Deski Venifloor - Nowa Generacja Podłóg Drewnianych w twoim domu - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Deski Venifloor - Nowa Generacja Podłóg Drewnianych

 

Czas czytania: ~3 min


Drewniane podłogi cieszą się dużą popularnością. Klienci mogą wybierać spośród wielu wzorów i kolorów co sprawia że ich wnętrza stają się eleganckie, przytulne i dopasowane do ich wymagań. Dobrym rozwiązaniem i jednocześnie alternatywą dla litego drewna są podłogi fornirowane Venifloor, które są łatwiejsze w montażu oraz pielęgnacji i co najważniejsze - w przystępnych cenach.

 

Deski Venifloor

Nowa Generacja podłóg drewnianych

Produkty Nowej Generacji firmy Venifloor to podłogi, których parametry znacznie przewyższają dotychczasowe podłogi drewniane a technologia ich tworzenia odbiega od tradycyjnych podłóg tego typu. Kluczem do innowacyjności jest rdzeń, który stanowi płyta HDF - odporna na kontakt z wodą i bardzo wytrzymała. Powstaje ona dzięki zaawansowanym technologiom produkcji, w których drewno poddawane jest procesom rozdrabniania, a następnie prasowania pod bardzo wysokim ciśnieniem. Płytę łączy się z fornirem, co czyni całość bardzo twardą (o 41% twardszą w stosunku do litej deski dębowej). Dodatkowo eksponuje ona prawdziwe drewno. Wierzchnią warstwę deski pokrywa się sześcioma warstwami lakieru z domieszką korundu. To on ułatwia pielęgnację i chroni drewno przez lata, a wyższa twardość zapobiega powstawaniu wgnieceń.

Deski Venifloor

Jeśli jednak mimo wysokiej odporności, dojdzie do jakichś uszkodzeń podłogi, cyklinowanie nie będzie konieczne. W przypadku małych ubytków stosuje się tzw. woski twarde na gorąco, które doskonale dopasowują się do struktury i wykończenia podłogi, dzięki czemu po procesie renowacji ubytki stają się niewidoczne. Do większych uszkodzeń stosuje się szybki system jednodniowego odnawiania podłogi. Proces ten przeprowadzony jest bezpyłowo, więc jest łatwiejszy niż odnawianie tradycyjnego parkietu przez cyklinowanie.

Deski Venifloor

Co przemawia za innowacyjną podłogą drewnianą?

Ułożenie podłogi nie jest skomplikowane. Nie potrzeba kleju czy dodatkowych narzędzi. Deski posiadają zamek szybkiego montażu, który umożliwia wygodną oraz łatwą instalację; można ją również kleić do podłoża jak każdą podłogę drewnianą.

 

Dzięki racjonalnemu zużyciu drewna, firma Venifloor przyczynia się do ochrony drzewostanu. Z jednego drzewa może powstać 30 razy więcej podłogi fornirowanej niż w przypadku litych desek.

Deski Venifloor

Podłoga Nowej Generacji doskonale sprawdza się w segmencie podłóg drewnianych do montażu na ogrzewaniu podłogowym. Opór cieplny (R) dla deski o grubości 9,2 mm jest zdecydowanie mniejszy niż w przypadku deski trójwarstwowej o grubości 14,3 mm i wynosi odpowiednio 0,085 W/K*m2 i 0,132 W/K*m2. Jeszcze ciekawsze jest to, jak wypadają porównania paneli fornirowanych do płytek ceramicznych. W teorii te ostatnie są najlepsze pod ogrzewanie podłogowe, natomiast badania pokazują, że podłogi fornirowane wypadają porównywalnie. Wystarczy podkreślić, że podłoga fornirowana o grubości 8,5 mm ma opór cieplny na poziomie 0,09, a grubsza o 1,5 mm płytka osiąga wynik 0,08. Podobnie zresztą wypadają badania współczynnika przenikania ciepła - dla podłogi fornirowanej wynosi on 11,19, natomiast dla ceramiki o wspomnianej wyżej grubości - 11,44.  Wniosek? Oba te surowce mają niemal identyczne wyniki najważniejszych z punktu widzenia przewodności cieplnej parametrów. Wszystko dzięki odpowiedniej budowie paneli fornirowanych - a dokładniej odpowiedniej gęstości płyty HDF stanowiącej rdzeń panelu oraz grubości deski. Jak więc widać, technologia wykonania jest istotna również w kontekście takich kwestii, jak montaż podłogi na ogrzewanie.

 

W ofercie Venifloor znajdziemy 100 gatunków drewna np. gatunki europejskie jak dąb, buk, jesion oraz egzotyczne: palisander, zebrano czy frake. Całą ofertę wraz z informacjami o procesie powstania podłóg oraz szczegółami na ich temat, znaleźć można na stronie  venifloor.com

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Wyposażenie Wnętrz

Stara Cegielnia – mieszkanie po fabryce
Stara Cegielnia – mieszkanie po fabryce

Stara Cegielnia – to inwestycja mieszkaniowa realizowana w dzielnicy Grunwald-Górczyn w Poznaniu. Bu ...

Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard
Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard

Książka "Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego" Colina Ellarda to doskonałe wprowadz ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera