Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

 

Czas czytania: ~3 min


Polisa mieszkaniowa to jeden z najpopularniejszych produktów ubezpieczeniowych w Polsce. Duża różnorodność ofert pozwala ubezpieczyć mieszkanie lub dom na warunkach elastycznie dopasowanych do konkretnych potrzeb.

 

Gdzie ubezpieczyć mieszkanie lub dom?

Przy wyborze najlepszej polisy mieszkaniowej warto skorzystać z rankingu opracowanego przez serwis www.ubezpieczeniemieszkania.pl. Oto kilka propozycji ofert, które uzyskały najwyższe noty na podstawie analizy zawartości polisy.

 

1. Polisa mieszkaniowa Aviva W domu

W ramach ubezpieczenia AVIVA oferuje po 20 ryzyk nazwanych i umów dodatkowych. Wśród umów dodatkowych znajdują się m.in. zalanie wodą z opadów atmosferycznych, kradzież z włamaniem lub rozbój, stłuczenie, OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie domu letniskowego, casco i assistance roweru etc. Ochrona można też objąć zwierzęta domowe.

 

2. Polisa mieszkaniowa Generali, z myślą o domu

Generali przygotowało dla klientów bardzo interesującą ofertę przewidującą uwzględnienie w umowie m.in. świadczeń za szkody wyrządzone przez rażące niedbalstwo. Katalog ryzyk nazwanych składa się z 12. pozycji, a w katalogu umów dodatkowych jest ich 20. Klient ma możliwość wykupienia pakietu All Risk.

 

3. Polisa mieszkaniowa Proama Dom i Mieszkanie

Polisa Proamy to kolejna z najwyżej ocenionych w rankingu ofert. Ubezpieczenie jest dostępne w 3. wariantach: EKO-Cesja, Optimum i Premium. Dużą zaletą tej polisy jest m.in. rozbudowany home assistance chroniący m.in. rowerzystów. Liczba podstawowych ryzyk wynosi 11, dodatkowo da się ubezpieczyć 17 zdarzeń plus opcja wykipienia pakietu All Risk.

 

4. Polisa mieszkaniowa Link4 Dom

W tej ofercie na uwagę zasługuje szeroki zakres podstawowej ochrony obejmujący aż 22 zdarzeń losowych. Dodatkowo można ubezpieczyć 8 ryzyk, w tym m.in. dom letniskowy oraz siłowniki i automatykę bram. Ubezpieczyciel uwzględnił też szkody, które powstały wskutek akcji ratowniczej. Umowa zapewnia uprzątnięcie pozostałości po szkodzie oraz poszukiwanie i usunięcie przyczyny szkody.

 

Jak wysoka powinna być kwota ubezpieczenia?

Przy ubezpieczaniu domu lub mieszkania obowiązuje prosta zasada: kwota ubezpieczenia – czyli tzw. suma gwarantowana – powinna odpowiadać realnej wartości mienia zgłaszanego do ubezpieczenia. Osoby, które mają problem z oszacowaniem jego wartości, mogą skorzystać z usług profesjonalnego rzeczoznawcy. Kwestia ta ma niebagatelne znaczenie w kontekście skuteczności polisy i wypłaty odszkodowania, które powinno pokryć wszystkie straty.

 

Średni koszt ubezpieczenia mieszkania w Polsce wynosi 200-300 zł rocznie, a domu od 300 do 500 zł. Warto jednak pamiętać, że cena nie jest kluczowym czynnikiem decydującym o skuteczności ubezpieczenia. Tutaj największe znaczenie mają zakres ochrony oraz wysokość sum gwarantowanych.

 

Specjalne kalkulatory polis, np. https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator, ułatwiają znalezienie ubezpieczenia skrojonego na miarę indywidualnych potrzeb.

 

Zakres ochrony a rozszerzenia w polisie - co wybrać?

W ofercie każdego towarzystwa ubezpieczeniowego znajdują się dodatki, o które można wzbogacić zakres ochrony. W szczególności polecane są:

➔ zalanie (zalanie i powódź to dwa odrębne ryzyka),

➔ kradzież z włamaniem,

➔ przepięcie obejmujące szkody elektryczne dotyczące ruchomości i elementów stałych,

➔ OC w życiu prywatnym chroniące przed finansowymi następstwami szkód nieumyślnie wyrządzonych osobom trzecim,

➔ stłuczenie przedmiotów szklanych,

➔ home assistance umożliwiający dostęp do specjalistycznych usług i porad.

 

Polisa mieszkaniowa ma na celu finansowe zabezpieczenie mienia przed szkodami będącymi skutkiem zdarzeń losowych i działania osób trzecich. Podstawowa polisa mieszkaniowa chroni mury (czasami też pozostałe elementy stałe) przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi. Nie obejmuje natomiast mienia ruchomego i lokatorów, dlatego chcąc zyskać kompleksową ochronę, należy go poszerzyć o odpowiednie dodatki.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Dla Architekta

Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem
Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie został wybudowany w 1973 roku według projektu ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami
Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami

Żółty krokodyl – to właśnie widzą w tej bryle dzieci. Dorośli dostrzegają w pilastym dachu echo fabr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Opinie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera