Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Odkurzacz bezprzewodowy

 

Czas czytania: ~2 min


Odkurzacze bezprzewodowe zyskują coraz większą popularność. Sprawdź jakie zalety oferują poręczne modele, dzięki którym skończy się niewygoda związana z długością kabla i dużą wagą urządzenia.

 

Odkurzacz bezprzewodowy

Jak działają odkurzacze bezprzewodowe?

Istnieje kilka rodzajów odkurzaczy bezprzewodowych. Mają różne parametry oraz funkcje, a poza tym są zdecydowanie lżejsze od tych standardowych. Przy wyborze odpowiedniego modelu dla siebie warto zastanowić się nad powierzchnią, którą będziemy sprzątać.

 

Odkurzacze pionowe - posiadają długie ramię zakończone szczotką. Bardzo dobrze sprawdzą się zamiast standardowego odkurzacza z kablem. To sprzęt przeznaczony do sprzątania dużych powierzchni podłogowych, jednak pojemność zbiornika wbudowanego w ramię jest mniejsza, niż dobrze nam znane worki. Główną zaletą takich urządzeń jest poręczność i waga, która w porównaniu do klasycznego rozwiązania może być zredukowana o 3 kg lub więcej. Dzięki wąskiej szczotce dostaniemy się do najbardziej problematycznych zakamarków w naszym mieszkaniu. W poszukiwaniu odkurzacza pionowego warto sprawdzić ofertę pod linkiem: odkurzacze pionowe.

Odkurzacze ręczne - to poręczny sprzęt przeznaczony do odkurzania małych i trudno dostępnych powierzchni. Jeśli szukasz urządzenia do sprzątania siedzeń w samochodzie lub kurzu i okruszków z mebli, taki odkurzacz sprawdzi się wzorowo. Jest lekki (nawet ok. 1 kg), ale jego czas działania wynosi ok. 40 min.

Odkurzacze automatyczne - są innowacyjnym rozwiązaniem na rynku. Posiadają czujniki oraz kamery, dzięki którym ominą przeszkody stojące na ich drodze. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu, gdyż takie odkurzacze sprzątają same. Sterowanie odbywa się za pomocą przycisków na urządzeniu, pilota lub aplikacji mobilnej.

 

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Czas ładowania akumulatora - zwróć uwagę na czas ładowania i działania. Ważne jest, żeby nie musieć ładować urządzenia podczas sprzątania ze względu na zbyt małą pojemność akumulatora. Wybierając te większe mamy pewność, że spokojnie odkurzymy całą powierzchnię. Czas ładowania wynosi zazwyczaj ok. 3 godziny.

Pojemność zbiornika - zbiorniki w odkurzaczach bezprzewodowych są dość małe, ale za to wielorazowe. Jeśli nie chcesz opróżniać pojemnika kilka razy podczas sprzątania, wybierz taki, który ma większą pojemność.

Waga urządzenia - optymalna waga przy zakupie odkurzacza pionowego powinna wynosić poniżej 4 kg. Dzięki temu sprzątanie będzie łatwe i nieobciążające fizycznie.

Napięcie akumulatora - jest bardzo istotne, gdyż przekłada się na moc ssania. W celu uzyskania jak najlepszych efektów wybierz większe napięcie, dzięki któremu bezproblemowo odkurzysz wszelkie zanieczyszczenia.

 

Artykuł sponsorowany


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie

 Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły
Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły

W willowej dzielnicy Słupska wzdłuż dawnego koryta rzeki Słupi powstał Dom 7w1 projektu pracowni Arc ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera