Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Mieszkanie w Warszawie – jak wybrać najlepsze?

 

Czas czytania: ~4 min


Na pewnym etapie życia większość z nas ma dość wynajmowanych mieszkań i zaczyna myśleć o własnym gniazdku. Jednak niekiedy ogrom inwestycji, które trzeba w związku z tym ponieść, przytłacza nas do tego stopnia, że odsuwamy decyzję w czasie. Tymczasem, jeśli chodzi o nowe mieszkania, Warszawa ma dużo do zaoferowania. Jak wybrać najlepsze mieszkanie w stolicy?

 

CX6DyR15trX0RRShUve626IM4dFQL0K4FOJEZwM3a9ttC0INeuXPSUsdYQEX_lcc-warszawajpg.jpg

Przede wszystkim – lokalizacja

Nie ukrywajmy – lokalizacja to czynnik,  na który zwracamy uwagę w pierwszej kolejności w przypadku tak dużych miast jak stolica. Nawet kwestia ceny jest drugorzędna w porównaniu do miejsca, w którym przyjdzie nam spędzić sporą ilość czasu. Dla większości osób dylematem jest to, czy zdecydować się na lewo czy prawobrzeżną Warszawę. Niesłusznie stronimy od Pragi – podobnie jak lewa strona Wisły, Grochów czy Gocław mają swoje zalety. Ich zła sława od dawna jest tylko legendą; osiedla te zachowały za to niesamowity klimat swojskiego i sympatycznego mniejszego miasta.

Z drugiej strony – wciąż znajdują się stosunkowo blisko centrum stolicy, a dojazd do niego jest bardzo wygodny, zwłaszcza dzięki nowo zbudowanej linii metra. Osoby, które mimo wszystko wolą poczuć zgiełk wielkiego miasta, powinny natomiast zainteresować się Wolą czy Mokotowem. Ten ostatni przez długi czas cieszył się opinią jednej z najdroższych dzielnic stolicy. Tymczasem również i tam, dzięki nowym inwestycjom developerskim, śmiało można znaleźć ciekawe miejsce do życia. Pamiętaj, że dobra lokalizacja twojego mieszkania ma jeszcze jeden istotny atut, w przyszłości łatwiej będzie je odsprzedać za korzystną cenę lub wynająć.

 

Co dookoła? Zwróć uwagę na usługi

Mieszkanie na pustkowiu czy w oddaleniu od innych, może i ma swoje zalety ale po pewnym czasie zaczyna męczyć. Dlatego jedną z pierwszych rzeczy na którą powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę, jest to, czy niezbędne usługi znajdują się w bliskiej odległości od mieszkania. Warszawa to miasto gdzie teoretycznie bez problemu znajdziesz szybko sklep czy pocztę; jednak żyjąc w tak dużym mieście warto oszczędzać czas. Co oprócz wspomnianego poczty i sklepu spożywczego (najlepiej 24-godzinnego) powinno znaleźć się w okolicy? Przydałby się na pewno duży hipermarket, oferujący korzystne ceny względem małych sklepików.

Kolejnym udogodnieniem, zwłaszcza dla pań, jest bliskość fryzjera i kosmetyczki. Zwróć też uwagę, czy nieopodal znajduje się jakaś przyjemna knajpka, restauracja lub kawiarnia, do której będzie można wyskoczyć z przyjaciółmi, gdy akurat będą w pobliżu twojego mieszkania. Warszawa to miasto, gdzie bez problemu zamówisz jedzenie z dostawą do domu; sprawdź jednak czy ulubiona pizzeria na pewno ma w ofercie dowóz do dzielnicy miasta, którą wybrałeś. W pobliżu przydają się także przychodnie medyczne (zarówno pierwszego kontaktu, jak i specjalistyczne) i weterynaryjne. Odległość od szpitala także jest rzeczą kluczową w przypadku nowego mieszkania; niestety Warszawa bywa zakorkowanym miastem, a zamieszkanie w pobliżu miejsca, gdzie w razie nieszczęśliwego wypadku otrzymasz odpowiednią pomoc, na pewno pozwoli ci spać spokojnie.

YnMl8Yt9vhKWViQl14IjEx9PvCY3BLl1XDbrWgwgNd2Ohwd6Gb2oCaVsArGq_lcc-warszawa-mieszkjpg.jpg

Komunikacja  z przyjaciółmi

Mieszkańcy stolicy często utyskują, że z powodu trudności w poruszaniu się po mieście, rzadziej widują się z rodziną i znajomymi. Po prostu, po pracy czy zajęciach na uczelni, nie mają już siły przedzierać się przez zakorkowaną Warszawę: zabiera im to więcej czasu niż wypicie piwa z przyjaciółką w jednej z knajpek na Nowym Świecie. Przez to, kontakty tracą na sile: nie możemy przecież ograniczać się tylko do wiadomości na messengerze. Warto więc zwrócić uwagę na to, czy nasi najbliżsi mieszkają w odpowiedniej odległości, by nie tracić okazji do regularnego widywania się. To ułatwi życie i nam, i im.

 

Jeżeli twoi rodzice są w podeszłym wieku lub mają problemy ze zdrowiem, również sprawdź, czy nie znajdziesz ciekawej inwestycji w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Pozwoli na swobodne przemieszczanie się, a im świadomość, że jesteś blisko, z pewnością przyniesie dodatkowy komfort. Dzięki temu, będziesz mógł łatwo dojechać do nich nawet w nocy lub w czasie godzin szczytu, które w niektórych dzielnicach niezwykle utrudniają poruszanie się samochodem czy komunikacją miejską. Mnogość  ofert, prezentujących nam nowe mieszkania, jest w przypadku stolicy wyjątkowo imponująca. Wszelkie dane i szczegóły poszczególnych inwestycji znajdziesz w Internecie (na przykład u dewelopera LCC). W takim mieście jak Warszawa, nowe mieszkania są na wyciągnięcie ręki – trudno w końcu nie znaleźć wymarzonego!

 

Źródła:

http://www.warszawa.pl/miasto/nowe-mieszkania-w-warszawie-prawy-czy-lewy-brzeg-wisly/

http://www.budnews.pl/nowe-mieszkanie-woli-dzielnica-perspektywami/

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/zdjecia/transport-publiczny,4191324,galop,26609854,t,id,tm,zid.html (i dalsze podstrony serwisu)

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/najlepsze-dzielnice-warszawy-gdzie-oplaca-sie-mieszkac-w,4357849,galop,t,id,tm.html

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Mieszkanie

Najmłodszy polski zabytek
Najmłodszy polski zabytek

Jak do tej pory zwykle ważnym kryterium, powodującym wpisanie jakiejś budowli do rejestru zabytków b ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera