Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Inwestycje deweloperskie w Szczecinie

 

Czas czytania: ~2 min


Szczecin to miasto położone na styku Polski i Niemiec, z dostępem do Morza Bałtyckiego i Odry. Nie każdy wie woda oraz zieleń zajmują ponad połowę jego powierzchni a kapitał turystyczny i portowy jest bardzo duży. Wszystkie te elementy tworzą idealną propozycję dla tych osób, które chcą zamieszkać w Szczecinie a jeszcze większa dla tych, którzy oferują mieszkania.

 

RptqJPq7XltCG7ROrQ3hWTDZcPJ1q3zwPZAIdQOJEVH1TutPAf1u9V0IQHrv_06a-1920x1024jpg.jpg

Cena to jedna z najważniejszych informacji jaka bierzemy pod uwagę podczas kupowania mieszkania. Na szczęście, osoby które planują kupno mieszkania w Szczecinie, nie muszą się martwić o zawyżone ceny nieruchomości. Dzięki stale rosnącym inwestycjom deweloperskim  jest w czym wybierać.

 

Ceny nieruchomości w tym mieście są niższe w porównaniu z wartością innych lokali, usytuowanych w największych miastach w Polsce. W śródmieściu Szczecina zakup mieszkania wcale nie musi być bardzo kosztowny. Nieruchomości są nawet dwukrotnie tańsze niż lokale o tej samej powierzchni w Warszawie.

 

Dwupokojowe mieszkanie o powierzchni 37 metrów kwadratowych usytuowane w centrum miasta można kupić już za około 145 tysięcy złotych. Należy jednak pamiętać, że takie nieruchomości mieszczą się często w kamienicach, więc mogą wymagać remontu. Można również postawić na mieszkania w nowym budownictwie, które oferuje np firma SGI - deweloper w Szczecinie, który specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań i apartamentów.

 

Tak w przypadku innych dużych miastach, cena lokalu w Szczecinie zależy od tego, w jakiej dzielnicy znajduje się nieruchomość. Najbardziej pożądanymi, a tym samym najdroższymi dzielnicami w Szczecinie są Waszewo, Pogodno i Osowo. Mieszczą się tam przede wszystkim domy jednorodzinne lub w zabudowie szeregowej. Tańsze mieszkanie można znaleźć w dzielnicach Skolwin czy Gocław, głównie w blokach zbudowanych z tzw. wielkiej płyty.

 

Mieszkanie w aglomeracji ma swoje wady. Problemem dużego zanieczyszczenia oraz korki w godzinach szczytu z pewnością mogą odstraszyć przyszłych kupujących. Z drugiej jednak strony, dom z hektarem pola w oddalonej o kilkadziesiąt kilometrów od większego miasta, również posiada swoje wady.I tutaj z pomocą przychodzą inwestycje deweloperskie w Szczecinie.

 

Jednym z najważniejszymi czynnikami, wpływających na decyzję o zakupie nieruchomości, to lokalizacja budynku oraz standard mieszkania. Większość deweloperów uważa, że najlepiej sprzedają się mieszkania w centrum Szczecina o metrażu do 50 metrów kwadratowych. W mieście upowszechnił się trend zmiany nieruchomości na mniejszą, która za to usytuowana jest bliżej centrum. Mieszkańcy Szczecina zwracają uwagę na wygodę życia – wolą mieszkać w mniejszym mieszkaniu, ale bliżej śródmieścia.

 

Nie brakuje również osób, które decydują się na kupno mieszkania w centrum, ale w o wiele wyższej cenie niż średnia spotykana na rynku nieruchomości w Szczecinie. Na wartość mieszkania wpływa jego atrakcyjna lokalizacja – najdroższe budynki często mieszczą się w ścisłym centrum miasta, przy głównych ulicach oraz w pobliżu najważniejszych zabytków Szczecina.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Mieszkanie

Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.
Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.

Warszawa z roku na rok wzbogaca się o nowe kwartały zabudowy. Choć stolica jest dziś już dość gęsto ...

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków

„Budowa kampusu Akademii Muzycznej jest ważna nie tylko dla tego regionu i Polski, ale też szerzej – ...

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera