Szkło bezpieczne i ognioochronne - właściwości - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Szkło bezpieczne i ognioochronne - jakie są jego zalety?

 

Czas czytania: ~2 min


Bezpieczne szkło typu SGG STADIP jest zbudowane z dwóch lub większej liczby tafli szkła, połączonych specjalną folią PVB. To szkło można nabywać o różnej grubości, co przekłada się na poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia montaż tego szkła w przestrzeniach mieszkalnych.

 

Szkło bezpieczne SGG STADIP, saint gobain

Szkło stało się bardzo ważnym materiałem budowlanym oraz dekoracyjnym. Kluczowe jest to, aby gwarantowało bezpieczeństwo ludziom w przestrzeniach, w których się znajduje.   Szczególnie rekomendowanym do stosowania rodzajem szkła jest bezpieczne szkło, chroniące pomieszczenia przed aktami wandalizmu oraz włamaniami.

 

Szkło bezpieczne SGG STADIP - podstawowe informacje

Pod względem budowy szkło SGG STADIP jest stworzone poprzez połączenie przynajmniej dwóch tafli szkła specjalną warstwą folii PVB. Im w danym szkle bezpiecznym jest użytych tafli szkła i kawałków folii, tym jest ono grubsze, a zatem stanowi skuteczniejszą ochronę. Tej postaci szkło jest szczególnie odporne na zniszczenia, a gdyby nawet do nich doszło, nie rozpada się na drobne, ostre kawałki. Przeciwnie jego nieostre fragmenty nie ulegają rozpadowi, osadzają się klejone na folii.

 

Jakie ma zastosowania szkło bezpieczne SGG STADIP?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa często tej postaci szkło jest stosowane we wszelkich budynkach użyteczności publicznej, w których ważne jest bezpieczeństwo. Stosuje się wykonane z niego elementy w budynkach szkół, przedszkoli, sal gimnastycznych, teatrów.

 

Z uwagi na trwałość, odporność na uderzenia, pęknięcia i zniszczenia szkło SGG STADIP było potocznie nazywane szkłem antywłamaniowym. Ta nazwa nie jest przypadkowa. Szyby wykonane z tej postaci szkła w oknach zdecydowanie odstraszają złodziei przed aktami wandalizmu czy włamaniami.

 

Szkło bezpieczne SGG STADIP jest szkłem uniwersalnym i funkcjonalnym. To oznacza, że można je z powodzeniem stosować wraz z innymi rodzajami szkła, np. szkłem ornamentowym, czy samoczyszczącym.

 

Jakie są inne rodzaje bezpiecznego szkła oprócz SGG STADIP?

Oczywiście na rynku są dostępne także inne typy szkła, które również sprzyjają utrzymaniu bezpieczeństwa w miejscach, w których się znajdują. Takim typem szkła jest klasyczne szkło hartowane. Jest wykonane ze specjalnej masy szklanej, dzięki czemu w razie rozbicia nie pęka nigdy na drobne, ostre kawałki. Ponadto szkło hartowane jest nawet kilkukrotnie mocniejsze od klasycznego szkła. Warto je stosować w miejscach narażonych na uderzenia. Na rynku można także nabyć specjalne szkło odporne na działanie nawet najwyższych temperatur. Takie szkło jest ognioodporne, jego struktura nie ulega pęknięciu nawet w przypadku kontaktu z najwyższymi temperaturami i płomieniami ognia.

 

Znając ww. cechy bezpiecznych rodzajów szkła, warto dodać, że ryzyko  niebezpiecznych zdarzeń dla ludzkiego zdrowia i życia zostanie całkowicie  zminimalizowane, kiedy inwestor w tworzonym budynku zdecyduje się na zastosowanie szyb, będących połączeniem szyb odpornych na zniszczenia mechaniczne, działanie wysokich temperatur i ognia.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Szkło, Szkło Architektoniczne, Technologie

Fabryka Norblina zaczyna żyć
Fabryka Norblina zaczyna żyć

Kilkanaście lat trwało projektowanie, przygotowywanie, wreszcie realizacja wizji przebudowy i modern ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad
Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad

Strefa aktywności została zaprojektowana na terenie powstałym po wyburzeniu jednego z budynków garni ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera