Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Inwestycje deweloperskie w Szczecinie

 

Czas czytania: ~2 min


Szczecin to miasto położone na styku Polski i Niemiec, z dostępem do Morza Bałtyckiego i Odry. Nie każdy wie woda oraz zieleń zajmują ponad połowę jego powierzchni a kapitał turystyczny i portowy jest bardzo duży. Wszystkie te elementy tworzą idealną propozycję dla tych osób, które chcą zamieszkać w Szczecinie a jeszcze większa dla tych, którzy oferują mieszkania.

 

RptqJPq7XltCG7ROrQ3hWTDZcPJ1q3zwPZAIdQOJEVH1TutPAf1u9V0IQHrv_06a-1920x1024jpg.jpg

Cena to jedna z najważniejszych informacji jaka bierzemy pod uwagę podczas kupowania mieszkania. Na szczęście, osoby które planują kupno mieszkania w Szczecinie, nie muszą się martwić o zawyżone ceny nieruchomości. Dzięki stale rosnącym inwestycjom deweloperskim  jest w czym wybierać.

 

Ceny nieruchomości w tym mieście są niższe w porównaniu z wartością innych lokali, usytuowanych w największych miastach w Polsce. W śródmieściu Szczecina zakup mieszkania wcale nie musi być bardzo kosztowny. Nieruchomości są nawet dwukrotnie tańsze niż lokale o tej samej powierzchni w Warszawie.

 

Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 37 metrów kwadratowych usytuowane w centrum miasta można kupić już za około 145 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że takie nieruchomości mieszczą się często w kamienicach, więc mogą wymagać remontu. Można również postawić na mieszkania w nowym budownictwie, które oferuje np firma SGI - deweloper w Szczecinie, który specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań i apartamentów.

 

Tak w przypadku innych dużych miastach, cena lokalu w Szczecinie zależy od tego, w jakiej dzielnicy znajduje się nieruchomość. Najbardziej pożądanymi, a tym samym najdroższymi dzielnicami w Szczecinie są Waszewo, Pogodno i Osowo. Mieszczą się tam przede wszystkim domy jednorodzinne lub w zabudowie szeregowej. Tańsze mieszkanie można znaleźć w dzielnicach Skolwin czy Gocław, głównie w blokach zbudowanych z tzw. wielkiej płyty.

 

Mieszkanie w aglomeracji ma swoje wady. Problemem dużego zanieczyszczenia oraz korki w godzinach szczytu z pewnością mogą odstraszyć przyszłych kupujących. Z drugiej jednak strony, dom z hektarem pola w oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od większego miasta, również posiada swoje wady.I tutaj z pomocą przychodzą inwestycje deweloperskie w Szczecinie.

 

Jednym z najważniejszymi czynnikami, wpływających na decyzję o zakupie nieruchomości, to lokalizacja budynku oraz standard mieszkania. Większość deweloperów uważa, że najlepiej sprzedają się mieszkania w centrum Szczecina o metrażu do 50 metrów kwadratowych. W mieście upowszechnił się trend zmiany nieruchomości na mniejszą, która za to usytuowana jest bliżej centrum. Mieszkańcy Szczecina zwracają uwagę na wygodę życia – wolą mieszkać w mniejszym mieszkaniu, ale bliżej śródmieścia.

 

Nie brakuje również osób, które decydują się na kupno mieszkania w centrum, ale w o wiele wyższej cenie niż średnia spotykana na rynku nieruchomości w Szczecinie. Na wartość mieszkania wpływa jego atrakcyjna lokalizacja – najdroższe budynki często mieszczą się w ścisłym centrum miasta, przy głównych ulicach oraz w pobliżu najważniejszych zabytków Szczecina.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Mieszkanie

Projekt domu, który się starzeje od PL.architekci
Projekt domu, który się starzeje od PL.architekci

PL.architekci stworzyli projekt architektoniczny domu jednorodzinnego dla bardzo świadomych i otwart ...

Webinarium ROCKWOOL: Efektowna i odporna fasada nowoczesnego budynku wielorodzinnego
Webinarium ROCKWOOL: Efektowna i odporna fasada nowoczesnego budynku wielorodzinnego

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

Pierwszy w Polsce pokaz filmu Moriyama-San oraz dyskusja
Pierwszy w Polsce pokaz filmu Moriyama-San oraz dyskusja

6 lutego 2020 o godz.17:30 podczas Forum Designu&Architektury (IGLICA, pawilon nr 11) organizowanego ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera