Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku?

 

Czas czytania: ~3 min


Mieszkając w bloku nasza nieruchomość narażona jest na wiele ryzyk. Pęknięta rura może zalać nasze mieszkanie, ale też i sąsiada. Posiadanie ubezpieczenia mieszkania w bloku jest w takiej sytuacji bardzo przydatne. Szkody pokryje polisa. A jeśli wykupimy OC w życiu prywatnym to szkody wyrządzone z naszej winy nie odbiją się na naszym portfelu.

 

Ubezpieczenie mieszkania w bloku

Mieszkanie w bloku - jakie ryzyka?

Żyjąc w bloku wielorodzinnym nasze mieszkanie może zostać uszkodzone z naszej winy, albo z winy sąsiada. Może się też tak zdarzyć, że zarządca nieruchomości nie dopełnił swoich obowiązków, czego skutki mogą być opłakane.

Jakie zagrożenia czekają na nas w mieszkaniu? Może to być pożar, wybuch gazu, zalanie, kradzież z włamaniem, przepięcie czy złe warunki atmosferyczne (huragan, obfite deszcze, burza z piorunami). 

 

Mieszkanie jest najczęściej naszym największym majątkiem. Jego zniszczenie w wyniku pożaru byłaby dla nas ogromnym ciosem. Ale nie tylko o ubezpieczenie murów i elementów stałych nieruchomości powinniśmy się martwić. W końcu w mieszkaniu trzymamy drogocenne przedmioty, w tym elektronikę. Jego zalanie, czy przepięcie skutkowałoby dla nas dotkliwymi kosztami. 

 

Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku? Zakres polisy

Jeżeli nadal nie posiadamy ubezpieczenia mieszkania, warto sprawdzić jakie oferty polisy są dostępne na rynku. Niestety obfitość wyboru nie pomaga przy podjęciu decyzji. Od czego zacząć szukając polisy mieszkaniowej?

 

Musimy zwrócić uwagę na trzy rzeczy: zakres ubezpieczenia, sumę ubezpieczenia i ograniczenia polisy. W zależności od tego czy jesteśmy właścicielem nieruchomości, czy tylko jej najemcą (np. tak jak jest w TBS) interesuje nas różny zakres ochrony.

 

Jako właściciel mieszkania chcemy na pewno, aby nasza nieruchomość była zabezpieczona od całkowitego zniszczenia. W ramach podstawowego ubezpieczenia mieszkania w bloku ochrona obejmuje mury i stałe elementy budynku. Jeżeli jednak jesteśmy lokatorem i tylko najmujemy mieszkanie, to w polisie interesować nas będą przede ochrona naszych ruchomości.

 

Przy wyborze ubezpieczenia mieszkania w bloku warto wykupić taki zakres ochrony, który będzie nas chronił nie tylko przed poważnymi zdarzeniami losowymi (jak np. pożar czy huragan). Przyda się też dokupić ochronę naszych ruchomości a także OC w życiu prywatnym. To ostatnie ochroni nas, gdybyśmy np. zalali mieszkanie sąsiadowi z dołu. 

 

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w bloku?

Na koszt ubezpieczenie wpływa szereg czynników: wartość nieruchomości, jej lokalizacja (wraz z lokalizacją mieszkania - np. lokal na parterze to większe ryzyko włamania) oraz zakres ubezpieczenia. 

 

Sprawdziliśmy, ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania, którego wartość wynosi 250 000 zł. Np. w TUZ ubezpieczenia znajdziemy specjalny kalkulator, który w wariancie MINI pokazuje aktualnie 202 zł za polisę mieszkaniową za cały rok. W jej ramach uzyskamy podstawową ochronę wraz z ubezpieczeniem ruchomości (do 5000 zł) i od przepięć (do 10 000 zł).

 

Ofertę ubezpieczenia mieszkania w TUZ znajdziemy na stronie -  https://tuz.pl/produkty/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania/ lub dopasujemy swoje własne ubezpieczenie we wspomnianym kalkulatorze polisy mieszkaniowej. 

 

Ubezpieczenie mieszkania w bloku - co zapamiętać?

Ubezpieczenie mieszkania jest dobrowolne. Jednak żyjąc w bloku warto posiadać polisę, która ochroni nas przed skutkami wielu zdarzeń losowych. Bez ubezpieczenia ryzykujemy, że zwykłe zalanie mieszkania sąsiada będzie dla nas nagłym i bolesnym kosztem. 

 

Wybierając ubezpieczenie mieszkania w bloku sprawdźmy zakres ubezpieczenia i pamiętajmy, aby wykupić polisę na rzeczywistą wartość naszej nieruchomości. Zawyżenie jej wartości nic nam nie da oprócz wyższej składki. Za to zaniżając ją ryzykujemy, że wypłacone odszkodowanie nie pokryje np. skutków pożaru. Kolejna rzecz na którą trzeba zwrócić uwagę, to limity i ograniczenia ubezpieczenia.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Mieszkanie

Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem
Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie został wybudowany w 1973 roku według projektu ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami
Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami

Żółty krokodyl – to właśnie widzą w tej bryle dzieci. Dorośli dostrzegają w pilastym dachu echo fabr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera