Najlepsza drukarka dla architektów. - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak wybrać drukarkę dla architekta?

 

Czas czytania: ~3 min


W nowoczesnym biurze projektowym drukarka A3 należy do najważniejszych urządzeń, ułatwiających pracę architekta oraz pozwalających mu na profesjonalne zaprezentowanie wyników jego pracy. Jak wybrać urządzenie, które łączy w sobie doskonałą jakość wydruku i oszczędną pracę?

 

ARRnY9lIyApAdIZEPoxIqm76vWY0IiF3xFv7XRUJwLKV9Q9Qnp5tbQfiC1rl_projektinwestorjpg.jpg

Komputery są dziś spotykane praktycznie w każdym domu i firmie. Mimo to wielu klientów biur architektonicznych prosi o dokumentację, rysunki, plany czy wizualizacje w formie papierowej. Projekt budynku musi być zatem przygotowany w takiej wersji, aby można było złożyć go w urzędzie, np. podczas starania się o pozwolenie na budowę. Należy przy tym pamiętać, że projekty i rysunki architektoniczne to zwykle pliki obszerne i szczegółowe. Dlatego odpowiednim, a wręcz niezbędnym architektowi urządzeniem jest drukarka A3, która zagwarantuje jednocześnie wysoką jakość wydruku i wierne odwzorowanie wszelkich szczegółów.

 

Atrament czy laser?

Jeszcze nie tak dawno to drukarki laserowe były synonimem wysokiej jakości wydruku. Pozostawiały swą atramentową konkurencję daleko w tyle. Drukarka laserowa nadal jest częstym wyborem architekta, gdyż jest to sprzęt wydajny i ekonomiczny, a ponadto cechuje go wysoka jakość wydruku. Poszukując dobrej drukarki laserowej, można zdecydować się od razu na urządzenie wielofunkcyjne, łączące w sobie funkcjonalność drukarki, skanera i kopiarki, np. HP LaserJet MFP M436. Zarówno wydruki, jak i skanowanie są tu możliwe zarówno w standardowym formacie A4, jak i w A3.

 

Jeżeli potrzebujemy urządzenia, za pomocą którego możemy drukować zdjęcia czy grafiki w wysokiej jakości, powinniśmy zdecydować się na drukarkę atramentową. Technologie wykorzystywane obecnie w wysokiej klasy „atramentówkach” rozwinęły się już na tyle, że pod względem jakości wydruku sprzęt ten nie ustępuje drukarkom laserowym. Przykładowo urządzenie wielofunkcyjne HP PageWide Pro P77740 umożliwia drukowanie w formacie A3 w wysokiej jakości. Świetnie radzi sobie zarówno z drukiem monochromatycznym, w tym zawierającym wiele detali, jak rysunki CAD, jak i wizualizacjami architektonicznymi oraz innymi wydrukami wymagającymi idealnego odwzorowania barw. Dlatego właśnie firmy coraz chętniej kupują drukarki atramentowe. Według szacunków ekspertów, urządzenia te do 2019 r. przejmą nawet 34% całości rynku drukarek dla biznesu.

 

Szybka, ale dokładna drukarka

Do biura, w którym drukuje się duże ilości dokumentów czy innych wydruków głównie czarno-białych, np. schematów, rysunków, dobrym rozwiązaniem jest zakup drukarki laserowej monochromatycznej. Druk kolorowy staje się jednak coraz częściej domeną drukarek atramentowych, które są stale unowocześniane. Technologia stałej głowicy drukującej sprawia, że w czasie drukowania głowica pozostaje nieruchoma, a przesuwa się papier. Takie drukarki cechują się niższą awaryjnością, ponieważ posiadają mniej ruchomych części. Są także bardziej ekonomiczne i ekologiczne (pobierają mniej mocy niż drukarki laserowe)

 

Bezpieczeństwo i wygodna obsługa drukarki

Nowoczesna drukarka musi odpowiadać także na wyzwania związane z bezpieczeństwem sieciowym. Niestety urządzenia drukujące stanowią często najsłabsze ogniwo systemu komputerowego i otwierają furtkę hakerom, którzy mogą pozyskać poufne dane znajdujące się w pamięci drukarki czy nawet na dyskach połączonych z nią komputerów. Wymienione wyżej modele drukarek HP wykrywają cyberataki i udaremniają je.

 

Wygoda użytkowania to również ważny aspekt funkcjonalności nowoczesnych drukarek. Wiele modeli może być obsługiwanych przy pomocy urządzeń mobilnych. Nie jest już problemem rozpoczęcie drukowania przy pomocy smartfonu, gdy jesteśmy poza biurem.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Komputer

Villa Gutenberg – Olga Tokarczuk ratuje zabytek
Villa Gutenberg – Olga Tokarczuk ratuje zabytek

Villa Gutenberg – to nowa nazwa zabytkowego domu, stojącego w centrum miasta Nowa Ruda na Dolnym Ślą ...

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie - prezentacja obiektu
Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie - prezentacja obiektu

Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie to realizacja, która powstała w celu upamiętnienia ...

Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb
Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb

Dachy są najbardziej narażonymi na działanie czynników warunków atmosferycznych elementami budynków ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera