonicznym. Ważne jest, aby wybrać model zapewniający najwyższą jakość i dokładność w odwzorowywaniu zarówno precyzyjnych rysunków, jak i barwnych wizualizacji. Nie zapomnimy także o wydajności, kosztach eksploatacji i bezpieczeństwie sprzętu.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Komputer

Dom Cedrowy od Wrzeszcz Architekci
Dom Cedrowy od Wrzeszcz Architekci

Dom Cedrowy zaprojektowany w pracowni Wrzeszcz Architekci stanął w spokojnej, willowej dzielnicy mie ...

Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu
Browary Warszawskie. Spektakularna rewitalizacja w Warszawie - prezentacja kompleksu

Browary Warszawskie to kwartał położony na warszawskiej Woli. Zaprojektowany jako miejsce, w którym ...

Webinarium Bauder: Innowacje Bauder 2021 na każdy dach
Webinarium Bauder: Innowacje Bauder 2021 na każdy dach

Zapraszamy na webinarium architektoniczne firmy Bauder, którego tematem będzie prezentacja innowacyj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera