Kosiarka traktorek - przeczytaj zanim kupisz! - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Sprawdź co musisz wiedzieć przed zakupem kosiarko traktorka

 

Czas czytania: ~4 min


Wiosna już zaczyna pukać do naszych okien. Temperatury coraz wyższe, choć zdarzają się jeszcze przymrozki nad ranem. Z każdym tygodniem będzie coraz cieplej, a to oznaka tego, że ogrodnicy muszą przygotować się na sezon wytężonej pracy. Wiosenne miesiące to czas porządków w ogrodzie. Trzeba przeglądnąć rośliny oraz do porządku doprowadzić trawnik. Niezastąpiona przy tym będzie kosiarka traktorek. Na jaki model zwrócić uwagę i co jest istotne przy wyborze urządzenia?

 

kosiarka traktorek z Castoramy

1. Jakie możliwości posiada kosiarka traktorek

2. Moc silnika, mechanizm koszący - na co zwrócić uwagę?

3. Inne zastosowania kosiarko traktorka

4. Kosiarka traktorek a może rider ogrodowy?

 

Przed tobą pierwszy sezon ogrodnictwa i nie bardzo masz pojęcie jak zabrać się za pielęgnację trawnika? Chcesz kupić nową kosiarkę i rozważasz zakup traktorka? Jeżeli to są właśnie twoje dylematy, to po przeczytaniu poniższego tekstu znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

 

Jakie możliwości posiada kosiarka traktorek

Kosiarka traktorek to sprzęt wyjątkowo uniwersalny, w który powinien zainwestować każdy miłośnik ogrodnictwa. Jeżeli ktoś nie przepada za pracami ogrodowymi, to też warto, aby zastanowił się nad zakupem tego urządzenia, bo znacznie usprawnia ono pracę. Myli się ten, kto myśli, że kosiarka traktorek to tylko szybsze koszenie trawy. Owszem, przy jej pomocy można szybko i sprawnie skosić trawnik o bardzo dużej powierzchni. Stosunek czasu potrzebnego na wykonanie tej czynności i jakość koszenia wychodzi bardzo dobrze. Jednak kosiarkę tego rodzaju można wykorzystać do wielu innych zadań. Nie trzeba inwestować w inne urządzenia, wystarczy zakupić dodatkowy osprzęt do kosiarki, co znacznie zmniejszy ilość rzeczy do przechowywania. Jaką kosiarkę warto kupić i na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

 

Moc silnika, mechanizm koszący - na co zwrócić uwagę przy wyborze kosiarki traktorka?

Przeglądając asortyment sklepu z artykułami do pielęgnacji ogrodu, można się zdziwić od ilości sprzętu. Jeszcze nie tak dawno, kosiarka była po prostu kosiarką. Wybrać można było spośród modeli o różnej mocy. W dzisiejszych czasach sprawa się nieco bardziej komplikuje. Otóż nie tylko są różne modele, różne sposoby zasilania kosiarek, lecz także każda z nich może służyć także dodatkowo jako inne urządzenie do pielęgnacji ogrodu.

 

Warto zatem wiedzieć, jakimi parametrami kierować się kupując kosiarkę. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad rodzajem sprzętu. Inne potrzeby będzie miał ktoś, kto okazjonalnie jeździ na działkę i potrzebuje skosić kawałeczek trawnika pod ognisko, a inne będą potrzeby osoby koszącej regularnie duże powierzchnie. W tym drugim przypadku idealnie sprawdzi się kosiarka traktorek.

Wybierając kosiarkę, na pierwszy plan wysuwa się moc silnika. Podobnie jak w samochodach - im silnik mocniejszy, tym urządzenie może pracować z większą mocą. Im większa moc silnika i większa wydajność urządzenia, tym jego cena będzie większa. Na cenę kosiarki wpływ ma także rodzaj mechanizmu koszącego. Od niego zależy komfort koszenia oraz to czy trawa zostanie skoszona równo.

 

Inne zastosowania kosiarko traktorka

Jak już zostało wspomniane kilka zdań wyżej, kosiarka traktorek może mieć bardzo wiele zastosowań. Oczywiście, wiele osób używa jej do koszenia, wszak takie właśnie jest pierwotne przeznaczenie tego urządzenia. Jednak dzięki dodatkowym akcesoriom można znacznie rozszerzyć funkcjonalność traktorka. Do jakich prac ogrodowych, poza koszeniem, kosiarka traktorek może się przydać?

Możliwości w tym zakresie jest bardzo wiele, a producenci nieustannie ulepszają swoje urządzenia, by użytkownik otrzymał jak najbardziej uniwersalny sprzęt. Co ciekawe, traktorek może być wykorzystany nie tylko do koszenia, ale także do zasiewania - konieczny będzie dodatkowy siewnik aktywny. Dodatkowy osprzęt może sprawić także, że kosiarka będzie wykorzystywana jako wertykulator. Taki traktorek jest nie tylko potrzebny w sezonie na koszenie trawy, lecz doskonale sprawdzi się również zimą do odśnieżania podjazdu. Jedno urządzenie, a tyle możliwości - czy to nie jest zaskakujące?

 

Kosiarka traktorek vs rider ogrodowy

Czy jest między nimi jakaś różnica? Osoby, które mają niewiele wspólnego z koszeniem trawy, w pierwszej chwili mogą pomyśleć, że jest to jedno i to samo urządzenie. Zastanawiając się nad tym co kupić, trzeba w pierwszej kolejności zrobić odpowiednie rozeznanie rynku. Znacznie pomoże to podjąć właściwą decyzję odnośnie zakupu najlepszego urządzenia do koszenia trawy w ogrodzie. W przypadku, gdy pojawią się wątpliwości, to warto pytać obsługę sklepu - fachowcy wyjaśnią różnicę pomiędzy poszczególnymi urządzeniami, a także wskażą ich mocne oraz słabe strony.

 

Jeżeli chodzi o kosiarki, to wyróżnić można między innymi traktorki i ridery. Na pierwszy rzut oka są do siebie dosyć podobne i patrząc na nie, nasuwa się skojarzenie z niewielkimi ciągnikami. Owszem, coś w tym jest, bo urządzenia te cechują się dużą mocą i są w stanie wykonywać w ogrodzie wiele prac, nie tylko kosić trawę. Kiedy wybrać rider? Jest to propozycja dla osób, które muszą kosić duże powierzchnie, a przy tym w ogrodzie mają różnorodne elementy utrudniające jazdę zwykłym traktorkiem. Im więcej drzew czy krzewów ozdobnych, tym bardziej zwrotne urządzenie jest potrzebne.

 

Artykuł sponsorowany

 
 

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Architektura Krajobrazu

Znamy wyniki konkursu Koło „Projekt Łazienki 2021”
Znamy wyniki konkursu Koło „Projekt Łazienki 2021”

Kolejna edycja konkursu Koło na projekt toalety publicznej zakończyła się 29 listopada 2021 roku. Pa ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad
Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad

Strefa aktywności została zaprojektowana na terenie powstałym po wyburzeniu jednego z budynków garni ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Krajobraz
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera