Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Inspirowane naturą płytki gresowe Venis Starwood Noa Tanzania Almond

 

Czas czytania: ~2 min


We współczesnym wzornictwie, projektowaniu oraz aranżacji wnętrz wykorzystuje się chętnie materiały, które swoje inspiracje czerpią z natury. Kierując się tymi trendami, projektanci firmy Venis należącej do Grupy Porcelanosa przygotowali kolekcję płytek gresowych Venis Starwood. Światowym hitem stała się wchodząca w skład tej kolekcji płytka Venis Starwood Noa Tanzania Almond. Gdzie tkwi źródło tego sukcesu ?

 

Płytki gresowe Venis Starwood Noa Tanzania Almond

Kolekcja VENIS Starwood od Porcelanosa – z miłości do natury

 

Kolekcja płytek Venis Starwood jest zainspirowana pięknem egzotycznych gatunków drewna z najbardziej odległych zakątków świata. Te płytki oddają  w najdrobniejszych szczegółach strukturę, barwę, fakturę i rysunek tego szlachetnego, tradycyjnego materiału. Kolekcja Venis Starwood składa się z 6 serii płytek o nazwach zaczerpniętych z różnych rejonów świata: Tanzania, Nebraska, Minnesota, Vancouver, Nairobi, Nambia. Każda seria inspirowana jest innym gatunkiem drzewa i posada własną gamę kolorystyczną, charakterystyczną dla wzornictwa obowiązującego pod szerokością geograficzną, która posłużyła za inspirację projektu.

Płytki gresowe Venis Starwood Noa Tanzania Almond

Płytki Venis Starwood Noa Tanzania Almond

 

Inspirowana afrykańskim wzornictwem seria Venis Starwood Noa Tanzania Almond należąca do kolekcji Venis Starwood nawiązuje strukturą do migdałowca, drewna wykorzystywanego w pracy afrykańskich rzemieślników. W średniowieczu z migdałowca robiono berła dla królów, wierzono bowiem, że posiada ono tajemniczą moc, która przechodzi na władcę. Struktura i kolorystyka płytek inspirowanych migdałowcem i afrykańską sztuką oparta jest na jasnych i neutralnych kolorach, które  natychmiast podbiły serca klientów na całym świecie. Płytka znakomicie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych oraz klasycznych. Zarówno w części dziennej, jak i jako wykończenie ściany w sypialni.

Płytki gresowe Venis Starwood Noa Tanzania Almond

Płytki Płytki Venis Starwood Noa Tanzania Almond – trochę techniki

 

Venis Starwood Noa Tanzania Almond to gres rektyfikowany i barwiony w masie, który występuje w wersji prawej oraz lewej. Ich przemienne ułożenie pozwala na stworzenie ciekawych kompozycji.

 

Płytki VENIS Starwood o kodach producenta Noa-100203442 . V55907751 . NOA-R · G366 oraz Noa-R 100202114 . V55907441 · G366 pakowane są po 4 szt. w opakowaniu. Ich producentem jest grupa Porcelanosa, obecnie jeden z liderów światowego rynku płytek, który dostarcza produkty łączące wyjątkowy design oraz jakość.

 

Materiał partnera


Podepnij swój artykuł

tagi

Produkty

 Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły
Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły

W willowej dzielnicy Słupska wzdłuż dawnego koryta rzeki Słupi powstał Dom 7w1 projektu pracowni Arc ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera