Budowa dachu ‒ na czym można zaoszczędzić? - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Budowa dachu ‒ na czym można zaoszczędzić?

 

Czas czytania: ~2 min


Dach to najbardziej kosztowna część budowy domu. Oszczędności podczas realizacji tego etapu możemy szukać np. przy wyborze typu dachu oraz rodzaju pokrycia dachowego. Bez względu na to, jaki dach wybierzemy, jego budową powinna zająć się profesjonalna ekipa, co pozwoli uchronić nas przed skutkami błędów sztuki dekarskiej.

 

Budowa dachu. Oszczędności

Skomplikowana konstrukcja dachu może pochłonąć nawet około 40% kosztów całej budowy. Oszczędności podczas realizacji projektu dachu lepiej szukać w wyborze prostszych konstrukcji niż zakupie tańszych materiałów termoizolacyjnych. 

 

Profesjonalna ekipa dekarzy ‒ pierwszy krok w kierunku oszczędności na budowie

Dach to część budynku, która musi być trwała, estetyczna i szczelna przez wiele lat. Co więcej, dach musi stawić opór silnym wiatrom i gwałtownym opadom atmosferycznym. Dlatego jego realizację należy zlecić profesjonalnej ekipie dekarzy. Zatrudnienie doświadczonych wykonawców wpływa nie tylko na funkcjonalność dachu, ale także na oszczędności związane z jego budową. Zawodowi dekarze precyzyjnie wyliczą, ile materiałów zostanie zużytych podczas pracy. Dzięki temu unikniemy zakupu zbyt dużej ilości drewna na więźbę lub materiału na pokrycie dachu. Korzyścią wynikającą z nawiązania współpracy ze sprawdzoną ekipą jest także mniejsze ryzyko błędów konstrukcyjnych. Niedoświadczeni dekarze mogą niewłaściwie wykonać swoją pracę, a skutki zaniedbań czy niestaranności mogą pojawić się dopiero wtedy, gdy całkowicie wykończymy dach i poddasze. Wiąże się to wówczas z koniecznością wykonania kosztownych i czasochłonnych napraw. Szukając ekipy do wykonania dachu, można skorzystać ze stron internetowych, na których swoje oferty zamieszczają dekarze, często specjalizujący się wyłącznie w układaniu jednego pokrycia. Jednym z takich miejsc w sieci jest https://building-companion.pl/dekarstwo, gdzie poza informacją dotyczącą zakresu usługi, możemy znaleźć także opinie wystawione przez poprzednich klientów.

 

Rodzaj poddasza, typ dachu i pokrycie ‒ kolejne oszczędności przy budowie dachu

Na koszt budowy dachu wpływa także rodzaj poddasza ‒ czy będzie ono mieć funkcję mieszkalną, czy nie. Drugie rozwiązanie jest tańsze, ponieważ nie wymaga tak dużej ilości materiałów izolacyjnych. Na ostateczny kosztorys wpływa także typ dachu. Im mniejsza jest liczba połaci, załamań i nietypowych rozwiązań (np. miejsc na okna dachowe o niestandardowym kształcie), tym tańsza będzie realizacja. Najtańsze w wykonaniu są klasyczne dachy dwuspadowe. Taki dach będzie też generował mniejsze straty ciepłego powietrza w porównaniu np. z dachem kopertowym. Ostatnim znaczącym wydatkiem, jaki decyduje o kosztach związanych z wykonaniem dachu, jest wybór pokrycia. Na rynku dostępny jest szeroki wybór materiałów ‒ od drewnianych gontów przez dachówki ceramiczne po blachodachówkę. Najtańszym rodzajem pokrycia jest blacha. Jej wybór generuje także oszczędności związane z pracą dekarzy, ponieważ jest to materiał najmniej skomplikowany i najszybszy w ułożeniu.

 

Tekst promocyjny


Podepnij swój artykuł

tagi

Ceglana szachownica, czyli kreatywne wykorzystanie elewacji w Ekwadorze
Ceglana szachownica, czyli kreatywne wykorzystanie elewacji w Ekwadorze

W niewielkim ekwadorskim mieście Babahoyo leżącym w prowincji Los Ríos powstał interesujący projekt ...

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad
Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad

Strefa aktywności została zaprojektowana na terenie powstałym po wyburzeniu jednego z budynków garni ...

Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad
Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad

Wąski budynek biurowo-usługowy przy ul. Krasickiego w Krakowie to doskonały przykład tego, jak wpisa ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera