Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Meble dębowe – sprawdź, dlaczego warto je kupić!

 

Czas czytania: ~3 min


Meble drewniane wciąż cieszą się powodzeniem. Ich prezencja i trwałość zależy od gatunku drewna. Jak na tej płaszczyźnie wypadają meble dębowe?

 

Meble dębowe od Beds

Ponieważ popyt na meble z drewna jest ogromny, producenci przygotowali mnóstwo kolekcji. Różnią się one w zasadzie pod każdym względem. Cena, kolor, trwałość, miękkość każdorazowo mogą być na innym poziomie. Zdecydowanie jednym z najdroższych gatunków drewna jest dąb. Czy w takim razie warto inwestować w meble dębowe?

 

Charakterystyka drewna dębowego

Dąb kojarzy się z siłą i trwałością. Takie też są wszelkie produkty z jego drewna. Dąb ma też wymiar symboliczny. Kojarzy się z tradycją, jest symbolem mocy. Żadne drewno nie lubi kontaktu z wodą. Jednak w porównaniu z innymi, dąb jest na wodę wyjątkowo odporny. I to do tego stopnia, że pojawia się jako jeden z budulców niektórych statków. Jeśli wyposażymy swój dom w takie meble drewniane, możemy mieć pewność, że będą się pięknie prezentować przez długie lata. Wyjątkowo szlachetna, głęboka barwa i elegancja od razu dodadzą wnętrzom prestiżu.

Dąb jest najtwardszym polskim drzewem. Jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli postawimy na prawidłową pielęgnację i konserwację mebli, mamy gwarancję, że odpłacą się trwałością i pięknym wyglądem przez dziesięciolecia. To właśnie z tego względu zakup mebli dębowych jest inwestycją na lata. Jednak właśnie z twardości tego gatunku wynika największa wada, czyli cena. Niestety przez to, że drewno to jest bardzo twarde, trudno się je obrabia, co zwiększa koszty. Dużo łatwiej o obróbkę takich gatunków, jak sosna, czy buk, które są miękkie.

 

Gdzie i jakie meble dębowe można ustawić w domu?

Meble drewniane sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Ich obecność od razu sprawi, że wnętrze wyda się cieplejsze i bardziej przytulne. Jeśli chcemy, by nasz dom stał się przyjemniejszy i zachęcił do tego, by się rozgościć, dąb przychodzi z pomocą. W zależności od tego, jaki charakter ma wnętrze i jakie spełnia funkcje, możemy zainwestować w inne meble. Przykładowo w jadalni w centralnym miejscu może stać piękny dębowy stół. W salonie możemy ustawić elegancki regał na książki, czy komodę. Natomiast w sypialni może to być podwójne łóżko. Bez względu na to, jaki styl aranżacyjny dominuje w pomieszczeniach, meble dębowe dobrze będą do niego pasowały. Możemy pokusić się o to, by dąb dominował w aranżacji, ale równie dobrze może to być jeden mebel, który się będzie wyróżniać i dodawać nieco smaczku i elegancji. Ciekawe meble dębowe można znaleźć na stronie https://beds.pl/meble-debowe. Producent dba o to, by do produkcji mebli wykorzystywano jedynie wysokiej jakości drewno, które jest następnie poddane starannej obróbce.

 

Wpływ drewnianych mebli na zdrowie i samopoczucie

Z reguły kiedy kupujemy meble do domu, koncentrujemy się na ich cenie, czy aspektach wizualnych. Jednak warto zwrócić uwagę również na to, że drewno bardzo korzystnie wpływa na cały nasz organizm. Przede wszystkim obecność mebli dębowych będzie koić i uspokajać, daje pewne poczucie bezpieczeństwa. Obcowanie z naturalnymi materiałami stymuluje nasz układ nerwowy. Na tym jednak nie koniec.

 

We współczesnym świecie mamy do czynienia z wieloma alergiami, w tym na kurz. Drewno jest antystatyczne i nie przyciąga kurzu, jest więc odpowiednim surowcem dla alergików. Do tego nie będzie uwalniać szkodliwych związków, z czym mamy do czynienia w trakcie użytkowania mebli i przedmiotów z tworzyw sztucznych. Zatem zakup mebli dębowych można potraktować też jako odzwierciedlenie troski o siebie i swoich najbliższych.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Wyposażenie Wnętrz, Meble, Technologie

Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji
Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji

373 pokoi, a w nich 512 łóżek ma się pomieścić w akademiku, jaki powstanie przy ulicy Fabrycznej we ...

Nowoczesna nadbudowa
Nowoczesna nadbudowa

Nadbudowa kamienicy przy ulicy Kościuszki 22 w Krakowie ma połączyć w sobie „dwa odmienne charaktery ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera