Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Baterie Vedo – sposób na oszczędzanie wody

 

Czas czytania: ~3 min


Od kilkunastu lat panuje powszechna moda na oszczędzanie. Ograniczanie zużycia energii elektrycznej, surowców naturalnych czy wody jest postrzegane w kategorii świadomej postawy, sprzyjającej środowisku. Znajduje to również odzwierciedlenie w elementach wyposażenia wnętrz, które są przystosowane do racjonalnego wykorzystania mediów. Przykładem takich rozwiązań są baterie łazienkowe Vedo.

 

Baterie łazienkowe Vedo

Jak możesz oszczędzać zużycie wody?

 

Zasoby wody pitnej na świecie obejmują zaledwie 3% wszystkich wód powierzchniowych i podziemnych. Ich ilość stale maleje, co zagraża poważnymi niedoborami. Obecnie już są one widoczne, a wiele krajów, zwłaszcza w Afryce i Azji, cierpi na jej poważny deficyt. Również Polska nie należy pod tym względem do najbogatszych państw. Podczas gdy w Europie średnio na mieszkańca przypada rocznie 5100 m3 wody, u nas to zaledwie 1700 m3 [1].

 

Oszczędzanie wody jest konieczne z uwagi na przyszłe pokolenia. Niesie też wymierne korzyści dla użytkowników. Obecnie w większości nowych budynków lokatorzy płacą za zużycie wykazane na podstawie licznika. Racjonalnie gospodarując wodą, zmniejszasz też miesięczne rachunki.

 

Jak możesz kontrolować jej zużycie? Jest na to kilka sposobów. Przede wszystkim:

 

- dbaj o to, aby krany były szczelne,

- zakręcaj kran, gdy namydlasz ciało, ręce lub włosy,

- nie zmywaj naczyń pod bieżącą wodą, lecz w wypełnionej nią komorze zlewozmywaka,

- włączaj ekologiczne programy prania i zmywania,

- nie uruchamiaj pralki lub zmywarki z pojedynczymi ubraniami czy naczyniami,

- zainstaluj czasowe baterie łazienkowe marki Vedo.

Baterie łazienkowe Vedo

Czym wyróżniają się baterie czasowe Vedo?

 

Wspólną cechą wszystkich baterii czasowych jest wyposażenie ich w czujnik, który kontroluje czas przepływu wody. W praktyce oznacza to, że jeśli zapomnisz zakręcić kran lub zbyt wiele czasu poświęcasz na namydlanie dłoni, mechanizm samoistnie zamknie zawór. Za sterowanie przepływem odpowiada fotokomórka zasilana baterią. W momencie podsunięcia dłoni pod kran rejestruje ona ruch, inicjując otwarcie zaworu. W przypadku kilkunastosekundowej bezczynności następuje jego zamknięcie.

 

Specjalistą w produkcji takich modeli armatury łazienkowej jest firma Vedo. Kolekcja armatury tej marki jest nie tylko bogata, ale też atrakcyjna wzorniczo, trwała i nowoczesna. Bateria czasowa Vedo doskonale sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w firmach czy miejscach publicznych, w których wykorzystanie łazienek jest bardzo intensywne.

Baterie łazienkowe Vedo

Czasówki do umywalek, pryszniców i bidetów

 

Produkty Vedo z grupy czasowej armatury łazienkowej mogą być instalowane w każdym urządzeniu sanitarnym. Nowoczesna kolekcja obejmuje zarówno baterie umywalkowe, jak i te przeznaczone do montażu w kabinach prysznicowych czy w bidetach. Ponadto możesz wybierać pomiędzy bateriami umywalkowymi Vedo stojącymi, ściennymi, do wody zmieszanej czy z regulatorem temperatury. W kolekcji są również nowoczesne baterie podtynkowe, zarówno w podstawowej wersji, jak i z termostatem. Dodatkową cechą wszystkich modeli tej marki jest też krótki czas przepływu wody – od około 6 sekund w umywalkach do około 25 sekund w bateriach prysznicowych.

 

Źródła:

[1] http://www.dev.zwik.lodz.pl/ekologia/zasoby-wody-pitnej-na-swiecie/

 

Tekst promocyjny


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Mała architektura dla Krakowa
Mała architektura dla Krakowa

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje w Krakowie tzw. uchwała krajobrazowa, według której pojawiające się ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami
Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami

Żółty krokodyl – to właśnie widzą w tej bryle dzieci. Dorośli dostrzegają w pilastym dachu echo fabr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera