Ścianki prysznicowe – zobacz co warto o nich wiedzieć? - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ścianki prysznicowe – co warto o nich wiedzieć?

 

Czas czytania: ~3 min


Ścianki prysznicowe pozwalają dostosować wielkość kabiny natryskowej ściśle do naszych potrzeb. Dzięki takim elementom można łatwo zaaranżować nawet małą łazienkę.

 

Ścianka prysznicowa

Do wyboru ścianki prysznicowej warto podejść z dużą skrupulatnością. Jest bowiem kilka kwestii, o których warto wiedzieć na temat takich ścianek.

 

Zalety ścianek prysznicowych

Ogromna popularność ścianek prysznicowych wynika przede wszystkim z ich zalet. Takie ścianki pozwalają wydzielić miejsce natryskowe niemal w każdych warunkach i w każdej przestrzeni. To ważne szczególnie w małych łazienkach, których ciekawa aranżacja z zachowaniem wysokiej funkcjonalności jest wyjątkowo trudna. Tymczasem neutralna szklana powierzchnia ścianki nie będzie dominowała nad otoczeniem, jest wręcz elementem minimalistycznym. Ścianki prysznicowe pozwalają zbudować kabinę natryskową w takiej konfiguracji, jaka nam najlepiej odpowiada, włącznie z tworzeniem kabiny typu walk-in.

 

Dużą zaletą ścianek prysznicowych jest także ich uniwersalność. Takie ścianki można zamontować bezpośrednio na podłodze łazienki, jak i na brodziku. Można je zatem wykorzystywać w różnych konfiguracjach. Do tego szkło bez żadnych zdobień optycznie powiększy pomieszczenie.

 

Kilka słów o parametrach ścianek prysznicowych

To, jaką ściankę prysznicową wybierzemy, nie jest wcale obojętne. Jeśli chcemy otrzymać solidną i trwałą konstrukcję kabiny natryskowej, trzeba zwrócić uwagę na pewne parametry. Przede wszystkim trzeba stawiać na szkło, a nie na tworzywa sztuczne. Ścianka prysznicowa powinna zostać wykonana ze szkła hartowanego i to najwyższej jakości. Dlaczego szkło hartowane? Charakteryzuje się dość wysoką wytrzymałością, nie pęka łatwo przy uderzeniu, o co nietrudno podczas brania prysznica, szczególnie w najmniejszych i ciasnych kabinach. Należy także dodać, że szkło hartowane jest bardzo odporne na różnicę temperatury, która się przecież pojawia, gdy bierzemy gorący prysznic. Jeśli już ścianka prysznicowa ze szkła hartowanego zostanie roztrzaskana, rozpadnie się na drobne kawałki, ale o tępych krawędziach, co uchroni nas przed skaleczeniem.

 

Warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez nas ścianka prysznicowa ma powłokę Easy Clean. Gołym okiem jej nie zauważymy, ale dzięki niej łatwiej i szybciej wyczyścimy szklaną powierzchnię. Taka powłoka ogranicza powstawanie zacieków i różnych osadów.

 

Czy ważna jest grubość szkła?

Wybierając ścianki prysznicowe, zapewne wiele osób zada sobie pytanie o grubość szkła hartowanego. Na rynku znajdziemy bowiem różne modele ścianek. Czy taka grubość szkła ma znaczenie? Czy należy zawsze wybierać najgrubszą ściankę? Niekoniecznie. Wiele zależy od tego, jaki rodzaj drzwi prysznicowych zamontujemy. W przypadku drzwi przesuwnych z torem dolnym i górnym wystarczy w zupełności grubość ścianki 4 mm, która jest najczęściej spotykana. Jeśli zastosujemy nowszy na rynku wariant z samym torem górnym, szkło powinno mieć grubość co najmniej 6 mm, przy drzwiach uchylnych – 8 mm, a przy kabinach bezprofilowych – 10 mm.

 

Pamiętajcie zatem, żeby wybierać ścianki prysznicowe, mając na uwadze aspekty, o których tutaj napisaliśmy.

 

Zobacz więcej na temat ścianek prysznicowych na https://onninen.pl/pl-PL/kabiny-natryskowe/scianki-natryskowe,c2663

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Wyposażenie Wnętrz, Łazienka

Restauracja z luksferów w Tajlandii
Restauracja z luksferów w Tajlandii

W tajskiej wiosce Banu Run położonej nieopodal miasta Ayutthaya zrealizowano osobliwy projekt o nazw ...

Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard
Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard

Książka "Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego" Colina Ellarda to doskonałe wprowadz ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera