Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kryształowy żyrandol znów modny! 4 dowody!

 

Czas czytania: ~4 min


Panujące w latach dziewięćdziesiątych przekonanie, że żyrandole już za chwilę odejdą do lamusa, okazało się mocno przesadzone. Mimo zmiennej mody wielopunktowe lampy sufitowe doskonale przetrwały okres mniejszego zainteresowania i dziś znów przyciągają uwagę coraz liczniejszej grupy klientów. Nie wierzysz? Przekonaj się więc sam!

 

Kryształowy żyrandol, Lampy.pl

Bo kryształowe żyrandole pasują do każdego salonu

Dyskusje o tym, czy żyrandole są „modne” czy „niemodne” bardzo często koncentrują się przede wszystkim nad możliwością ich wykorzystania. Ich przeciwnicy podkreślają wtedy, że przecież rustykalne czy dworskie wzory absolutnie nie pasują do nowoczesnych wnętrz i są całkowicie sprzeczne z jakże popularnym obecnie minimalistycznych stylem. Tymczasem przekonanie takie oparte jest jedynie na pewnym kodzie kulturowym. W końcu prawie każdy myśląc o „kryształowym żyrandolu”, widzi zapierającą dech w piersiach konstrukcję w pałacu, drogim hotelu czy ekskluzywnym kasynie – mającą przyciągać wzrok i manifestować bogactwo. Popularne przekonanie nijak ma się jednak do rzeczywistości, w której producenci oferują mnóstwo wzorów lamp tego typu, z których wiele zaprojektowanych jest właśnie w bardzo nowoczesnym stylu. Podobnie wiele designerskich żyrandoli również posiada elementy z kryształu i mimo to będzie świetnie pasować do najróżniejszych aranżacji. Podsumowując więc żyrandole są modne, bo tak naprawdę można je wpasować do każdego salonu!

Kryształowy żyrandol, Lampy.pl

Bo kryształowe żyrandole są polecane przez specjalistów

Mimo że w Polsce ciągle profesjonalne usługi projektowania wnętrz są mało popularne, to jednak zainteresowanie nimi rośnie. I nie powinno to dziwić – w końcu, jeśli chcemy mieć pewność, że nasz salon, kuchnia czy sypialnia będą trendy, to powinniśmy pytać osoby, które się na tym znają. A jaki ma to związek z kryształowymi żyrandolami? Przede wszystkim takie, że designerzy i projektanci absolutnie ich nie odrzucają w swoich aranżacjach. Co więcej, wielu z nich proponuje właśnie takie rozwiązania, zwracając uwagę na ich nieprzeciętne walory estetyczne. Paradoksalnie pozytywny wpływ w tym przypadku miało wcześniejsze odejście do żyrandoli – gdyż dziś to właśnie one najbardziej rzucają się w oczy

 

Bo piękny kryształowy żyrandol może być też ekologiczny

Wypowiadając się na temat żyrandoli, wiele osób podkreśla też ich całkowite oderwanie od nowoczesnej rzeczywistości. W końcu przecież kilka czy nawet kilkanaście żarówek zużywać będzie olbrzymie ilości prądu, a cały przepych tego typu produktów jest całkowicie niepotrzebny. Jednak i w tym przypadku mamy do czynienia z typowym odnoszeniem kryształowych żyrandoli do ich dworskich protoplastów. Dziś praktycznie każdy z nich jest dostosowany do żarówek LED. Co więcej, wiele żyrandoli posiada też możliwość włączenia tylko części punktów, a także sterowania mocą i barwą światła. Pozwala to na osiągnięcie sporych oszczędności, a wykorzystanie mądrze rozmieszczonych kryształów i odbłyśników pozwala na dodatkowe rozświetlenie danego pomieszczenia. Jeśli więc zależy Ci na ekologii i niskim zużyciu prądu, to żyrandol kryształowy wcale nie musi być nietrafionym rozwiązaniem!

Kryształowy żyrandol, Lampy.pl

Bo wybór kryształowych żyrandoli jest naprawdę duży

Dyskutując o modzie na kryształowe żyrandole, wiele osób podkreśla też, że ich czasy się skończyły, gdyż nikt ich nie kupuje. Stwierdzenie takie jest jednak także błędne. Aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić kilka profesjonalnych sklepów z oświetleniem, takich jak Lampy.pl, w których oświetlenie tego typu nie jest może najliczniejszą kategorią, jednak w dalszym ciągu istotną. Co więcej, poszczególni producenci regularnie wprowadzają na rynek nowe wzory swoich produktów. Wszystko to, a także rosnące zainteresowanie klientów doskonale pokazuje, że kryształowe żyrandole mają się dobrze i odzyskały część rynku.

 

Czy renesans oświetlenia sufitowego z kryształu to dobra wiadomość? Z całą pewnością tak! Szczególnie dla wszystkich tych, którzy cenią różnorodność i nieprzeciętne rozwiązania. Podejściu takiemu nie można zresztą odmówić słuszności. W końcu nie ma nic gorszego, niż aranżacyjne ubóstwo, które prowadzi do sytuacji, w której wszystkie wnętrza wyglądają podobnie.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Oświetlenie, Wystrój Wnętrza, Wyposażenie Wnętrz

Biurowiec Y - budynek dla różnych generacji
Biurowiec Y - budynek dla różnych generacji

Zaprojektowany przez JEMS Architekci kompleks trzech budynków biurowych Generation Park X, Y, Z wpis ...

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera