Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak stworzyć łazienkę w stylu retro?

 

Czas czytania: ~2 min


Nowoczesne wnętrza, w tym również łazienki, są obecnie bardzo popularne. Minimalistyczne wzornictwo, w którym meble i armatura są proste, a ceramika swoimi kształtami zbliżona jest do prostokąta, święcą triumfy. Stonowane kolory opierają się głównie na wykorzystaniu bieli, czerni i odcieni szarości. W opozycji do nich stoją rzadziej spotykane, ale równie mające swoich fanów, aranżacje w stylu retro.

 

łazienka w stylu retro, 123lazienka

Stylowa armatura

Jeśli należysz do miłośników stylu retro, na pewno każdy element tego typu wystroju kojarzy ci się z pałacykami, które miałeś okazję zwiedzać. Jednym z elementów charakterystycznych dla tamtejszych wnętrz jest specyficzna armatura.

Należą do niej przede wszystkim baterie wannowe, które posiadają dwa pokrętła z krzyżykowymi kurkami. Często w środku każdego z nich znajduje się ceramiczna zaślepka, zakrywająca śrubę, z napisem „ciepła” lub „zimna”. Warto przy tym zwrócić uwagę, że również czcionka jest odpowiednio dobrana, by przypominała na przykład dawne, odręczne pismo.

 

Kolejnym charakterystycznym elementem baterii w stylu retro jest jej połączenie z wężem prysznicowymi z pomocą przełącznika w kształcie przechylanej z boku na bok rączki. Na końcu węża znajduje się słuchawka z ozdobną wylewką, często posiadająca w środkowej części ceramiczny uchwyt, który chroni przed oparzeniem gorącą wodą.

 

Idealnym przykładem tego typu baterii jest KFA Retro Classic. Została wykonana z mosiądzu w kolorze chromu, co zapewni jej długą wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu ceramicznych głowic, sterujących przepływem wody, odznacza się ona dużą odpornością na zmiany temperatury. Umieszczona nad wanną z pewnością nada każdej łazience niezapomnianego charakteru.

 

Szczegóły czynią cuda

Wanna w stylu retro nie powinna być zabudowana, tylko odsłonięta, niejako postawiona w łazience jak w salonie kąpielowym należącym do królowej. W praktyce oznacza to, iż widoczne będą jej nóżki, które w standardzie wyglądają zwyczajnie.

 

Jak wiadomo, drobne szczegóły są niezwykle istotne, kiedy pragniemy stworzyć pomieszczenie o określonym charakterze. Dlatego niezbędne są odpowiednie maskownice, które sprawią, iż zwyczajna nóżka stanie się elementem ozdobnym. Przykładem mogą być maskownice w kształcie lwich nóg marki Omnires. Zostały, podobnie jak bateria, wykonane z mosiądzu w kolorze chromu, dzięki czemu mogą stworzyć wspólnie piękny, stylowy komplet. Oba elementy wyposażenia dostępne są w sklepie 123lazienka.pl.

 

Meble

Nieodzownym elementem wyposażenia, pozwalającym na schowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów i kosmetyków, są meble łazienkowe. Mogą one pełnić jednak nie tylko funkcje praktyczne, ale również estetyczne.

 

Do łazienki w stylu retro idealnie sprawdzą się meble z naturalnego drewna, w kolorze białym lub ciemnobrązowym. Powinny być wykonane w ozdobny, tradycyjny sposób, na przykład wykończone z pomocą bogatego frezowania. Pierwsze z nich sprawią, że łazienka będzie optycznie powiększona, rozjaśniona i nieskazitelna. Drugie z kolei idealnie sprawdzą się w przestronnym wnętrzu, podkreślając swoją głęboką barwą biel ceramiki i innych elementów ozdobnych.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Łazienka

Dom jednorodzinny w Konopiskach
Dom jednorodzinny w Konopiskach

Projekt architektoniczny domu jednorodzinnego w Konopiskach niedaleko Częstochowy opracowało biuro A ...

Webinarium H+H: System Budowy H+H w świecie BIM
Webinarium H+H: System Budowy H+H w świecie BIM

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego
Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, firm inżynierskich (instalacyjnych) projektantów ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera