Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wykończenie wnętrz – 4 elementy, na których nie warto oszczędzać

 

Czas czytania: ~4 min


Budujesz dom lub kupujesz mieszkanie? A może przymierzasz się dopiero do wykonania jego projektu? Mimo że wiąże się to z dużym wydatkiem, na niektórych elementach zdecydowanie nie warto oszczędzać. Jak się bowiem okazuje, inwestycja w odpowiednie wykończenie wnętrza to – tak naprawdę – duża oszczędność na przyszłość.

 

Wykończenie wnętrz, modernizacja instalacji, urządzanie mieszkania, materiały podłogowe, biały montaż, fixly

Modernizacja instalacji, materiały podłogowe, zabudowa kuchni oraz wykończenie łazienki – warto zapłacić więcej za te elementy, aby długo cieszyć się odpowiednim efektem. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak wygląda prawidłowe urządzenie i wykończenie mieszkania!

 

Podstawa w wykończeniu wnętrz – modernizacja instalacji w starym budownictwie

Mieszkania z rynku wtórnego wyposażone są zwykle w instalacje starego typu, które mogą nie do końca odpowiadać obecnym standardom technicznym. W związku z tym wprowadzanie wszelkich zmian w danym lokum warto rozpocząć właśnie od nich.

 

Przykładowo, wczesne ustalenie w jakim standardzie wykonano obecną instalację elektryczną pozwoli na wymianę przewodów już na samym początku. Jeżeli okaże się, że są one w złym stanie, oszczędzi to konieczności późniejszego kucia ścian, kolejnych skomplikowanych prac i w rezultacie o wiele większych kosztów. Taniej jest przeprowadzić od podstaw jedno gruntowne wykończenie wnętrz niż kilka poprawkowych.

 

Urządzanie mieszkania – materiały podłogowe

Niezależnie od tego czy w mieszkaniu występuje małe czy też duże natężenie ruchu, na podłogach nigdy nie warto oszczędzać. W tym momencie najczęściej inwestuje się w panele laminowane, które cechują się atrakcyjną ceną, lecz posiadają różne klasy ścieralności. Należy podjąć odpowiedni wybór, gdyż może okazać się, że panele zużyją się po krótkim czasie i będzie konieczna ich wymiana.

Nie trzeba kupować paneli o bardzo wysokiej odporności na ścieranie typu AC5, ponieważ znajdują one zastosowanie głównie w budynkach użyteczności publicznej. W mieszkaniu najlepiej sprawdzą się panele AC3, unikać należy z kolei typu AC1. Warto zastanowić się także nad droższym rozwiązaniem w postaci podłogi drewnianej, którą w przeciwieństwie do paneli można odnowić.

 

Wykończenie mieszkania – zabudowa kuchni

Urządzenie nowej kuchni to nie lada wyzwanie, jest to bowiem inwestycja na długie lata. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, by nabyć produkt od sprawdzonych producentów, którzy oferują gwarancję naprawy w razie awarii. Ważną kwestią jest także wysoka klasa energooszczędności w przypadku sprzętu AGD - dzięki temu zmniejszą się koszty zużycia prądu.

 

Obok sprzętu istotna jest inwestycja w płytki kuchenne. Bez nich ściany o wiele szybciej ulegają zabrudzeniom, których czasem nie da się w ogóle usunąć. Popularnym rozwiązaniem w kuchniach są płytki terakotowe i gresowe, które gwarantują trwałość i są łatwe w czyszczeniu. 

 

Istnieją również farby przeznaczone specjalnie do kuchni. Najlepiej wybierać te od sprawdzonych producentów, gdyż najtańsze często nie sprawdzają się one w praktyce. Należy pamiętać, że regularny kontakt z tłuszczem, zabrudzeniami, wodą i parą wodną powoduje brzydkie zacieki i nieestetyczny wygląd. Z tego względu najbezpieczniej zainwestować w dobre jakościowo płytki niż narażać się na konieczność ponownego malowania. 

 

Wykończenia łazienki – jeden projekt na lata

Łazienka, tak jak kuchnia, powinna służyć przez wiele lat. Przy jej wykończeniu niekoniecznie trzeba decydować się na najdroższe rozwiązania, ale na pewno warto kierować się jakością. Tyczy się szczególnie armatury, odpływów, umywalki, wanny oraz prysznica. Przy wyborze ceramiki i baterii dobrze jest zakupić sprzęt z tej samej kolekcji lub od tego samego producenta. Wprowadzi to ład i harmonię do projektu, a ponadto oszczędzi kłopotów jakie może sprawić biały montaż. 

 

W przypadku wanny ekonomiczne modele charakteryzują się gorszą jakością, a przez to krótką żywotnością. Trzeba mieć na uwadze, że w razie jej uszkodzenia wymiana z reguły nie będzie możliwa bez przeprowadzenia remontu. Jeśli chodzi o prysznic, to droższe, nowoczesne kabiny posiadają specjalną powłokę ochronną, odpowiedzialną za bezproblemowe czyszczenie ich powierzchni. Dodatkowo są odporne na korozję. Zatem nie dość, że najtańsze rozwiązania są znacznie mniej nietrwałe, to ciężko utrzymać je w czystości.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Aranżacja Wnętrz, Technologie

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków

„Budowa kampusu Akademii Muzycznej jest ważna nie tylko dla tego regionu i Polski, ale też szerzej – ...

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie
Nowe wcielenie amfiteatru w Szczecinie

Teatr Letni w Parku Kasprowicza w centrum Szczecina zaprojektował w 1972 roku Zbigniew Abrahamowicz; ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera