Jak stworzyć łazienkę w stylu retro? Poradnik - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak stworzyć łazienkę w stylu retro?

 

Czas czytania: ~2 min


Nowoczesne wnętrza, w tym również łazienki, są obecnie bardzo popularne. Minimalistyczne wzornictwo, w którym meble i armatura są proste, a ceramika swoimi kształtami zbliżona jest do prostokąta, święcą triumfy. Stonowane kolory opierają się głównie na wykorzystaniu bieli, czerni i odcieni szarości. W opozycji do nich stoją rzadziej spotykane, ale równie mające swoich fanów, aranżacje w stylu retro.

 

łazienka w stylu retro, 123lazienka

Stylowa armatura

Jeśli należysz do miłośników stylu retro, na pewno każdy element tego typu wystroju kojarzy ci się z pałacykami, które miałeś okazję zwiedzać. Jednym z elementów charakterystycznych dla tamtejszych wnętrz jest specyficzna armatura.

Należą do niej przede wszystkim baterie wannowe, które posiadają dwa pokrętła z krzyżykowymi kurkami. Często w środku każdego z nich znajduje się ceramiczna zaślepka, zakrywająca śrubę, z napisem „ciepła” lub „zimna”. Warto przy tym zwrócić uwagę, że również czcionka jest odpowiednio dobrana, by przypominała na przykład dawne, odręczne pismo.

 

Kolejnym charakterystycznym elementem baterii w stylu retro jest jej połączenie z wężem prysznicowymi z pomocą przełącznika w kształcie przechylanej z boku na bok rączki. Na końcu węża znajduje się słuchawka z ozdobną wylewką, często posiadająca w środkowej części ceramiczny uchwyt, który chroni przed oparzeniem gorącą wodą.

 

Idealnym przykładem tego typu baterii jest KFA Retro Classic. Została wykonana z mosiądzu w kolorze chromu, co zapewni jej długą wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu ceramicznych głowic, sterujących przepływem wody, odznacza się ona dużą odpornością na zmiany temperatury. Umieszczona nad wanną z pewnością nada każdej łazience niezapomnianego charakteru.

 

Szczegóły czynią cuda

Wanna w stylu retro nie powinna być zabudowana, tylko odsłonięta, niejako postawiona w łazience jak w salonie kąpielowym należącym do królowej. W praktyce oznacza to, iż widoczne będą jej nóżki, które w standardzie wyglądają zwyczajnie.

 

Jak wiadomo, drobne szczegóły są niezwykle istotne, kiedy pragniemy stworzyć pomieszczenie o określonym charakterze. Dlatego niezbędne są odpowiednie maskownice, które sprawią, iż zwyczajna nóżka stanie się elementem ozdobnym. Przykładem mogą być maskownice w kształcie lwich nóg marki Omnires. Zostały, podobnie jak bateria, wykonane z mosiądzu w kolorze chromu, dzięki czemu mogą stworzyć wspólnie piękny, stylowy komplet. Oba elementy wyposażenia dostępne są w sklepie 123lazienka.pl.

 

Meble

Nieodzownym elementem wyposażenia, pozwalającym na schowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów i kosmetyków, są meble łazienkowe. Mogą one pełnić jednak nie tylko funkcje praktyczne, ale również estetyczne.

 

Do łazienki w stylu retro idealnie sprawdzą się meble z naturalnego drewna, w kolorze białym lub ciemnobrązowym. Powinny być wykonane w ozdobny, tradycyjny sposób, na przykład wykończone z pomocą bogatego frezowania. Pierwsze z nich sprawią, że łazienka będzie optycznie powiększona, rozjaśniona i nieskazitelna. Drugie z kolei idealnie sprawdzą się w przestronnym wnętrzu, podkreślając swoją głęboką barwą biel ceramiki i innych elementów ozdobnych.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Łazienka

Ceglana szachownica, czyli kreatywne wykorzystanie elewacji w Ekwadorze
Ceglana szachownica, czyli kreatywne wykorzystanie elewacji w Ekwadorze

W niewielkim ekwadorskim mieście Babahoyo leżącym w prowincji Los Ríos powstał interesujący projekt ...

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad
Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad

Strefa aktywności została zaprojektowana na terenie powstałym po wyburzeniu jednego z budynków garni ...

Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad
Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad

Wąski budynek biurowo-usługowy przy ul. Krasickiego w Krakowie to doskonały przykład tego, jak wpisa ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera