Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jaką deszczownicę wybrać do łazienki?

 

Czas czytania: ~4 min


Wyposażenie łazienki w nowoczesne i funkcjonalne przedmioty jest bardzo ważne, jeśli chcemy, aby ta część domu spełniała swoje zadania. Dotyczy to także takich elementów jak kran lub prysznic. Dlatego przy aranżacji pomieszczenia warto zwrócić uwagę na deszczownicę, czyli część prysznica odpowiadającą za rozpraszanie strumienia wody. Elementy te pozwolą na utrzymanie higieny oraz zwiększają komfort podczas codziennego prysznica. Jakie rodzaje deszczownic znajdziemy w sklepach?

 

Deszczownica do łazienki

Na co zwrócić uwagę kupując deszczownice?

Kupując deszczownicę, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został dany model wykonany. Bardzo dobrze sprawdzają się części zrobione z popularnej stali nierdzewnej. Materiał ten bardzo dobrze funkcjonuje przez długie lata. Jest on bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Jest elegancji i zachowuje swój wygląd bez żadnych zarysowań. Dodatkowo stal nierdzewna nie zmienia koloru pod wpływem działania wody. Istotny jest także rodzaj deszczownic. Dostępne są bowiem modele do prysznica lub do wanny. dodatkowo niektóre z nich mogą być wbudowane w sufit, a niektóre nie. To, którą wybierzemy, zależy między innymi od możliwości technicznych naszej łazienki. Dlatego wybór deszczownicy powinien być podyktowany wieloma czynnikami. Oczywiście ważne jest także to, czy dany model zwyczajnie się nam podoba. Deszczownicę bardzo podwyższają komfort użytkowania łazienki. a przecież każdy z nas po długim i ciężkim dniu chce się zrelaksować podczas kąpieli lub prysznica. 

 

Deszczownica – działanie

Deszczownica prysznicowa stanowi jeden z bardziej uniwersalnych produktów sanitarnego wyposażenia łazienki. Składa się ona ze specjalnej głowicy wyposażonej w perlator. To właśnie ta część sprawia, że strumień wody zostaje napowietrzony. Krople stają się lekkie, a woda przyjemnie rozlewa się po całym ciele. Tym samym woda nie leje się bardzo mocnym strumieniem, co czasem bywa nawet bolesne. Jednym słowem to właśnie deszczownica zapewni lekki i orzeźwiający prysznic, który zrelaksuje Cię po stresującym dniu. Dlatego projektanci oraz architekci wnętrz coraz częściej włączają deszczownicę w swoich projektach. Dodatkowo deszczownice wpływają także na obniżenie zużycia wody, co przekłada się na zmniejszenie opłat za wodę. Tym samym zakładając deszczownicę, przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli deszczownic, które będą pasowały do każdego stylu łazienki: tradycyjnego oraz bardziej nowoczesnego. 

 

Rodzaje deszczownic

Różne rodzaje deszczownic można znaleźć w popularnych sklepach Castorama pod następującym linkiem: https://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/kabiny-wanny-i-hydroterapia/elementy-prysznicowe-podtynkowe/deszczownice.html. Przede wszystkim możemy wyróżnić deszczownicę podtynkową (ścienną lub sufitową). Dodatkowo baterie wraz z deszczownicą mogą być przeznaczone do zewnętrznej zabudowy. Oczywiście dostępne są także bardzo dekoracyjne zestawy. W sklepach na pewno znajdzie się deszczownica do wanny lub prysznica wyposażone w eleganckie złote lub czarne elementy. Niektóre komplety mają bardzo dekoracyjne rurki. Oczywiście to, jaki produkt wybierzemy, zależy przede wszystkim od ogólnej aranżacji pomieszczenia. Funkcjonalnym i bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są deszczownice z termostatem, które podwyższają komfort regulacji temperatury. Niektóre komplety są podświetlane specjalnymi żarówkami LED. 

 

Warto także zwrócić uwagę na kształt deszczownic. Mogą one być kwadratowe, podłużne, okrągłe. Niektóre mają także kształt rombów. Taka duża różnorodność sprawia, że każdy użytkownik znajdzie model idealnie dopasowany do własnych preferencji, wymagań oraz oczekiwań.

 

Czym różni się deszczownica do wanny od tej do prysznica?

Deszczownica do wanny różni się od prysznicowego odpowiednika przede wszystkim budową. Zasada działania produktu jest nadal taka sama. Warto jednak pamiętać, że to jaką deszczownicę kupimy do wanny, zależy przede wszystkim od jej rodzaju. Przy niezabudowanej wannie nic nie chroni pomieszczenia przed zachlapaniem. Rozchlapana woda jest nie tylko niekomfortowa, lecz także niebezpieczna. Bardzo łatwo się na niej poślizgnąć przy wychodzeniu z kąpieli. Dlatego w takim wypadku warto wybrać mniejsze deszczownice, które nie będą dawały aż tak dużego strumienia wody. W przypadku wanny wolnostojącej, która znajduje się na środku pomieszczenia, lepiej zrezygnować z deszczownicy. W innych sytuacjach deszczownica przy wannie jest jak najbardziej dopuszczalna. 

Jeśli natomiast nasza wanna jest od razu wyposażona w specjalną kabinę prysznicową, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z dowolnego modelu. W takiej sytuacji funkcjonalność naszej wanny znacznie się podwyższa. Dzięki temu możemy decydować, czy danego dnia bierzemy szybki, orzeźwiający prysznic, czy potrzebujemy gorącej i odprężającej kąpieli. 

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Wyposażenie Wnętrz, Łazienka

Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy
Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy

To była już ósma edycja konkursu, w którym nowo powstałe warszawskie budynki rywalizują ze sobą o mi ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera